Píchnutí do oka nůžkami?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MonaM1
Kecalka 195 příspěvků 02.10.14 10:34
Píchnutí do oka nůžkami?

Prosím, mám dotaz za kamarádku… Střihala svoji 12m dcerku - ofinu a malá ji škubla hlavou a neví, jestli jí pichla do oka. Střihala ji většími nůžkami-špičatými. Já jsem jí říkala, že si myslím, že by měla oko zarudlé a určitě by ji něco bylo nemám pravdu? Potřebuje uklidnit, ale nevím už jak. Její dcerka normálně očičkami reaguje.??? :nevim:

Reakce:
Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 02.10.14 10:34

Myslím, že by se malá zcela jistě ozvala..

NikynaU
Echt Kelišová 8467 příspěvků 02.10.14 10:35

@MonaM1 Minimálně by řvala a na oku by bylo vidět poškození nebo by jí tekla krev. :nevim:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 02.10.14 10:37

Řídila bych se asi tím, jak reaguje malá a jak vypadá oko. Pokud není zarudlé a malá nebrečí, oko neslzí, byla bych v klidu. Kdyby ji opravdu píchla a poranila malé rohovku, oko by slzelo a opravdu hodně bolelo, dcera ho patrně ani neotevřela…

MonaM1
Kecalka 195 příspěvků 02.10.14 10:38

Že jo holky! Malá jí jen zamrčela, neplakala, myslím, že se taky lekla…

MonaM1
Kecalka 195 příspěvků 02.10.14 10:40
@malinika píše: Řídila bych se asi tím, jak reaguje malá a jak vypadá oko. Pokud není zarudlé a malá nebrečí, oko neslzí, byla bych v klidu. Kdyby ji opravdu píchla a poranila malé rohovku, oko by slzelo a opravdu hodně bolelo, dcera ho patrně ani neotevřela…

oko úplně normální :palec: vůbec nic-žádné slzení, nic

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 02.10.14 10:43
@MonaM1 píše:
oko úplně normální :palec: vůbec nic-žádné slzení, nic

Tak bych to vůbec neřešila. Vzhledem k tomu, že na povrchu oka je rohovka, což je úplně nejcitlivější tkáň v těle, byla by reakce opravdu nepřehlédnutelná. ;)

MonaM1
Kecalka 195 příspěvků 02.10.14 10:52
@malinika píše:
Tak bych to vůbec neřešila. Vzhledem k tomu, že na povrchu oka je rohovka, což je úplně nejcitlivější tkáň v těle, byla by reakce opravdu nepřehlédnutelná. ;)

já jí to říkala…když ona je plašoň ;) Já když si představím, že mi občas spadne řasa do oka a jak moc to bolí…natož nůžky… :roll:

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 02.10.14 11:19

Mohla jsi klidně „jen“ škrábout rohovku a není to vidět. Nebála bych se a zažádala si o vyšetření na oční. Známá takhle našla u malé na oku taky jakoby škrábanec - naprostou náhodou, neví, kde k tomu přišla. Šli na oční a malé zjistily jinou vadu oka a začali včas léčit.

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 02.10.14 11:47

No, já si nedávno škrábla lehce rohovku a je to taková bolest, že jsem se z toho málem pozvracela, fakt síla. A nepřestalo to bolet až do ošetření, nebyla jsem schopná dojet nikam autem, musela jsem zavolat manžela, ať mě hned doveze na pohotovost.
Takže pokud oko vypadá normálně a dítě neřve, nechala bych to.

ivašot.
Kelišová 7329 příspěvků 02.10.14 11:54

Jsem přesvědčená, že jakékoli poranění na rohovce by dala malá hodně hlasitě najevo. Párkrát jsem se štouchla do oka řasenkou a oko nešlo pomalu otevřít a slzelo. Byla bych v klidu.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 02.10.14 17:13
@avm3 píše:
Mohla jsi klidně „jen“ škrábout rohovku a není to vidět. Nebála bych se a zažádala si o vyšetření na oční. Známá takhle našla u malé na oku taky jakoby škrábanec - naprostou náhodou, neví, kde k tomu přišla. Šli na oční a malé zjistily jinou vadu oka a začali včas léčit.

videt to neni, ale boli to jak blazen. teda pokud holcicka nema nejaou anomalii nervoveho zasobeni obliceje

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >

„Odvolání podám, až mi Tereza zaplatí,“ říká právník Terezy

Soudce Šahzád Raza ve středu poslal Terezu Hlůškovou (22) za pašování drog na... číst dále >