Partner schizofrenik odmítá léčbu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 13:20
Partner schizofrenik odmítá léčbu

Hezký den. Mám půl roku partnera, který trpí schizofrenií. O jeho nemoci jsem věděla od začátku, já sama trpím depresí, tak jsem si myslela, že budeme mít pro sebe větší pochopení…Poslední dobou partnerovu nemoc přestávám zvládat. Projevuje se výkyvy nálad, velkou izolovaností, bludy, naštěstí nemá tedy hlasy Problém je v tom, že na svou nemoc nemá náhled - nechce si ji přiznat a co je hlavní nebere léky.
Včera jsme si spolu dali víno a na něj nějak špatně zapůsobilo a on pak seděl na balkóně a řval tam na celé sídliště. Jde o to, že se ho moje dcera a přiznám se, že i já v tu chvíli bála. On na to jen řekl, že se dorozumíval s Vietnamcema a že to bylo řvaní jako při aikidu a že toho nadělám, že se jen uvolnil. Bohužel už se mi to s ním přihodilo asi po druhé a já mám pocit, že vztah s ním už nezvládám. Nemluvě o tom, že nemá téměř žádnou sexuální potřebu, což je další kámen úrazu. Později jsem se dočetla, že to je při tomto onemocnění běžné.
Máte někdo osobní zkušenosti s touto nemocí a poradíte mi, co mám dál dělat a jak ho případně donutit, aby se léčil?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Lioness34
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 01.10.18 13:27

Nohy na ramena a pryč. Nebere léky a dorozumívání s Vietnamci křícenim mluví za vše. Bojis se? Děláš dobre. Nic mu neříkej a odejdi dokud je čas, dokud neudělá něco tobě nebo dceri.

stinga
Závislačka 4400 příspěvků 3 inzeráty 01.10.18 13:30

rozchod, okamžitě, s neléčeným schizofrenikem nikdy nevíš dne ani hodiny, já bych teda nevěřila ani léčenému

Janli
Kelišová 6271 příspěvků 01.10.18 13:31

Mám zkušenost a radu mám jedinou. UTEČ! I s léčeným schizofrenikem je těžký žít, natož s neléčeným. I když je mi těch lidí nesmírně líto, vím, že za svou nemoc nemůžou, radím ti ukonči to zavčas. Nepřivazuj si na nohu takový balvan, hlavně, když máš dítě. Nemusí se zrovna jednat o agresivního schizofrenika, i tak je to každodenní boj, který nikdy nevyhraješ a jen hasíš požáry. Vážně ti to stojí za to?

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 01.10.18 13:31
@stinga píše:
rozchod, okamžitě, s neléčeným schizofrenikem nikdy nevíš dne ani hodiny, já bych teda nevěřila ani léčenému
:palec: přesně. Nic nerikat a zabalit sea zmizet.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 13:37

Mám v rodině schisofrenika a z vlastní zkušenosti ti radím uteč…ono je to těžké ale se schizofrenikem se prostě vyjít nedá.,
(nejhorší je,že schizofrenik je schopen zničit lidi okolo sebe psychichycky než že by jim ublížil fyzicky)… .....kdyby by měl lehčí formu a chtěl na sobě pracovat,dodržoval léčbu,tak je to něco jiného…

Zwetta
Kecalka 458 příspěvků 6 inzerátů 01.10.18 13:39

Jsi odvážná tedy…, jít jako matka s díťětem do vztahu s někým, kdo má psych. onemocnění a neléči se! 8o :cert: Schizofrenie je více druhů, jedinci mohou být v krajním případě nebezpeční sobě nebo okolí (to je prostě fakt) a ty ohrožuješ svoje dítě a i sebe.., dochází ti to vůbec? :zed: Fajn, odmítá léčbu, nazdar bazar, nemá to tím pádem řešení.., jedině rozchod !!

Příspěvek upraven 01.10.18 v 13:41

Emimin7
Echt Kelišová 9362 příspěvků 01.10.18 13:40

Má schizofrenii paranoidní? Ovšem i kdyby ne, není to pro vztah, dokud nebude zaléčen do takové míry, že se schizofrenie prakticky nebude projevovat, což může trvat x let. Pro psychózu je typické, že odmítá léčbu. Namístě je rozchod.

Tichošlápek
Extra třída :D 10897 příspěvků 01.10.18 13:41

Mas dítě, tvoje priorita je tedy jinde než v přemlouvání dospělého shizofrenika, aby se šel léčit. Rovněž mam zkušenost z rodiny a jiná rada než odejit není.

Lifka
Kecalka 275 příspěvků 1 inzerát 01.10.18 13:44

@stinga je to řečeno krutě a hodně necitlivě, ale je pravda, že život se schizofrenikem je peklo, pokud se neléčí. Jinak jsou to přeci lidé jako my citlivý, hodní, také chtějí žít v partnerstvi.

Příspěvek upraven 01.10.18 v 13:55

Detsa
Extra třída :D 11002 příspěvků 01.10.18 13:47
@stinga píše:

Budeš jedna z těch, co odsoudí každého člověka s psychickou nemoci vid ? Blázen a tecka.

Lifka
Kecalka 275 příspěvků 1 inzerát 01.10.18 13:52

@Detsa taky jsem si řikala.

Detsa
Extra třída :D 11002 příspěvků 01.10.18 13:53
@Anonymní píše:
Hezký den. Mám půl roku partnera, který trpí schizofrenií. O jeho nemoci jsem věděla od začátku, já sama trpím depresí, tak jsem si myslela, že budeme mít pro sebe větší pochopení…Poslední dobou partnerovu nemoc přestávám zvládat. Projevuje se výkyvy nálad, velkou izolovaností, bludy, naštěstí nemá tedy hlasy Problém je v tom, že na svou nemoc nemá náhled - nechce si ji přiznat a co je hlavní nebere léky.
Včera jsme si spolu dali víno a na něj nějak špatně zapůsobilo a on pak seděl na balkóně a řval tam na celé sídliště. Jde o to, že se ho moje dcera a přiznám se, že i já v tu chvíli bála. On na to jen řekl, že se dorozumíval s Vietnamcema a že to bylo řvaní jako při aikidu a že toho nadělám, že se jen uvolnil. Bohužel už se mi to s ním přihodilo asi po druhé a já mám pocit, že vztah s ním už nezvládám. Nemluvě o tom, že nemá téměř žádnou sexuální potřebu, což je další kámen úrazu. Později jsem se dočetla, že to je při tomto onemocnění běžné.
Máte někdo osobní zkušenosti s touto nemocí a poradíte mi, co mám dál dělat a jak ho případně donutit, aby se léčil?

Kdyz nebude sam chtit se lecit, tak se obavam, ze s tim nemůžeš dělat vůbec nic. První fáze je, že musí on sám chtít. Přes to se dal nedostanete. Proto bych ti asi taky doporučil se klidit, nedá se nic dělat, bohuzel. Třeba mu to otevře oči konečně :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 13:54

odejděte dokud je čas!Pracovala jsem leta na psychiatrii a vím kam až neléčená schizofrenie může vyústit.Nedělejte dceři z dětstvi peklo prosim :,(

Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 01.10.18 13:58

Pokud se nechce léčit, neuděláš nic. Pokud ty sama se léčíš, tak tě takový člověk bude jen stahovat sebou. Osobně bych měla prioritu v dítěti, a pokud se ho bojí a dokonce už i ty, sbalila bych se a šla. A tvoje dcera nebude muset vyrůstat s cejchem dítěte, co je od toho magora, který se zase „dorozumíval s Vietnamcema a že to bylo řvaní jako při aikidu.“ Třeba ten rozchod pro něj bude políčkem, který ho přimeje se léčit. Je to kruté, ale strašně bych se za něj styděla a nechtěla bych, aby to dopadlo ještě i na to dítě.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >