Peníze od přítele, alimenty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 20:12
Peníze od přítele, alimenty

Dobrý večer prosím o názory. Myslím že si počtu i negativní a hlavně ty negativní názory. Jsme s přítelem a naší dcerou v jeho domku. Já měla exekuci částka 300 000.Příteli jsem jí tajila dlouho až už jsem nevěděla kudy kam a poprosila jsem o pomoc. Přítel mi ty peníze dal a šel celou záležitost semnou vyřešit. Spadl mi kámen a ulehčilo se mi, ale náš vztah se změnil. Tomu rozumím chápu to, pomohl mi, já mu lhala…ale už mi nevěří, říká že mě má rád, ale začal si jakoby dělat co chce. Jezdi si kam chce, vrací se kdy chce, vůbec mi nevolá, doma zbytečně čekám s obědem-večeři. S dcerou má normální vztah, ale je sní málo. Nedávno přišel z piva a říkal (co měl na srdci),a závěrem řekl ať vypadnu. Pak že už je to nějaká ta doba a neviděl ode mě ani korunu. Strašně moc mi pomohl a jsem si jistá, že být on v situaci dlužníka a já mít tu možnost udělám to také a bez výčitek. Úplně přestal přispívat do chodu domácností, vše platím já. Ano já vím…moje blbost. Řekla jsem mu ať jdeme k notáři a ten nám stemplem potvrdí kolik mi půjčil a kolik chce měsíčně splácet, vůbec na tento návrh nereaguje. Nechci teď žít v takovém vydírání psychickém. Po týdnu zase přišel a když jsem mu říkala že mu to budu splácet odfrkl že nic nechce! Ať si to nechám. Teď mám pocit že jsem zkazila rodinu, kvůli své nezodpovědnosti
Vlastně jsem se chtěla vyprat. Mrzí mě to :srdce: a prosím radeji v anonymitě nebo smazat. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30462 příspěvků 26.04.19 20:19
@Anonymní píše:
Dobrý večer prosím o názory. Myslím že si počtu i negativní a hlavně ty negativní názory. Jsme s přítelem a naší dcerou v jeho domku. Já měla exekuci částka 300 000.Příteli jsem jí tajila dlouho až už jsem nevěděla kudy kam a poprosila jsem o pomoc. Přítel mi ty peníze dal a šel celou záležitost semnou vyřešit. Spadl mi kámen a ulehčilo se mi, ale náš vztah se změnil. Tomu rozumím chápu to, pomohl mi, já mu lhala…ale už mi nevěří, říká že mě má rád, ale začal si jakoby dělat co chce. Jezdi si kam chce, vrací se kdy chce, vůbec mi nevolá, doma zbytečně čekám s obědem-večeři. S dcerou má normální vztah, ale je sní málo. Nedávno přišel z piva a říkal (co měl na srdci),a závěrem řekl ať vypadnu. Pak že už je to nějaká ta doba a neviděl ode mě ani korunu. Strašně moc mi pomohl a jsem si jistá, že být on v situaci dlužníka a já mít tu možnost udělám to také a bez výčitek. Úplně přestal přispívat do chodu domácností, vše platím já. Ano já vím…moje blbost. Řekla jsem mu ať jdeme k notáři a ten nám stemplem potvrdí kolik mi půjčil a kolik chce měsíčně splácet, vůbec na tento návrh nereaguje. Nechci teď žít v takovém vydírání psychickém. Po týdnu zase přišel a když jsem mu říkala že mu to budu splácet odfrkl že nic nechce! Ať si to nechám. Teď mám pocit že jsem zkazila rodinu, kvůli své nezodpovědnosti
Vlastně jsem se chtěla vyprat. Mrzí mě to :srdce: a prosím radeji v anonymitě nebo smazat. Děkuji

exekuce 300 tisíc? proboha za co?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 20:23

Já ho chápu ta důvěra pak opravdu není ex mi takhle kecal tři roky, no rozešla jsem se s ním protože jsem mu nevěřila :nevim:

cecetka
Echt Kelišová 8234 příspěvků 26.04.19 20:26

A ty dluhy jsi nasekala kdy? V dobe, kdyz jste se jeste neznali anebo az v dobe, kdy uz jste spolu chodili a zili? Ono je to dost podstatne.
Taky bych totiz ztratila duveru v partnera, kdyby delal dluhy a ja o tom nevedela :nevim:
A k soucasnemu vztahu… tezko rict, jestli to dokaze tvuj chlap zkousnout. Asi jsi hodne ranila jeho ego :?

Cenarius
Kecalka 364 příspěvků 26.04.19 20:27

Tak bere to jako velkou zradu. Kudlu do zad. A jeste to zaplacl svyma nasetrenyma penezma, ktery treba chtel na neco pouzit a ted je to v tahu. Ale vam vsechna cest, ze chcete veci dat zpet dohromady a vsechno srovnat ke spokojenosti obou. Akorat on by mel taky prijit s tim co je problem a vyrikat si to.

Uživatel je onlineEnnny
Závislačka 3627 příspěvků 26.04.19 20:31

Já nechápu název diskuse :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 20:52

Dluhy ještě než jsem sním byla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 20:55

@Ennny ano zmínila jsem i alimenty, protože je po této situaci přestal platit, že to budou mé splátky.

martina.hanus86
Kecalka 151 příspěvků 26.04.19 20:58
@Anonymní píše:
@Ennny ano zmínila jsem i alimenty, protože je po této situaci přestal platit, že to budou mé splátky.

Vy spolu zijete a on ti plati alimenty? Ty mate dane soudne?

Sany80s
Kelišová 7326 příspěvků 26.04.19 21:09

Těžko jsi mohla pokazit rodinu, když jste nikdy rodinu netvořili.
Před členem rodiny nejen že exekuce netajíš, ale ani nemůžeš utajit. Členové rodiny totiž společně hospodaří a rozhodně si mezi sebou neplatí alimenty.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33826 příspěvků 26.04.19 21:10

Zatajené dluhy jsou hnusárna, případné alimenty dané soudem musí platit.

unuděná
Kelišová 7413 příspěvků 26.04.19 21:23
@Anonymní píše:

Nechapu, jake alimety? Vy spolu zijete a on ti platil alimenty? Proc??
Myslim, ze jsi velmi financne negramotna a na tvem miste si s pritelem narovinu promluvim, jak by si predstavoval chod domacnosti a financni spolupodileni. A poslechla bych ho-podridila se, rozhodne to prospeje vsem stranam. Pracujes, nebo jsi jeste na rodicaku?

Malina7
Závislačka 2833 příspěvků 26.04.19 21:34

Pro mě lži ve financí byl startem toho, že mám opravdu od Ex dát ruce pryč. Exekuce je jedna z věcí, kterou já osobně nepřekousnu, jelikož to hodnotím, jako finanční negramotnost a rozcabenost toho, kdo si bere půjčky, či něco není schopen splácet, za co se smluvně zavázal. Pro rodinu tento typ člověka je pro mě nebezpečný a finančně ohrožující. U nás to nebyla tedy exekuce, ale finanční lži ( půjčky v menším množství kamarádům, a to bez mého vědomí, ještě ke všemu z mého účtu určeného výhradně jako rezervu pro rodinné účely. Po narození naší dcery měl udělanou druhou kartu pro výběr z bankomatu). Já jsem ohledně rodinných financí zastáncem naprosto přesných pravidel, jelikož naši se furt hádali skrze peníze a já hádky ohledně peněz díky tomu bytostně nesnáším.
Zakladatelko, Tvého přítele a jeho chování svým způsobem chápu. Já to hodnotím, že je to konečná, sice pomalá, ale je. Zklamaní, nedůvěra, přestal si Tě vážit a finančně jsi ohrozila rodinu, ještě jsi to tutlala do poslední chvíle.
Pokud spolu žijete ve společné domácnosti, nejsi povinná vše dotovat, a to i přes Tvůj finanční podraz. Tebou navrhované splátky odmítnul, ale jí, koupe se a užívá stejné prostory…Energie, popř. nájem jídlo napůl, kor když teď fungujete, jako spolubydlící, nikoliv, jako partneři…Pokud tohle není i přes takový kiks schopen podstoupit, jděte bez nějakých zbytečných časových průtahů od sebe.

Malina7
Závislačka 2833 příspěvků 26.04.19 21:52
@Anonymní píše:

Tady bohužel i přes jeho oprávněné zklamání vůči Tobě narazil kosou na kámen. Alimenty jsou výživné na dítě, a pokud vím, dítě dluhy nenasekalo. Mmch výživné na dítě je dané jasně zákonem, a on má podle zákona povinnost na dítě alimenty platit. Do dvou let dítěte i výživné na Tebe. Nějaké vaše problémy se zatajováním exekuce nemohou placení výživného z jeho strany ovlivnit, naopak to může doplácet zpětně. S argumenty u soudu, že alimenty platit nebude, protože je to splátka za něčí exekuci by rozhodně pohořel na první dobrou. Nechci být ošklivá, ale nemohu si odpustit poznámku, že finanční gramotnost vás minula obloukem oba dva. On, že Ti dá peníze bez papíru a pak porušuje zákon a neplatí výživné na dítě a Ty, že jsi sklouzla do průseru přes čtvrt milionu. Nemáte si co vyčítat. Každopádně jít od sebe, s ním udělat splátkový kalendář a výživné řešit buď dohodou přes OSPOD nebo to podat přímo k soudu.

Beckyttine5
Kecalka 483 příspěvků 26.04.19 22:57

No, já to teda chápu tak, že dům je od přítele, takže si tam sám bude platit veškeré účty za topení, vodu, elektřinu, popelnice apod. a Tobě jen přestal dávat na běžný chod domácnosti, což je hlavně jídlo a drogerie, kosmetika… pochybuji, že by ti po tom, co píšeš, svěřil placení účtů za bydlení, když bude vše oficiálně na jeho jméno…takže pokud se nepletu, on platí bydlení a ty ten zbytek..
k jeho chování - on se v tom plácá, na jednu stranu tě má rád, na druhou už tuší, že to asi nemá budoucnost, že ztratil důvěru, ale nedokáže udělat ten krok a definitivně to ukončit… třeba se bojí, že pak ztratí dceru, nebo to nechce být on, kdo to definitivně rozsekne… a proto se chová tak, abys to ukončila ty a odešla…
a taky ho možná štve, že ti dal 300 000, aby ti pomohl a neví, kdy ty peníze zase uvidí…pokud vůbec… - tady ale nevím, jak je to dlouho, zda už pracuješ, nebo jsi ještě na RD.. takže těžko soudit… ale pokud už máš nějaký příjem, tak by určitě pomohlo z toho co nejvíce šetřit a jednou za čas mu vždy dát našetřenou částku, aby viděl snahu, že to chceš splatit…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama