Aktovka pro malé dítko

8151
24.6.13 20:28

aktovka pro malé dítko

Jdu pro radu za zkušenými, jakou aktovku koupit holce do první třídy když je drobeček, kluk měl pěknou ale ona když si jí nasadí tak jí má až po kolena a neunese ji, jde do školy sice až za rok, ale už se začínám poohlížet ať vím co mě čeká, dr. nám z toho důvodu navrhuje odklad ale ten nechci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
352
24.6.13 21:00

Ahoj, tak osobni zkusenost zatim s nakupem aktovky nemam, ale svagrova kupovala synovcovi batoh TOPGAL, maji velky vyber, jsou odlehcene a vymakane. A synovec je tintitko, tak se bali, aby ho aktovka neprevazila dozadu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
24.6.13 21:08

@Anemary jsem na ně taky dneska koukala ale zdají se mi dost velké ty nejmenší mají 40 cm na výšku a holka má předpoklad 107 v šesti letech tak se mi to zdá moc a dávat jí kvůli tomu odklad mi taky přijde divné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35080
24.6.13 21:14

Jsou i malé aktovky desing jako „za nás“. Stojí asi 300 a splňují aspekt zdravých zad a reflexních prvků.
Ale k vůli velikosti, tvaru a většinou dětského obrázku se to hodí fakt jen do první třídy, potom tak na ostudu a posměch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35080
24.6.13 21:15

Ještě abych dodala, syn má školní aktovku Emipo, moderní desing, bude mít i do druhé třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
24.6.13 21:16

@Jana206 no mě ty klasické aktovky připadají takové trochu sociální, ale asi je to vkusem ještě jsem viděla nějaké batohy jako kufry na kolečkách ale netuším jak hodně je to vhodné a praktické

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35080
24.6.13 21:17

http://www.google.cz/imgres?…

Myslela jsem něco takového, je to taky od Emipa, takže záruka kvality.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35080
24.6.13 21:19

@anickadomnik
Tak u nás na škole se vždy najde pár dětí, které to mají. Ale skutečně jen do té první třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.6.13 21:26

Měla jsem ten samý problém - určitě si domluvte dvoje učebnice, jde to i v 1.třídě…
Aktovku hledejte s minimální váhou - dají se sehnat do 900g :)
Doporučuji Herlitz - ty dělají pěkné designy a jsou opravdu lehké!

Aktovka s plnou náloží učení a pitím, svačinou a penálem by měla vážit 20%váhy dítěte. Nevím kolik váží vaše dcera, ale moje dcera měla na začátku první třídy necelých 19kg, takže to byl docela oříšek (půl litru pití, svačina 200g, penál 300g - no a už by tam nic dalšího mít neměla :D) nakonec jsme se dostali s aktovkou na 2,5kg a to už jsem viděla jak se křiví… :( každé ráno jsem tašku posadila na kuchyňskou digi váhu a už jsem jí to probírala :D

Kufry na kolečkách se nedoporučují, protože je pak většinou děti nosí stejně v jedné ruce a tím si páteř křiví ještě víc :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
24.6.13 21:26

@Jana206 už jsem na to koukala když mě to připadá hrozný, nevím možná jsem jen moc náročná, holka by si předtavovala něco s barbie nebo winx taky bych chtěla aby se jí taška líbila i když jsem koukala na tu emipo jak máte vy jsou pěkné, zkusím pohledat někde v kamenném obchodě a budeme zkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
24.6.13 21:28

@Dájinka 321123 tak to je vtipné holka má teď 14,5 kg je jí 5 a půl podle endokrinoložky se za ten rok přehoupne někam k 16 kg

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.6.13 21:29
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35080
24.6.13 21:31

@Dájinka 321123 Tak dvoje učebnice - to v první třídě těžko. Většina učebnic je formou pracovních sešitů, dítě píše přímo do toho a něco dělá ve škole a něco doma.To by mělo u každé učebnice jen něco? Navíc učebnice pro prvňáky jsou částečně hrazeny z dotací, škola nedá zdarma druhou sadu učebnic. Pokud to u vás šlo, tak byli mimořádně vstřícní :)
U nás to bylo tak, že co šlo, zůstávalo ve škole, děti si nosili jen to, v čem měli momentálně úlohu.

Viděla jsem i kluka s aktovkou na kolečkách, ale stejně ji musí vynášet do schodů, to je potom ještě horší než záda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.6.13 21:32

Teď končí 3.třídu - na 9.ti leté prohlídce před 14dny vážila přesně 22kg :) a jiné holčičky mají v tomhle věku už přes 30kg :D :D :pankac: :pankac: :pankac: :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
24.6.13 21:32

@Jana206 no já bych klidně i ty druhé učebnice zaplatila ze svého když by to šlo, ale co vím podle staršího tak u nás si nemohly nechávat ve škole nic a vše se muselo nosit každý den domů
@Dájinka 321123 museli jste na to mít nějaké potvrzení od doktora nebo se stačí normálně domluvit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat