Pády batolete a strach o zuby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 23.09.14 22:38
Pády batolete a strach o zuby

Holky, prosím potřebuju poradit a snad uklidnit. Naše 14ti měsíční asi tři týdny chodí, od začátku chodila pěkně pevně. Přesto se několikrát podařil pád na pusu, řev, plno krve, zoubky naštěstí ok, ale napuchlej horní ret. A dnes den blbec, z nějakýho důvodu malá pořád jakoby přepadávala dopředu, takže opět odřená pusa. Prostě někdy nestihne před sebe dát ruce a jak spadne, tak hlavu sice drží, ale v té rychlosti se hlavička zhoupne a cinkne pusou o zem. Snad mě chápete. A dneska pořád padala, takže už mám úplně hrůzu z toho, nechat ji chodit samotnou, že si ty zuby vyrazí. Je to moje noční můra. Můžu ji nějak víc hlídat, nějak tomu předcházet??? Paradoxně se to vždycky stane, když jsem vedle ní. Fakt mám z těchto pádů velkej strach a nevím, jak to řešit. Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tunrida
Hvězda diskuse 49282 příspěvků 23.09.14 22:48

@Mandarinka01 My teď máme doma to samý. Věčně za ním chodit a chytat ho nemůžu, takže asi nezbývá než čekat a doufat, že zůstane u boulí a odřenin :lol:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 23.09.14 22:49

Nijak, v nejhorším si je vyrazí no. mladší si v dubnu zlomil horní levou jedničku a dvojku, noc jsem kvůli tomu probrečela, a teď si říkám, jak moc mu to takhle sluší :srdce:

jakuve
Závislačka 3176 příspěvků 23.09.14 22:51

Bohužel více než už delas, nevymyslis :lol: Chce to čas než „se naučí padat“.Takže přeji pevné nervy :lol: Můj dvouletak padá dodnes na zem s rukama za zady :roll: Ale naštěstí padá více na čelo, takže má věčně boule, ale hezky usmev :D

Banshee
Kecalka 491 příspěvků 23.09.14 22:55

Presne takhle padal nas malej, rikala jsem tomu „lachtan“, jak se pokazdy zhoupnul a libnul zem :lol: A ze padal fakt dost, hele a zuby ma vsechny. :)

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 23.09.14 23:12

Holky, díky, budu to muset nějak vydržet, než se naučí pořádně chodit a vybírat nerovnosti. To už líp snáším pády na hlavu, nechápu :nevim: Manžel chce kupovat odrážedlo, asi mu to rozmluvím…

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 23.09.14 23:14

@Banshee Pěkně popsáno, přesně tak to vypadá.

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 23.09.14 23:21

Naše mladá taky věčně padá na pusu. To je vždycky krve… Já mám větší strach o oči, takže zuby mě nechávají chladnou. Pořád jsou to „jenom“ mlíčňáky. Mmch mám pocit, že čím víc se to dítě hlídá, tím je to horší

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 23.09.14 23:21

Já jsem si v roce přišlápla pláštěnku a padla pusou na práh. Vyrazila jsem si horní jedničku. Malá v roce a půl zakopla, padla pusou na kámen a uštípla si kus horní jedničky. Pak blbli s bráchou na posteli, ona se zvedla, praštila ho hlavou do pusy a vyrazila mu, pro změnu, taky horní jedničku (tu jsme zachraňovali, ale stalo se to Xkrát - nedali si nikdy říct a nakonec to už nerozchodila). Asi nějaká genetická zátěž nebo co :think:

Každopádně, i kdyby se to stalo, nezoufej, zoubek se dá i zachránit. Když se bude jenom kývat, tak ho nechat prostě tak, nedávat zbytečně nic tvrdého, spíš kašovitou stravu, za pár dnů by se měl zatáhnout. Pokud by vypadl přímo ven, má se opláchnout v mléce a vsadit opatrně zpátky - dále postup stejný jako u kývajícího se. Mám spoustu informací od zubařky :mrgreen: A teda taky první kontroluju vždycky zuby :roll: :lol:

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 23.09.14 23:24

@Angua jako že tam ten zub bude držet i vyraženej? To čumím teda, to jsem nikdy neslyšela

jakuve
Závislačka 3176 příspěvků 23.09.14 23:26
@Antonie Bolavá píše:
@Angua jako že tam ten zub bude držet i vyraženej? To čumím teda, to jsem nikdy neslyšela

Taky cumim jak pero z gauce :lol: Ale rozhodne si to budu pamatovat, mam dva kluky a třetí mimčo na cestě, takže tohle je rada nad zlato :lol:

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 23.09.14 23:40

@Angua Jo, taky už jsem to četla. Radši si ani nepředstavuju, jak bych to prakticky prováděla.

Já teda učitě nejsem nějaká přehnaně úzkostlivá matka, ale ty pády na pusu mi fakt nedělají dobře.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 24.09.14 00:33

@Antonie Bolavá jj, že prý jo. Naše zubařka má na to v čekárně i plakátek :lol:

-Evka-
Závislačka 3745 příspěvků 24.09.14 06:27

Dcerka si v 6-ti letech také narazila horní jedničku (posunula se o 2-3 mm dolů a odumřel). Jelikož jsme zub potřebovali k trénování R, tak jsme ho nechali na místě. Po půl roce jsme šli k zubařce a ta ho chtěla vyndat, ale domluvili jsme se, že ho necháme. Nicméně si ho pak dcerka vzápětí narazila podruhé a to už nepřežil;-).

open mind
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 24.09.14 07:21

Poradim dat pozor, aby pri pokusech o chuzi nemela v puse dudlika. Kamaradky chlapecek si takto pri padu vyrazil zub prave o nej…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >