Partner zbytečně řve

Anonymní
11.2.21 15:39

Partner zbytečně řve

Ahoj holky.. chtěla bych se zeptat na názor..
S přítelem jsme spolu 8 let, máme pětiletého syna. Přítel mel už před ditetem občas takový stav ze proste strasne vybouchnul kvůli kravine. Třeba 2× do roka. Nepovažovala jsem to za problém i když mě to pokaždé mrzelo a byla z toho velká hádka. Zbytek roku byl ale kliďas. když jsem byla v polovině těhotenství tak dal výpověď. Pracovat začal až když byli malému asi 2 měsíce. Cele těhotenství na me křičel ale přicitala jsem to te situaci. Dite na cestě, ja na nemocenské, on bez práce.. jeho rodiče i sestra byli vážně nemocní. Porodila jsem předčasně. Potom co si nasel praci byl chvíli v klidu ale v zimě ma prace málo a tak zase nastane takový problémový období který jsme ale vždy zvládli a ja z toho třeba takový depky nemam.. vím že to zvládneme. Ale on je strašně nervni. Cokoliv o čem začnu mluvit je problém. Začne třeba fakt řvát. A uplne zbytečně. Malej vždy zacne brečet a chce se mnou do pokojicku tak vždy odejdeme. Kdyz se přítel uklidní tak maleh za ním jde jestli už je dobrej a hned se mu vrhne kolem krku jako ze jupí táta už nenadava.. ale ja nechci aby si myslel ze tohle chování je normální. protože není.. malej tátu miluje a i já ho miluju ale tohle je prostě strašný. Ještě bych řekla že většinou nenadava me nebo malému. Ale proste jen tak vybouchne kvůli kravine a musí se vyrvat.. nekdy ho ale nastvu i ja nebo malej a pak ten rev klidne cili primo na nás. holky co ted s tím? Každou zimu je to rok od roku horší. :,( anonym prosím ponechat. Chodi sem i rodina..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11.2.21 15:47

Já bych se asi snažila přítele donutit jít k psychologovi / psychoterapeutovi. Takovéto chování prostě normální není a i pro malého to je špatný vzor chování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 15:54

@Lucí_123456 ja jsem mu říkala že by měl jít k psychologovi. Ale on ze nepůjde ze na to nevěří a ze potřebuje v životě klid a ne žádného felcara který mu bude pokládat nauceny otázky.. vím že má problém. Ale řešit ho nechce. Vzdy řekne no a teď už jsem v klidu a v pohodě. Tak sem vybouch no a co.. :( on to považuje za normální. Mysli si ze kdyz bude mít v životě vic „jistoty“ ze by takový byt nemusel.. ale ja nevím co chce. Máme byt, máme co na sebe, co jíst, jezdíme na výlety a dovolené, jezdi s kamarády sam. nevím co víc od života chce. On to podle mě taky nevi. Proste je strašně nespokojený a asi sám nevi co s tím.. ale ja jsem pro něj takový hromosvod a už to nejde vydržet..

• Citovat
  • Nahlásit
5943
11.2.21 16:13
@Anonymní píše:
@Lucí_123456 ja jsem mu říkala že by měl jít k psychologovi. Ale on ze nepůjde ze na to nevěří a ze potřebuje v životě klid a ne žádného felcara který mu bude pokládat nauceny otázky.. vím že má problém. Ale řešit ho nechce. Vzdy řekne no a teď už jsem v klidu a v pohodě. Tak sem vybouch no a co.. :( on to považuje za normální. Mysli si ze kdyz bude mít v životě vic „jistoty“ ze by takový byt nemusel.. ale ja nevím co chce. Máme byt, máme co na sebe, co jíst, jezdíme na výlety a dovolené, jezdi s kamarády sam. nevím co víc od života chce. On to podle mě taky nevi. Proste je strašně nespokojený a asi sám nevi co s tím.. ale ja jsem pro něj takový hromosvod a už to nejde vydržet..

Nakonec zůstane sám. Na tohle není nikdo zvědavý. Neumí se ovládat a ostatní umí ovládat jen řevem. Škoda každého roku, který s ním ztratíš. Kluk se ho bojí, proto se k němu tulí, aby na něj neřval. Podbízí se mu. Zkřivíte mu vnímání světa. Připravuj se k odchodu. Řev je násilí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 16:21

@Uslava nějaký nápad jak ho dostat k psychologovi? Zemreli mu během dvou let oba rodiče i sestra. Kromě nás nemá nikoho. I pro něj to musí být těžké. Ale zase vím že takhle to nejde a ze tohle není správné. Hlavně pro malého. Napadlo mě říct ať si vybere. Bud půjde k doktorovi a zacne s tím něco dělat nebo ať se odstěhuje. Ale čekám spis scenu než ze by se chytl za hlavu a aspoň to promyslel. Jen vím že jsme opravdu jediná rodina kterou má a máme ho radi a on nás vlastně taky. Jen se opravdu neumí a přijde mi že ani nechce se ovládat a odnášíme to my.

• Citovat
  • Nahlásit
24350
11.2.21 16:32

Můj ex byl taky nerv, nakonec to byl jeden z důvodu konce. X krát sem mu říkala, že na to nejsem zvědavá, ani já ani malej, pak sem i říkala, ať se chodí uklidnit třeba do lesa, ale ten věčnej řev už je přesmoc. Nebo sem se se synem svalila a šla ven, se slovy, že až se uklidní, ať dá vědět…
Nějakou dobu to pomohlo, ale dlouhodobě ne.
No nakonec se to sesypalo, dnes mám už rok chlapa, kterej snad nikdy nezvyšuje hlas a pro mě i syna je to balzám na tělo i duši :srdce:
On si našel megeru a je to u nich jak na střelnici, syn mi říká, že u táty se pořád hádají :roll: a já sem šťastná, že se toho už nemusím zúčastňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 16:47

@Mar__tanka1983 a jak resis třeba to ze syn je u táty a zaziva tam to od čeho ho chci dostat pryč? Kdyby šlo jen o me tak s ním zůstanu. Občas si vyslechnu ten jeho monolog a většinu roku je u nás bozsky klid. Ale je mi lito syna. Je úplně vydeptanej. Nikdo na něj nesmí zvýšit hlas protože jinak okamzite zacne brečet. A nechci aby to bral jako něco normálního.. řvát bez nějakého důvodu. Tedy pro partnera je důvod vse. Dnes jsem třeba nakousla ze jsem viděla video kde nějaká holka řekla že žije tak „minimalistický zivot“ ze si přestala i holit nohy. Normálně by jsme na to vymysleli nějaký vtípek nebo tak ale protože ma ty svoje stavy ted fakt často tak zase vybouchnul.. včera kvůli danim zacal strasne řvát ani nevím proč. Večer jsme si pak pustili film který jsme nikdy neviděli a přečetli jsme si ze je dobrej ale byla to fakt kravina a jeho to tak vytočilo ze zase zacal řvát. Je to proste ted každý den a I několikrát. V mezičase je úplně klidnej, hraje si s malym.. vůbec tomu nerozumím.

• Citovat
  • Nahlásit
476
11.2.21 17:54
@Anonymní píše:
@Mar__tanka1983 a jak resis třeba to ze syn je u táty a zaziva tam to od čeho ho chci dostat pryč? Kdyby šlo jen o me tak s ním zůstanu. Občas si vyslechnu ten jeho monolog a většinu roku je u nás bozsky klid. Ale je mi lito syna. Je úplně vydeptanej. Nikdo na něj nesmí zvýšit hlas protože jinak okamzite zacne brečet. A nechci aby to bral jako něco normálního.. řvát bez nějakého důvodu. Tedy pro partnera je důvod vse. Dnes jsem třeba nakousla ze jsem viděla video kde nějaká holka řekla že žije tak „minimalistický zivot“ ze si přestala i holit nohy. Normálně by jsme na to vymysleli nějaký vtípek nebo tak ale protože ma ty svoje stavy ted fakt často tak zase vybouchnul.. včera kvůli danim zacal strasne řvát ani nevím proč. Večer jsme si pak pustili film který jsme nikdy neviděli a přečetli jsme si ze je dobrej ale byla to fakt kravina a jeho to tak vytočilo ze zase zacal řvát. Je to proste ted každý den a I několikrát. V mezičase je úplně klidnej, hraje si s malym.. vůbec tomu nerozumím.

Už jsi udělala jednu chybu, že sis tenhle slabej kus zvolila jako otce pro dítě.
Nedělej další chybu, že ho v tomhle prostředí necháš dál vyrůstat.
Víš, jaký to na něj bude mít dopad?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3866
11.2.21 17:59

Mně to přijde jako nějaká psychická porucha, když se to takhle stupňuje. Může to být i projev deprese, ta se s podrážděností pojí. Po tom, co má za sebou, není divu, ale to není omluva, musí to řešit s odborníkem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 18:03

@Karamba2020 uvedomuju si ze to není správné pro to dítě. Proto to taky řeším. Jen je to pro mě těžké protože když je normální tak je naprosto skvělej. Malemu se věnuje, hraje si s nim. Malej ho naprosto zbožňuje. A ja si nejsem jista co mu ublizi vic.. mít tátu který je nerv ale ciste jen řve, neublížil by nám fyzicky.. a nebo když odejde a malý bude bez táty.. protože si myslím ze bude zit přítel někde na ubytovně… pochybuji ze by si ho mohl brát pravidelne na víkendy nebo tak. Spis si ho třeba v sobotu nekdy vezme na výlet.. ale to bude tak vše..

• Citovat
  • Nahlásit
21590
11.2.21 18:08

A zkusila jsi udělat pořádnou scénu? Já bych ho seřvala do bezvědomí. Ať si svoje komplexy léčí jinde než na jediných lidech, kteří mu v životě zbyli. Jsem hodně splachovací a tuto taktiku jsem použila asi 2× v životě. A úspěšně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
476
11.2.21 18:11

Těžký rozhodování, to je jasný. Jenže to dítě to bude vnímat čím dál víc, a bude čím dál víc vyklepaný, protože nebude vědět, jestli ten den se zrovna bude řvát nebo bude tatínek milionovej, a proč tomu tak bude. Navíc se obávám, že ty řvací dny se budou postupně množit.
Já v něčem podobném vyrůstala, a fakt nic moc.
Nejlepší by bylo, kdyby se nechal dokopat k tomu doktorovi, ten by ho měl naučit ten vztek kontrolovat, aby neubližoval dítěti. Ani tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
476
11.2.21 18:13
@divine woman píše:
A zkusila jsi udělat pořádnou scénu? Já bych ho seřvala do bezvědomí. Ať si svoje komplexy léčí jinde než na jediných lidech, kteří mu v životě zbyli. Jsem hodně splachovací a tuto taktiku jsem použila asi 2× v životě. A úspěšně.

Nebo tak, léčba šokem :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21590
11.2.21 18:14

@Karamba2020 Já to fakt normálně nedělám. Ale spustit řádný řev na cholerika je docela zábava. Když ochutná vlastní medicínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 18:15

@divine woman to nedám. Zkoušela jsem. Ale to jak řve.. to se nedá. Ja ho nedokážu prervat a když začnu tak on prida a hlavně mu je úplně jedno ze mluvím. On jede svoje. To už se pak bojím i ja. I když vím že by mi nic neudělal tak se ho fakt bojím. I tím že to pro mě fakt není všední. Ze by tak moc řval..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat