Penál pro prvňáčka

169
12.7.13 20:27

penal pro prvnacka

Ahojky holky :kytka: Zalozila jsem toto tema, jelikoz vaham a take si tak trochu nevim rady :roll: Dcerka pujde v zari do prvni tridy a tak chystame vybavicku. Rozhlizim se predevsim po skolni tasce a k ni i penal. Tasku nejspise budeme vybirat od znacky Belmil, ale nevim jaky penal :think: Zda postaci jednoduchy anebo je lepsi dvoupatrovy :?: Poradte prosim, dekuji za vase nazory, rady a zkusenosti :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58592
12.7.13 20:32

@ajabara ahoj, kupovali jsme emipo (i s aktovkou), dvoupatrový a musím říct, že byl tipťop, menší si nedovedu představit. Na začátku sice byly třeba jen tužky, ale taky pastelky, pak se přidalo pero, zmizík a spousta kravinek, ten dvoupatrový byl akorát :palec: Jo, ještě jeden postřeh - nekupovat vybavený, ty s výbavou stojí za houby, stejnak to musíš většinou dokoupit znovu dle potřeby..

Příspěvek upraven 12.07.13 v 20:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
12.7.13 20:33

Ahoj ja mam syna a ten me jeste ted problem udrzet si poradek v jednokomorovovem penale :) takze jsem i tomu druhemu co jde do skoly letos poridila ten mensi. Holkz jsou pry ale sikovnejsi :?: to uvidim az za 2 roky. Jinak si nemyslim, ze mu v tom male penalu neco chybelo…Stani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
12.7.13 20:36

Musím naprosto souhlasit s prvním příspěvkem ;) Penál jedině dvoupatrový - má ho dcera i syn a malý by jim byl k ničemu. Pořádek v něm udržují bez problémů. A koupit nevybavený a výbavu do něj koupit kvalitní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.13 20:39

Tak já jsem zastánce klasického jednopatrového, ale jakoby rozevírací. Učím a vidím, že je pro některé děti naprosté „utrpení“ najít co chtějí ve svém 2patrovém. Ale jak píší holky přede mnou, někomu to problém nedělá. Penál opravdu nevybavený je lepší a dokoupit trojhranné tužky pastelky.
Třeba tento styl:
http://www.skolnicek.cz/…ddle/331.jpg

Příspěvek upraven 12.07.13 v 20:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54668
12.7.13 20:40

Penál pro prvňáčka určitě stačí jednoduchý. Dcera měla typově tento penál Vešlo se do něj všechno bez problémů a dostane ho opět a to už jde letos do 3.třídy. Mě přijde patrový zbytečně velký a těžký. Mladší půjde do školy za rok a určitě taky dostane jenom jednoduchý penál

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
12.7.13 20:46

Tak nám se zas ve škole osvědčilo klasické pouzdro, které má vevnitř jednu otvírací klopu (chlopeň). V dvoupatrovém se spousta prvňáčků nevyzná, otevře jedno patro, tužku nevidí, zavře, otevře druhé, tužku opět nevidí, zavře… a půlka třídy už má cvičení hotové. Takže záleží na vás, pokud dvoupatrové, určitě do jednoho patra pouze pastelky, do druhého tužky, gumu, ořezko, později pero. Většina těch vybavených nestojí za nic, ale např. f. Herlitz dělá s dobrou výbavou, tlusté trojhranné pastelky… Chce to dívat se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2295
12.7.13 20:59

Ahojky tak ja uz mam doma pro dceru tuto aktovku http://www.zbozi.cz/…ds-powerful/
a musim rict ze je tak lehka ze jsem to ani necekala;-) dcera ma 17 kg a tak 115 cm tak je to takovy maly drobek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
12.7.13 21:05

Ahoj. My dceři kupovali jednopatrový, ale rozevírací (takže kapacitu má jako většina dvoupatrových). Kupovali jsme nevybavený a postupně vybavovali podle požadavků učitelky. Nejdřív to byly jen pastelky, dvě tužky, guma a ořezávátko, nůžky si nechávali u učitelky, aby se nůžkami neporanili. Později přibylo pero (gumovací, takže bez zmizíku a náhradního pisadla) a pravítko. Fixy učitelka nechtěla (a já sama taky ne), a ty ve vybavených penálech jsou. Pastelky jsem pro začátek koupila kvalitní, ale dcera je často ztrácela, tak jsem přešla na obyčejné z Tesca (za pár korun, byly ořezané a službu udělaly naprosto stejnou). Ořezávátko se nám osvědčilo mechanické s kličkou, bylo super, tuhy se nelámaly a ořezané byly hned (denně jsme ořezávali skoro všechny pastelky, protože zezačátku děti ve škole hlavně kreslí). Penál máme od Topgalu, jedinou nevýhodu má, že některé pastelky a tužky se nevejdou na délku (dokud se neořežou a tím nezkrátí). Tašku jsme pořídili aktovku ze stejného důvodu jako jednopatrový penál - aby dcera otevřela jedno víko a hned viděla, kde co má (a třeba nehledala v jednom zipu, druhém, třetím..).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.13 21:13

Milá zakladatelko, jako učitelka prvňáčků bych doporučovala penál klasický jednopatrový. Děti se v něm určitě lépe orientují a je pro ně hledání správné pomůcky snazší. Možná budete mít i nějaký školní kufřík, do kterého si děti budou dávat věci, které nebudou používat tak často, třeba fixy. Vím, že ty v penálu bývají, ale jsou tam úplně na nic, protože pro dětskou ruku jsou určitě lepší trojhranné pastelky a navíc fixa se propíjí na další stránky, takže vedou jednoznačně pastelky. A prvňáčkovi stačí v penálu jen základní barvy, nemusí mít od každé tři odstíny :-). Respektive větší balení pastelek si nosí jen na VV nebo je má právě v tom kufříku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
902
12.7.13 21:13
@hkac píše:
Ahoj. My dceři kupovali jednopatrový, ale rozevírací (takže kapacitu má jako většina dvoupatrových). Kupovali jsme nevybavený a postupně vybavovali podle požadavků učitelky. Nejdřív to byly jen pastelky, dvě tužky, guma a ořezávátko, nůžky si nechávali u učitelky, aby se nůžkami neporanili. Později přibylo pero (gumovací, takže bez zmizíku a náhradního pisadla) a pravítko. Fixy učitelka nechtěla (a já sama taky ne), a ty ve vybavených penálech jsou. Pastelky jsem pro začátek koupila kvalitní, ale dcera je často ztrácela, tak jsem přešla na obyčejné z Tesca (za pár korun, byly ořezané a službu udělaly naprosto stejnou). Ořezávátko se nám osvědčilo mechanické s kličkou, bylo super, tuhy se nelámaly a ořezané byly hned (denně jsme ořezávali skoro všechny pastelky, protože zezačátku děti ve škole hlavně kreslí). Penál máme od Topgalu, jedinou nevýhodu má, že některé pastelky a tužky se nevejdou na délku (dokud se neořežou a tím nezkrátí). Tašku jsme pořídili aktovku ze stejného důvodu jako jednopatrový penál - aby dcera otevřela jedno víko a hned viděla, kde co má (a třeba nehledala v jednom zipu, druhém, třetím..).

Jako učitelka naprosto souhlasím :D Akorát klasickou aktovku bych klidně vyměnila za batoh, ale to je detail.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29479
12.7.13 21:32

Syn má Emipo jednopatrový, taky kupovaný i s aktovkou, ve stejném motivu. Dvoupatrový by byl zbytečný, pastelky,3 tužky, guma, ořezávátko a dvě pera se tam vlezla, zmizík nepotřeboval, měli ho zakázaný, učitelka nechtěla, aby si opravovali tímto způsobem. Nic jiného nepotřeboval, nůžky, lepidlo apod měl ve škole v kufříku.

Aktovku i penál bude mít i teď, do druhé třídy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
13.7.13 08:35

@acentaurea11 Jsem rada, ze nam prispely radou i ucitelky stejne jako maminky :kytka: Chtela bych se vas zeptat, proc myslite, ze ten batoh by byl vyhodnejsi? A pokud by jste byla tak hodna a poslala nejaky odkaz, abych si udelala predstavu. Moc dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
13.7.13 08:51

I batohy mají pevná záda, většinou dětem vydrží déle, ale je to vyloženě na tobě. Ty malé aktovky jsou max. do 2. třídy, pokud je batoh kvalitní, nosí ho děcka obvykle až do 4. třídy, ptala jsem se čtvrťáků, kdo z nich má aktovku od 1. tř. a byla to zhruba polovina třídy, většinou to byly batohy typu Topgal. Na druhou stranu ty malé aktovky mohou být lehčí, což pro drobného prvňáčka taky dělá dost (ještě záleží, jak si chystá věci, jestli nosí vše celý týden + knihu a 4 hračky…, jestli mají možnost nechávat ve škole tělocvik, papuče apod.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.13 09:50

Souhlasím jako učitelka ne aktovku, je fakt tak do první třídy, batohy jsou lepší, praktičtější. Také doporučuji topgal, ale já sama jsem jej dceři nekoupila, protože chtěla něco originálního, takže měla do první až třetí třídy tento Hama, je strašně lehký, přitom skvělý na záda…
http://www.hair-shop.home.pl/…09/konik.jpg
byl super- několikrát praný v pračce a stále jako nový. A do 4 třídy dostala pak tento
http://www.taskyprovas.cz/…oh-hnedy.jpg
Je pravda, že aktovku jako takovou měly u mě ve třídě asi 2 děti, jinak byly topgaly, ale tím, že nemají až podle mě takový výběr, tak měly asi 4 holky naprosto stejný růžový. :-) Kluci zase se semafory. :-) Taky bych se oprostila od jednoletých moderností jako monster high, kačer donald…pokud to není vyloženě srdcová záležitost. Ty batohy jsou fakt až tak do 3 třídy a pak e to už ani těm dětem nelíbí. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama