Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
@Lalav píše:
@cecetka takze jako prvni se musi u praktika vyzadat potvrzeni na ten prispevek pak s tim jit na urad prace??ne na pojistovu? a pak hledat pecovatelskou sluzbu.
Ne. Zadost si stahni z netu. Muzes tam jako pecujici osobu vyplnit sebe. Babicka to musi podepsat. Pokud neni schopna, praktik musi vystavit potvrzeni, ze toho neni schopna. Zadost zaneses na mistne prislusny UP a oni uz si vse od vas vyzadaji. To rizeni nejaky mesic trva (dela se socialni setreni doma, vyzaduje se zdravotni posudek, pak to posuzuje posudkovy lekar). Jak psaly holky, vyplaci se to zpetne k datu podani zadosti. Takze neni na co cekat.
https://www.mpsv.cz/…evek-na-peci
@Lalav píše:
@cecetka takze jako prvni se musi u praktika vyzadat potvrzeni na ten prispevek pak s tim jit na urad prace??ne na pojistovu? a pak hledat pecovatelskou sluzbu.
Stahni si formular, vyplnte, podepiste, zanes to na UP a tam ti to uz pomuzou pripadne dovyplnit a zodpovi vsechny dotazy.
Babicka se podepsat musi, jinak je to strasnej proces.
Jj babi se podepise.Na UP bych to vyridila nejspis ja aby tam deda nemusel.Ted jen prarodice presvedcit aby si nechali pomoct. Dekuji za rady.
@Lalav píše:
Prispevek na peci nemaji. S dedou je na tohle tema tezka rec. Bydli celkem daleko od nas a ja nevim jak jim pomoct.
Tohle znam z vlastni rodiny. Neustale telefonaty jak to maji tezke, ale kdyz chce clovek zaridit pomoc, tak tohle nejde, tamto se jim nelibi, tadyto je moc drahy, tohleto je moc komplikovany… Nakonec se clovek pta, co po tobe vlastne teda chteji ![]()
Deda ti musi jasne rict, co chce, pak mu muzes teprve pomoct…
@Lalav
Ahoj, urcite si co nejdrive zaridte prispevek o peci.
A pak je spousta moznosti. Domov duchodcu- mohli by bydlet spolu na pokoji. Paklize chteji zustat v byte, tak pak terenni pecovatelska sluzba, ale myslim, ze to nikde pojistovna neproplaci, od toho je prave ten prispevek na peci. Sluzby si od nich muzete nasmlouvat jak chcete, treba jen 2× tydne hygiena nebo i uklid, dojit nakoupit, atd.. nebo casteji, je to fakt ciste na vasi potrebe. No a pak me jeste napada odlehcovaci sluzba, tu muzete vyuzit v pripade, ze by si deda chtel na chvilku odpocinout.. treba alespon na 14 dnu.
@Lalav Teta (uz je ale nekolik let v duchodu) delala terenni pecovatelku pod Domem s pecovatelskou sluzbou, zajistovala terenni sluzby seniorum, kteri nebyli ubytovani primo v dome (nakupy, hygienu), na meste to spadalo pod Odbor socialnich veci a zdravotnictvi - poptat se tedy tam?
Snad tato sluzba existuje v kazdem meste. Jak to bylo s uhradou sluzeb netusim.