Pediped přímo z USA?

387
17.6.13 22:25

Pediped primo z USA?

Neobjednavali jste nekdo boty Pediped primo z USA? Maji na strankach uvedeno, ze postovne do EU je 3,95Eur. Mne se to zda dost malo. Protoze v tom pripade se nevyplati je kupovat tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17563
17.6.13 22:31

Já je tam objednávám. Poštovné je fakt takhle malé, nevím proč to ostatní tak krkolomně shání přes MMB :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
17.6.13 22:38

@Antonie Bolavá No presne tak. Ja jsem si jen nebyla jista velikosti. Ale u nas ted otevreli obchod, tak jsem zkusila velikost. Ale ty ceny jsou o dost vyssi. Jako ostatne u vseho. Jeste pisou, ze DPH a vse uz je zapocitany. Tak by me jen zajimalo, co nase celnice na to. Abych pak neplatila jeste clo a DPH jeste jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
17.6.13 22:43

@Antonie Bolavá
na strankach maji, ze v cene je zahrnuto i clo a dan. muzu se zeptat, jestli to tak fakt je? uz se opravdu nic nedoplaci pri prijmuti baliku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
17.6.13 23:00

To je prave ten kamen urazu. Aby ti tady jeste nenaparili clo a DPH. Driv to bylo tak, ze objednavky tusim do $150 byly osvobozene. Jenze tak 2 roky zpatky to strasne zkrouhli. Na snad $20. Nevim ty castky uz presne a ted se mne to nechce hledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
17.6.13 23:08

Nedalo mne to a neco jsem nasla. Tak fakt nevim.
Zboží do 22 Eur je bez celních poplatků (CLO/DPH), ale pokud Vám ho zachytí do dočasného celního skladu kvůli doložení dokumetů, platíte vždy za každou zásilku 96 Kč. Je to z toho důvodu, že se vypracovává SD, dokument pro schválení uskladnění zásilky.
Pokud je zásilka cenově mezi 22 Euro a 150 Euro, vypočítává se DPH. ZÁKLAD PRO VÝPOČET DPH SE NEROVNÁ CENĚ ZBOŽÍ! Tady to začíná, pro základ pro výpočet DPH se k ceně zboží připočte poštovné a vedlejší výdaje, což je poplatek poště 180 Kč, za vyhotovení JSD, což je vlastně doklad, který za Vás předloží celníkům. Takže částka, ze které se DPH 20% vypočítává může být i mnohem vyší než cena zásilky s ohledem na poštovné. S tím se bohužel nedá nic dělat. Pokud se necháváte zastupova ČP na závěr vám připočtou poplatek 180 Kč a to nemluvím o úložném, které se po 15 dnu uložení počítá na 10 Kč/den.
ELUS se tu zmiňovala o možnosti označit zásilku jako dárek. To ale nemusí fungovat v případě, že odesílatel je právnická osoba. Pak po Vás bude vyžadováno prohlášení o neobchodním zboží od odesílatele. Dle definice legislativy je DÁREK zjednodušeně zásilka mezi dvěma fyzickými osobami. A protože čína se o to snaží skoro od začátku změny o DPH, tak to z 99% s firmou neprojde.
Shrnuto na závěr: Poplatkům se nevyhnete, ale kdo má možnost, zajeďte si na Klamovku a proclete si to osobně. Když tam nejsou lidi, můžete být za 10 minut venku a vyhnete se problémům s dodáváním dokumentů a dohadováním, kdy Vám zásilka přijde, protože to Vám bohužel nedokáže žádný pracovník říci, ani kdyby to opravdu chtěl říct. A navíc, nebudete platit poplatek 180 Kč a nebude v základu, ale jen 96 Kč.
Snad vám to dá aspoň trochu lepší představu.
Doporučuji při objednávání koukat na kurzovní lístek na stránkách celní správy. Ale pozor na jednu věc. Bere se aktuální kurz toho dne, kdy je zásilka proclena, a ten se může malinko lišit, tak je dobré počítat s rezervou při objednávání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17563
18.6.13 06:11
@Ali-Ali píše:
@Antonie Bolavá
na strankach maji, ze v cene je zahrnuto i clo a dan. muzu se zeptat, jestli to tak fakt je? uz se opravdu nic nedoplaci pri prijmuti baliku?

já tam nikdy nic navíc neplatila. Platí se to online kartou cena bot plus to poštovné a pak už se nic dodatečně nedoplácí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
18.6.13 22:09

Jdu to ted zkusit a uvidime. Az prijdou, dam vedet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
25.6.13 22:23

Tak jen hlasim, ze botky dorazily. Nic navic uz jsem neplatila. Takze jen cenu bot plus postovne (3,95Eur). Parada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
25.6.13 22:30

Super zprava, taky objednam :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17563
25.6.13 22:40

Holky a jaký objednáváte? Jen tak pro inspiraci, já ty boty miluju :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
25.6.13 22:51

Jsem objednala tyhle. http://www.pediped.com/…_GG1742.aspx Potrebovali jsme sandaly. A na to, co je na trhu tady se neda divat. A tyhle jsou naprosto uzasny, zvlast vnitrek bot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
26.6.13 07:25

Holky jak staremu diteti jste zaceli uz davat boty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19746
26.6.13 07:39

A jakou máte s těmito botkami zkušenost? Velikostně sedí?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17563
26.6.13 09:53
@Lolllo píše:
Holky jak staremu diteti jste zaceli uz davat boty?

no chodícímu. Starší jsem kupovala botičky někdy v 11m - to už tak nějak chodila. Mladší je v 11m zatím ještě nemá. Nejmladší v 11m ještě botky nemá, ale holka ji tady včera vodila za ruce a přešla s ní takhle obývák, takže už to taky klepe na dveře :think:
Jo a jinak teda má kožené capáčky už od miminka. Měla dost studené nohy a ponožky se mi pořád zdály málo. Ale to nejsou boty, jen taková kožená fuska

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat