Reklama

pláč ze spaní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Erin
Kecalka 308 příspěvků 17.11.08 20:15
pláč ze spaní

Prosím o radu. Mám skoro sedmiměsíčního chlapečka, dlouho spinkal celkem klidně. Asi kolem 5. měsíce se začal budit s pláčem. Někdy je to jen pofňukávání a za chvíli zas usne, jindy je to rovnou silný srdceryvný pláč. Většinou je to ho horší v první polovině noci. Některé dni jsou klidnější, jindy je to třeba 5 x za noc. Někdy usne sám, jindy ho musím pochovat, aby se utišil. S hladem to nemá souvislost. V ložnici máme kolem 20 stupňů, před tím, než jde spát vždycky vyvětrám. Někde jsem četla, že miminka kolem půl roku už mají živější sny a proto někdy hůř spinkají. Máte někdo podobnou zkušenost? Díky za rady

Reklama

Reakce:

Borufka
Kelišová 5514 příspěvků 17.11.08 20:32

Bohužel mám, mladší syn se nám takhle budí od 10m, je mu 2 a kus a ještě to nepřešlo. Teď se k tomu ještě připojilo vztakací období takže máme kolikrát v noci veselo. Taky nevím čím to je, starší spí krásně celou noc a přitom „postup“ jsme měli stejný. No jsem zvědavá jestli nebude mít někdo chytrou radu, jsem z toho vstávání už docela vyřízená.

Borůfka

Barčí
Povídálka 37 příspěvků 17.11.08 20:32

Ahoj,
mám téměř 6-ti měsíčního klučinu a taky pozoruju, že je bojácnější a pak má živěší sny. Dřív se nelekal ničeho, teď se bojí když sousedce štěkají psi… nebo když jsou nějaké větší změny je neklidný, vrtí se ze spaní a pokňourává, uklidní ho hladění. Dělal to třeba včera když jsme tu měli přes noc prarodiče. Nejspíš má něco ve svém okolí čeho se bojí, nebo některá miminka pokud mají hodně zážitků, tak před spaním brečí, můj mi to dělal kolem 3. měsíce. Nejspíš to bude nějakou změnou, kterou ani mi nezaregistrujem, nějaká nová aktivita třeba jestli jste nezačali chodit na plavání, k sousedce která má hlučný děti atd… snad jsem trochu poradila, možná zkusit si ho vzít do postele, my to tak máme od 4.měsíce a je mnohem klidnější a spokojenější i přes den

dexpre
Povídálka 42 příspěvků 17.11.08 21:24

ahojky,
tak tohle si prožíváme také. Jsou to tzv. noční děsy. U malých dětí je to obvyklý jev. Není to ničím jiným,než že znovu prožívají své předchozí dny. Pokud ho něco polekalo, či se něčeho bál, tak se to projeví tímto pláčem. Určitě nic neděláte špatně holky. Prostě to tak je. Moje sestra má 3 děti a prošli si tím všichni :-)
A co pro to dělat? Hlavně je nebuďte násilím (děti totiž při tom pláči spí). Vemte je do náruče a choďte po pokoji. U nás pomáhá i to,že buď dělám takové to pššššš a nebo na něj klidně mluvím. Většinou do 5 min se buď vzbudí sám a nebo se uklidní a spinká dál.

tak držím palečky, aby to vaši prckové neměli moc často (my to máme tak cca 3× do měsíce).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >