Pásový opar a snažení

20.5.16 16:51

Pasovy opar a snazeni

Ahoj holky, mam dotaz, nyni jsme s manzelem ve fazi snazeni, ale dnes manzelovi zjistili pasovy opar ma to tedy v lehke forme… myslite ze, by to mohlo mit nejaky vliv na plod, tehotenstvi nebo proste poceti?? Kdyby se nahodou zadarilo. Dekuji za odpovedi :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3607
20.5.16 17:19

Můžeš se od něho nakazit ty a mít v těle v době snažení herpetické viry není zrovna moc ideální, u nějakého 1% to způsobuje poškození plodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8459
20.5.16 17:23

Je to velmi nakažlivé, vůbec by na tebe neměl sahat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
20.5.16 17:28

Nakazit se muzes, pokud jsi nestovice nemela. Jinak ja bych jednoduse pockala, asi tak za tyden bude po vsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3353
20.5.16 17:34

Rozhodně bych snažení přerušila, puchýřky pásového oparu jsou při kontaktu velmi nakažlivé, můžeš se nakazit i napitím ze stejného hrnečku, ručníkem, nebo pokud bude mít manžel špatně umyté ruce, kterými na vyrážku sahal. Délka onemocnění je individuální. Zkušenosti mám z rodiny, kde pásový opar trval skoro dva měsíce - záleží na imunitě. Herpes zoster (i další oparové viry HSV1 a HSV2) jsou velmi agresivní, mohou plod poškodit. Dokonce např. u kojence - pokud se nakazí klasickým oparem rtu - se onemocnění může projevit zánětem mozkových blan. Takže rozhodně počkat!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3300
20.5.16 17:37
@asha píše:
Nakazit se muzes, pokud jsi nestovice nemela. Jinak ja bych jednoduse pockala, asi tak za tyden bude po vsem.

Pásovým oparem se může nakazit i, pokud už neštovice měla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
20.5.16 17:41
@SlečnaDahlia píše:
Pásovým oparem se může nakazit i, pokud už neštovice měla.

Pasovym oparem se nakazit nemuze.
http://nemoci.vitalion.cz/pasovy-opar/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3300
20.5.16 17:41
@Adrasteia píše:
Rozhodně bych snažení přerušila, puchýřky pásového oparu jsou při kontaktu velmi nakažlivé, můžeš se nakazit i napitím ze stejného hrnečku, ručníkem, nebo pokud bude mít manžel špatně umyté ruce, kterými na vyrážku sahal. Délka onemocnění je individuální. Zkušenosti mám z rodiny, kde pásový opar trval skoro dva měsíce - záleží na imunitě. Herpes zoster (i další oparové viry HSV1 a HSV2) jsou velmi agresivní, mohou plod poškodit. Dokonce např. u kojence - pokud se nakazí klasickým oparem rtu - se onemocnění může projevit zánětem mozkových blan. Takže rozhodně počkat!!!

Souhlas. Ten virus je i v těhotenství, i u malých dětí dost zákeřný, pokud je možnost se nákaze vyhnout, udělala bych to :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3300
20.5.16 17:43
@asha píše:

Zajímavé. Neštovice jsem měla v dětství, pásový opar naposledy minulý rok. Pokud vím, herpes virus se u lidí, kteří ještě neštovice neměli, projeví právě neštovicemi, u lidí, kteří už je prodělali, pásovým oparem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3300
20.5.16 17:44
@asha píše:

Rozklikla jsem ten článek a hned v prvním odstavci to píšou:

„Jenže onen virus – varicella – který plané neštovice způsobuje, tento slib, že už se víckrát nevrátí, dodržuje jen částečně. Přetrvá nenápadně v nervových buňkách (spinálních gangliích) apřijde-li podnět, převlékne kabát a vrátí se. V podobě pásového oparu.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
20.5.16 17:49
@SlečnaDahlia píše:
Zajímavé. Neštovice jsem měla v dětství, pásový opar naposledy minulý rok. Pokud vím, herpes virus se u lidí, kteří ještě neštovice neměli, projeví právě neštovicemi, u lidí, kteří už je prodělali, pásovým oparem.

To mas pravdu. Asi jsi mela oslabenou imunitu. Mela jsi ho vickrat? Nakazlivy je pro lidi, co nestovice nemeli a projevem jsou prave nestovice. Nejlepsi je nechat si nabrat protilatky, pokud neni jistota, ze k prodelani nestovic doslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
20.5.16 17:51
@SlečnaDahlia píše:
Rozklikla jsem ten článek a hned v prvním odstavci to píšou:„Jenže onen virus – varicella – který plané neštovice způsobuje, tento slib, že už se víckrát nevrátí, dodržuje jen částečně. Přetrvá nenápadně v nervových buňkách (spinálních gangliích) apřijde-li podnět, převlékne kabát a vrátí se. V podobě pásového oparu.“

No jiste, kdo prodelal nestovice, muze dostat pasovy opar, ale tak, ze vlivem snizeny imunity, stresu atd. atp. dojde k aktivaci viru. Nechytne to tak, ze na nej sahne nekdo, kdo pasak ma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3353
20.5.16 17:54
@asha píše:

V článku, na který odkazuješ, je jasně napsané, že pásovému oparu se mají vyhýbat především těhotné, protože je virus pro plod nebezpečný - a právě toho se obává zakladatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3300
20.5.16 17:55

@asha Měla, já na ně trpím více :? Průběh neštovic v dětství byl mírný, pásový opar jsem poprvé dostala velice rychle po kontaktu s nakaženou osobou blízkou. Doktor mi při prvním výsevu (drobný výsev pod prsem a bolest, že se mi chtělo chcípnout) říkal, že se ten virus takhle aktivuje. Je to hodně nepříjemná záležitost :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3353
20.5.16 17:57
@asha píše:
No jiste, kdo prodelal nestovice, muze dostat pasovy opar, ale tak, ze vlivem snizeny imunity, stresu atd. atp. dojde k aktivaci viru. Nechytne to tak, ze na nej sahne nekdo, kdo pasak ma.

Není to tak vždycky. Právě ta moje příbuzná ho chytila po kontaktu s manželem, kterého ošetřovala (mazala mu puchýřky apod.). Neštovice už oba měli v dětství. Lékař jí řekl, že při oslabené imunitě je to možné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama