Reklama

Plac pri jidle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 23.12.09 20:32
Plac pri jidle

Ahoj maminky, nemate nektera nahodou zkusenost s placem miminka pri jidle? Posledni 2 dny ma Bertik uplne zachvaty place pri kojeni. Neni to ale takovy plac jako by se vztekal, ze nic netece. Spis mi prijde, ze je to rev z bolesti, ktery nejde utisit. Vubec netusim, co by to mohlo byt. Kdybych aspon mohla zavolat doktorce, ale takhle pres svatky neordinuje :-(

Reklama

Reakce:

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 23.12.09 20:42

Ahoj Markét, měli jsme to samé. Paní doktorka se nas ptala jeslti má malá zácpu a měla, takže nám říkala, že tím jak potáhne tak jí píchá v bříšku jako kdyby jí někdo bodal nožem. Pokud tvůj malý nemá zácpu může to být i bolest v krku. Angína nachlazení nebo tak něco. Pokud ti ale pije čajík nebo něco jiného normálně tak mu jednoduše nechutná…

pampelinda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.09 20:58

u nás se to objevilo asi ve třech měsících,byl tzv. gastrokolický reflex-jak přijde mlíko do žaludku,spustí se signál do střev, že jde další náklad,a ty začnou víc pracovat, proto děti často kakají a prdí u jídla.Naše malá se celá propnula do luku a začala řvát.Pomohlo nám nahřívat bříško u jídla, měla jsem připraveny,nahrátý pytlík s třešnovýma peskama,nebo je dobrá nahřátá plena.Taky trošku masírovat u jídla bříško,hodně dole, ne u žaludku at se nepoblije.U nas to přeško během týdne,ale bylo to na nervy…

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 23.12.09 20:58

Ahoj Rebeko, Bertik kaka tak obden, ale ted zrovna kakal vcera i dneska a ma to spis ridsi. Zatim plne kojim, ale vcera jsem mu poprve zkusila dat Nutrilon, protoze jsem si rikala, ze treba je to opravdu hladem. Kricel uplne stejne a Nutrilon nechtel. Dneska to bylo pres den zase dobre, tak uz jsem si myslela, ze je to v pohode a ted vecer tak kricel az mi to vehnalo slzy do oci. Jinak mezi jidlem neplace, je spokojeny, smeje se, spinka klidne…

pampelinda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.09 21:00

jojo, já se taky děsila každého jídla, brečela jsem málem s ní. V mezidobí byla vysmátá, spokojená,ale jak se začalo jíst…

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 23.12.09 21:02

Pampelindo, to me taky napadlo a zrovna nam budou brzy 3 mesice. Ja doufam, ze to brzy prejde. To si neumite predstavit ten rev, to je jako kdyz mu nekdo reze ruku :cry: Vetsinou to za chvilku preslo a jeste se najedl, ale ted ho ten rev tak vycerpal, ze usnul bez jidla.

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 23.12.09 21:17

Markét tak to může byt ten reflux nebo je možné že je unavený. Nebo se stává, že ve třetím měsící dochází k růstovému sprutu my jsme ho měli taky, nejhorší je to večer, některé děti jí moc a budí se co hodinu, některé zase večer jíst už nechcou. Kdyžtak zavolej na pohotovost jestli si nejsi jistá tam ti určitě poradí

Judita74
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 23.12.09 22:14

Já neporadím :-( mě zase malá pláče hned po nakrmení a já nevím,jestly to je,že má málo,nebo moc :nevim: prohýbá se do luku a už nemáme šanci si odbrknout.Nějak nevím co s tím :nevim: Někdy je to třeba v pohodě i si odbrkne,ale spustí třeba za půl hodiny.

Anetta
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 23.12.09 22:59

Jé tak to já znám, taky u jídla hrozně pláče…Pomáhá nám dudlík, necháme jí ho vždy v pusince, aby se uklidnila a pak rychle vytáhneme a dáme flašku..Taky až roní slzičky je to hrozný..Taky mi často usne vyčerpáním i bez jídla.. nezbývá, než počkat, až je to přejde.. Eli dost trpí na prdíky (ha prej že je mají více kluci) když má mezi jídlem dudlíka, tak ok ale někdy ani to nepomůže. Nejde prostě zárověň tlačit a bumbat :nevim: je mi jí taky vždycky líto..
Ted se jí i loupe hlavička a ještě míváme často tu pitomou moučnivku, když se něčeho z toho zbavíš, za chvíli je tu zas něco..
papa :kytka:

AjkaZ
Kelišová 6512 příspěvků 23.12.09 23:43

Marketko, nejlepsi je zavolat do nemocnice na novorozenecke oddeleni, tam Ti urcite poradi nejlip!!
A ten hrozny plac si predstavit dovedu… I kdyz male uz budou tri roky, tak na tohle nejde zapomenout - kolikrat jsem plakala s malou… U nas to byly koliky. …A jeste jak o tom ted uvazuju, napada me dalsi spojitost - je to teda trosku mimo tema, ale docela by me zajimalo, jak to dopadne u vas, co mate s detmi takove problemy pri kojeni… Anicka je totiz strasny nejedlik, je to uplne zoufale. Ze by to mela spojene podvedome s tou bolesti pri jidle, co zazila jako mimi?

Anetta
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 24.12.09 00:25

To si nemyslím, spíše je tak stavěná…Ona se rozpapá neboj :-D

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 24.12.09 11:31

Zažila jsem to se starším, nakonec jsem kojila s dudlem v ruce, jak začal ječet, uklidnila jsem dudákem, jak se zklidnil, šoupla jsem prso. U toho musel být absolutní klid a kojit pouze v leže. V půl roce jsem ho odstavila, už jsem na to neměla nervy. Přitom krásně přibýval…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >