Pediacel - schválená vakcína v ČR?

18887
15.7.13 08:31

Pediacel - prosím víte?

Ahoj, prosím o pomoc kdo se trochu vyzná. Je Pediacel schválená vakcína v ČR? Kde tyto informace najdu? Pročetla jsem celý net, volala na očkovací centra a nikdo nic neví. Mudra nechce naočkovat pediacel z důvodu že není schválený a já vím že jiné maminky ho naočkovaný mají. Musím to do příštího pondělí vědět a nějak argumentovat.

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Teruna000
15.7.13 08:37
  • Nahlásit
  • Citovat
18887
15.7.13 08:40

Děkuji, super stránky. Registrovaný tedy znamená schválený pro očkování? V tomhle se vůbec nevyznám. :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4373
15.7.13 08:42

Je schválená pro ČR. Více info na vakciny.net:
http://www.vakciny.net/…_2012_13.htm

Petrášovi můžeš napsat i dotaz, odpovídá rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
15.7.13 08:54

Schválený je a lékařka ti ho ze zákona ani nesmí upřít. Ty máš ze zákona právo na výběr vakcíny-to jí řekni a schválně jako alternativy ti dá ;) Je totiž jen pediacel, nebo infanrix-HIB.
A v pediacelu není žloutenka, tu klidně doočkuj až před pubertou, tak psáno ve vyhlášce
Nenech se odbýt, a Petrášovi napiš ;)
hodně štěstí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18887
15.7.13 13:26

Právě mě zarazil tenhle text: „Loni ji nabídl české Národní imunizační komisi s cílem alternativního očkování k vakcíně Infanrix Hexa, ovšem komisí byla vakcína kategoricky zamítnuta (odborné vysvětlení schází).“

Takže jsem nevěděla jestli schválená je…

Děkuji za info, snad se mi to podaří prosadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.14 00:16

Pokud by tu byl někdo z Kladna a měl zájem o Pediacel, můžu Vám ho přenechat – objednali jsme si ho před měsícem a pak si to rozmysleli… Celou dobu je u naší dr. Dala bych ho třeba za poloviční cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Housátko
14.5.14 09:40
@mari1912 píše:
Schválený je a lékařka ti ho ze zákona ani nesmí upřít. Ty máš ze zákona právo na výběr vakcíny-to jí řekni a schválně jako alternativy ti dá ;) Je totiž jen pediacel, nebo infanrix-HIB.
A v pediacelu není žloutenka, tu klidně doočkuj až před pubertou, tak psáno ve vyhlášce
Nenech se odbýt, a Petrášovi napiš ;)
hodně štěstí :hug:

Jak je to prosím s tou vakcínou pediacel? Z vašeho příspěvku vyplývá, že když někdo očkuje Pediacel, musí pak doočkovat ještě samostatně hepatitidu B???A proč? To je povinné? říkala jsem si, že jsem udělala blbost dávat hexavakcínu, ale pokud by se muselo pak dávat zase další očkování…

• Nahlásit
  • Citovat
Housátko
14.5.14 09:42
@Luisiana píše:
Právě mě zarazil tenhle text: „Loni ji nabídl české Národní imunizační komisi s cílem alternativního očkování k vakcíně Infanrix Hexa, ovšem komisí byla vakcína kategoricky zamítnuta (odborné vysvětlení schází).“

Takže jsem nevěděla jestli schválená je…

Děkuji za info, snad se mi to podaří prosadit.

proč zamítnuta? Tohle zavání monopolem…

• Nahlásit
  • Citovat
6809
14.5.14 10:13

@Housátko
Vyhlaska stanovi ockovani hexavalentni vakcinou, coz pediacel neni. Proto se hebB doockovava.
Jeste je schvalena Hexacima 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18887
14.5.14 10:57

@Housátko Tohle je moje stará diskuze, nakonec mi Mudra pediacel nenaočkovala takže malá má Hexu… Bohužel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
14.5.14 11:10

@Housátko
Ano, dle vyhlasky nutno doockovat, ale az ve skolnim veku.
ono je to o tom, ze pediacel je o neco setrnejsi. A dava jeho naockovani i jine vyhody.
Vyhlaska stanovuje ockovani hexavakcinou, v urcitem schematu. Cokoliv budes chtit jinak je proti vyhlasce.
Zakon ti dava moznost volby a jak vime zakon je nad vyhlaskou.
To znamena, ze pokud si tedy vyberu jinou vakcinu na coz mam pravo ridim se pribalovym letakem.
A tam jsou dopirucovana i jina schemata a rozestupy, ktere muzeme naprosto legalne vyuzit ;-)
U hexy je dane schema 3+1 u pediacelu legalne muzeme pozadovat schema 2+1. Toto schema muzeme vyzadovat i u hexy…jen uz to neni v souladu s vyhlaskou ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
14.5.14 11:12

@Luisiana
Totalni monopol. V tomto pripade bych menila dr protoze nerespektuje me jako rodice, potazmo me zakonne pravo na volbu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18887
14.5.14 11:15

@mari1912 Tak ono to je těžké, byla jsem s ní jinak maximálně spokojená a mám ji 10 m od baráku. Vzali by mě až bůh ví kde. Reakce žádná, 4. dávka nás teprve čeká.

A nedávno jsem četla, že byla velká reakce na pediacel tak jestli to není jen nějaká novinka, monopol vs. zaplatím si něco lepšího a nakonec to tak moc lepší není… Zatím to nějak moc odzkoušené není.

No co už, stalo se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
14.5.14 12:05

@Luisiana
I po pediacelu jsou reakce, i po infanrix HIB… Neexistuje zadna vakcina bez NU :(
Ja neockuji, ale kdybych ockovala zvolim jinou vakcinu a dite na ockovani zkusim pripravit.
Jsou deti, ktere zvladaji ockovani bravurne, ale jsou deti co to odskacou.
Pediacel je novejsi vakcina, overenejsi je infanrix HIB. U toho plati to stejne, pravo volby…

Co se tyce dr ona s tebou nema co polemizovat, proste respekt vzajemny je dulezity a to bych jezdila do jineho mesta klidne…
Ale mas pravdu, ted uz je to jedno
Jen ty jsi mama, ty rozhodujes, ty mas zodpovednost- ne tva doktorka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama