Petúnie a vše okolo

6637
14.5.21 09:55

Petúnie a vše okolo

Zdravím, komu zdobí okna každoročně petúnie? Jak se o ně starate? Jak často hnojite? Kolik dáváte kusů do truhlíku 40cm-60cm? A kolik do květináče o průměru 30cm? Za veškerý rady a zkušenosti děkuju. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2541
14.5.21 10:26

Hnojím 2× až 3× týdně, dávám do misky průměr 34 cm 2 kusy. Letos mám po letech opět úplně černé, tak doufám, že mi budou dělat parádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6637
14.5.21 11:54
@ropucha 02 píše:
Hnojím 2× až 3× týdně, dávám do misky průměr 34 cm 2 kusy. Letos mám po letech opět úplně černé, tak doufám, že mi budou dělat parádu.

Ty černý jsem viděla, vypadají zajímavě. :) Díky, tak snad se jim u mě bude dařit. Celý léta jsem měla muškáty, tak to chce trochu změnu. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2541
14.5.21 12:13

Už mám muškáty i pětileté, přezimovávají mi na verandě. Ale i tak dám za ty kytky strašný prachy, mám to jako náhradu dovolené. :lol: Každoročně mám obskládaný celý domek. Znáš šrůchy? Doporučuju, pokud máš místo na slunci, kvetou nádherně celé léto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28080
14.5.21 12:15
@ropucha 02 píše:
Už mám muškáty i pětileté, přezimovávají mi na verandě. Ale i tak dám za ty kytky strašný prachy, mám to jako náhradu dovolené. :lol: Každoročně mám obskládaný celý domek. Znáš šrůchy? Doporučuju, pokud máš místo na slunci, kvetou nádherně celé léto.

A prosím, můžu se zeptat já?
Mě každý rok koncem léta zešednou a vypadá to jakoby měly plíseň nebo co. Neumíš poradit, co by to mohlo být? Co s tím? Vždycky pak zaschnou, ať jsou suché nebo zalité. :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2541
14.5.21 12:21

@AninaEli
A to ti dělají které květiny? Ty muškáty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2541
14.5.21 12:24

Na 1. fotce je tařicovka, kvetla od května až do mrazu, na 2. fotce jsou šrůchy, ty mi kvetou do konce září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6637
14.5.21 12:30
@ropucha 02 píše:
Na 1. fotce je tařicovka, kvetla od května až do mrazu, na 2. fotce jsou šrůchy, ty mi kvetou do konce září.

To je nádhera! Ta taricovka je letnička? Kde se sežene? V obyč květinářství? 8o :) Já loni měla v truhlících muškáty a afrikany. A afrikany už do truhlíku nikdy. Radili mi na 40cm truhlík 3 kusy. Katastrofa, kořeny lezly ven, kytky strádaly.. v zahonu byly nádherný. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2541
14.5.21 12:42

Já jsem od Brna, takže hodně kytek mám ze Zelného trhu, tu tařicovku taky, ale letos jsem ji tam ještě neviděla, myslím, že můžeš zkusit květinářství, zahradnictví… Afrikány do truhlíku fakt nee, mám je každoročně, ale jako obruby záhonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28080
14.5.21 12:59
@ropucha 02 píše:
@AninaEli
A to ti dělají které květiny? Ty muškáty?

Mě to dělají surfinie. Koupím je krásné, nádherně zhoustnou, kvetou a pak v srpnu začnou šednout a zasychat, už několik let.
Vypadá to jako nějaké padlí… :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1653
14.5.21 13:04
@AninaEli píše:
Mě to dělají surfinie. Koupím je krásné, nádherně zhoustnou, kvetou a pak v srpnu začnou šednout a zasychat, už několik let.
Vypadá to jako nějaké padlí… :think: :think:

Jo, padli nebo plisen seda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2541
14.5.21 15:18
@AninaEli píše:
Vypadá to jako nějaké padlí… :think: :think:

To bude padlí. Vždycky tak od půlky července stříkat přípravkem proti padlí, taky to tak dělám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
15.5.21 02:09
@mackA159 píše:
Zdravím, komu zdobí okna každoročně petúnie? Jak se o ně starate? Jak často hnojite? Kolik dáváte kusů do truhlíku 40cm-60cm? A kolik do květináče o průměru 30cm? Za veškerý rady a zkušenosti děkuju. :palec:

Priprav se hlavne na msice. Tyhle kytky to je jako magnet, proto to uz ani nesazim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19289
15.5.21 06:15
@ropucha 02 píše:
To bude padlí. Vždycky tak od půlky července stříkat přípravkem proti padlí, taky to tak dělám.

Jo, padlí. Proto už je nikdy nedávám na tu stranu u potoka. Jaký přípravek používáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19289
15.5.21 06:16
@Pavlik Morozov píše:
Priprav se hlavne na msice. Tyhle kytky to je jako magnet, proto to uz ani nesazim.

Mšice ani ne, ale to padlí… Snad to bude letos lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat