Partnerka - matka - služka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 19:38
Partnerka-matka-sluzka?

Zdravim. Určite to znate. Chcete partnera a ne malé dite. ale kdyz si po sobe neuklizi a vy nechcete mít doma bordel. nejaké konstruktivni reseni? Abyste mu porad nerikat co ma delat jak malému decku?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 19.04.18 19:41
@Anonymní píše:
Zdravim. Určite to znate. Chcete partnera a ne malé dite. ale kdyz si po sobe neuklizi a vy nechcete mít doma bordel. nejaké konstruktivni reseni? Abyste mu porad nerikat co ma delat jak malému decku?

Tak je rozdíl, jestli nedělá běžný úklid domácnosti (prach, vytřít, žehlení, koš atd.) Tohle si prostě musíte nastavit už od začátku, co kdo bude dělat, a nedělat služku.

Druhá věc je, jestli po sobě nechává bordel jako poházené oblečení a špinavé hrníčky. To ho těžko odnaučíte, takže radím zvyknout si, nebo uklízet po něm. Každý má v tomhle ten standard jaksi jinde.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 19.04.18 19:46

Co konkrétně si neuklízí? Ono je to často blbě nastavené už z jeho dětství, výchovy, rodiny. Měla jsem partnery, jejichž rodiče byli bordeláři (nebo třeba chroničtí shromažďovači věcí), a pak partnery, kteří byli až úzkostlivě čistotní, každý si nesl to, co ho doma naučili, do života. Pokud jde o nějaké maličkosti typu pohozené ponožky, špinavý talířek, hrníček různě po bytě, tak to myslím dělá skoro každý chlap. Ale pokud dělá vysloveně bordel, že např. večeří, všude nadrobí, něco rozlije, neutře to apod., tak si s ním prostě promluv a řekni, co ti vadí.

arinecka
Závislačka 4514 příspěvků 19.04.18 19:49

Tak proč by se namáhal když ví že to za něj uděláš protože nechceš žít v bordelu :nevim: Řeči okolo chvilku vydrží, hlavně že nemusí nic dělat. Tak mu prostě řekni že v bytě bydlíte oba a nevidíš důvod po něm uklízet jak po malém děcku. Sedni si s ním a domluvte se co kdo bude dělat, otázka je jestli to pak dělat bude no, pokud je zvyklý že nemusí nic tak asi budeš muset zatnout zby a chvilku neuklízet aby viděl jak to pak vypadá :mrgreen:

Milan42
Kecalka 267 příspěvků 19.04.18 19:51

Existuje ještě jedna metoda - co mu uoadne (hrnicek, ponozky, trenýrky) tak to nechat tak jak je. Vydržet to klidně měsíc.

Ono ho to časem trkne, ze nádobí patří do dřezu nebo rovnou do mycky. Špinavé oblečení do koše na prádlo… Ale chce to opravdu zatnout zuby a vydrzet to, i kdyby měla přijet na návštěvu tchyně.

Pokud to jsou ty běžné domácí práce tak si buď v klidu sedněte a proberte kdo bude dělat co.
Nebo mu na konci mesice můžeš dat fakturu za úklidové služby a trvat na jejím proplacení z jeho příjmu (samo zvolit nejakou realistuckou sazbu za hodinu)

Ono záleží jaký manžel je, jestki cholerik atd., zda má smysl pro humor…

klenott
Kecalka 256 příspěvků 19.04.18 20:10

Jak ja ti rozumim.. Zkousela jsem vsechno. Domlouvat, vyhrozovat, vyjednavat.. Nic nepomaha. Podle me je to hodne o tom jaky zaklad ma chlap uz z detstvi a taky o povaze. Jak je proste neporadny, tak s nim nic moc nehne. Pokud ma nekdo jinou zkusenost a dokazal s podobynm typem muze sjednat nejaky kompromis, rada si to poslechnu.

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 19.04.18 20:23

Neuděláš nic, 1) buď mu to do zblbnutí připomínat, což za chvíli přestane bavit oba, 2)nebo to za něj uklidit, když to vadí tobě a jemu ne 3) smířit se s tím 4) rozejít se kvůli tomu. Jiné řešení asi neexistují.

Chytrak
Ukecaná baba ;) 2004 příspěvků 19.04.18 20:27
@Anonymní píše:
Zdravim. Určite to znate. Chcete partnera a ne malé dite. ale kdyz si po sobe neuklizi a vy nechcete mít doma bordel. nejaké konstruktivni reseni? Abyste mu porad nerikat co ma delat jak malému decku?

Ne, neznam. Ty sis vzala za partnera dite? Konstruktivni reseni je nezit s ditetem, ale partnerem :roll:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47284 příspěvků 19.04.18 20:35

Tak záleží, jaké má jiné kvality a zda ti za to stojí po něm uklízet.
Já třeba po půl roce bydlení s přítelem dospěla k tomu, že je mi scie s přítelem fajn, rozumíme si, máme společné zájmy. Ale co se týká spolubydlení… Přesně to. kde co přines, sundal, vybalil a nechal to tam až do té doby, než to potřeboval. Neuklízel, když dostal hlad, došel si na jídlo někam, nějaká snaha zapojit se v domácnosti nula. Takže jsem řekla, že jestli se něco nezmění, tak na zábavu a na sex se můžem scházet 4× týdně… ale v domácnosti je mi spíš na obtíž, než k užitku.
A jo, zabralo to. Občas uvaří, připravuje snídaně, nakoupí, pověsí prádlo, vyklidí myčku a hlavně konečně se všude neválí jeho krámy

Uživatel je onlinenostress
Extra třída :D 12706 příspěvků 19.04.18 20:37
@Anonymní píše:

To, že tvůj partner není zrovna uklízecí maniak jsi musela vědět už od začátku. Pokud nechceš už napořád po něm všechno uklízet, tak s ním v klidu promluv, řekni mu, co ti vadí, a že mu nebudeš dělat služku. A to taky musíš dodržet, i když by měl kolem sebe drobků po kotníky, a na stolku všechny hrnky, co doma máte.

Chytrak
Ukecaná baba ;) 2004 příspěvků 19.04.18 20:43
@klenott píše:
Jak ja ti rozumim.. Zkousela jsem vsechno. Domlouvat, vyhrozovat, vyjednavat.. Nic nepomaha. Podle me je to hodne o tom jaky zaklad ma chlap uz z detstvi a taky o povaze. Jak je proste neporadny, tak s nim nic moc nehne. Pokud ma nekdo jinou zkusenost a dokazal s podobynm typem muze sjednat nejaky kompromis, rada si to poslechnu.

Ano, vystihlas to. Clovek to v sobe bud uz ma anebo nema a pak je vse marne, dospelou tezko prevychovas. Vyvarovat se toho da, ze s dotycnym nejakou dobu zijes nez s nim zalozis rodinu. Pokud zjistis, ze je to cune nebo lenoch, tak s nim rodinu nezakladas, ale najdes jineho partnera.

Zwetta
Kecalka 328 příspěvků 19.04.18 20:45

Taky mám doma něco podobného, jelikož doma nic nemusel.. (tenhle styl výchovy nesnáším a nechápu.. :cert: ), ale snažím se ho „předělat“, jelikož jsem ta nátura, že prostě služku ze sebe dělat nebudu.. :cert:
Takže se snaží občas s něčím pomoct, i když sám od sebe se k ničemu nehrne.. :roll:
Navíc, pokud by fakt nehnul prstem, tak moc dobře ví, že mu přestávám poskytovat veškerý servis, takže snahu má.. :palec:
Ale je takto blbě vychovaný, tak je oříšek ho „převychovat“.. :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 47284 příspěvků 19.04.18 20:48
@Chytrak píše:
Ano, vystihlas to. Clovek to v sobe bud uz ma anebo nema a pak je vse marne, dospelou tezko prevychovas. Vyvarovat se toho da, ze s dotycnym nejakou dobu zijes nez s nim zalozis rodinu. Pokud zjistis, ze je to cune nebo lenoch, tak s nim rodinu nezakladas, ale najdes jineho partnera.

ale tak já myslim, že je spousta typů, co to prostě zkouší respektive jim to nedojde,. A nečekam nějakou přehnanou úklidnost, že bude vytírat podlahu a ometat prach. Ale na to, že může vyklidit myčku, pověsit prádlo nepotřebuje žádné mít to v sobě.
Kdyby to za mě někdo děla, tak se k tomu taky dobrovolně nehrnu. V sobě to nemám, ale nic jiného mi nezbyde.

klenott
Kecalka 256 příspěvků 19.04.18 20:51

@Chytrak ja jsem se to naucila tolerovat. Opoustet chlapa, kdyz je jinak fajn ciste pro jeho neporadnost mi pripada jako hloupost. Teda v mem pripade, negenarizuju. Jsou urcite pripady, kdy je to neusnosne.

Petra67
Kecalka 254 příspěvků 19.04.18 20:56

Ono je taky rozdil jestli partner z principu odmita cokoliv dělat a ignoruje tve naroky nebo je prostě slepy a nenapadne ho to, protoze to treba nikdy nedelal/nemusel, ale kdyz vysvetlis, pozadas, bude se snazit. Muj taky bordelari, ale ja delam hned zle…ponozky pohozene v obyvaku vezmu a hodim mu na hlavu, doji, tak pripominam, ze po ceste na zachod muze vzit i talir…i jsem mu to sepsala na papir, co ma delat (sam to chtel), ale musim připomínat…je to jako boj, ale z principu to odmitam vzdat prave proto, aby nedosahl toho, ze si reknu, ze to nema cena a budu vse delat sama…bydli tady, zahradu nemame, pracujeme oba, tak se oba budeme podilet na uklidu…a basta :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama