Pláče se mnou

54
15.3.16 20:12

pláče se mnou

Dobrý den, už si nevím rady. Mám miminko 7 týdnů. Od začátku je to velmi zvídavé miminko a navíc velmi živé miminko, pořád kope nožičkama, hodně zvedá hlavičku apod. Hrozně malinko spinká- někdy je i přes 3 hodiny vzhůru pak usne na 10 min a vzbudí se. Teď nás bolí i bříško- řeším úplně vším, co jde- kapky, masáže, cvičení atd. Žiju bez partnera- ale dochazí za mimi občas(komplikovaný příběh. Nemáme dudlík a plně kojíme (skoro á 1-2 hodiny přes den. Max 3hod. v noci. Malý nechce být v kočárku a ani šátek se mu nelíbí. Nechci, aby plakal, tak se mu snažím věnovat, ale asi dělám něco špatně. Někdy mi připadá, že pláče, že se nudí, pak začne plakat, že je pro změnu přetažený. Nedokážu najít tu hranici. Nejvíc pláče před ukládáním. Ze začátku to bylo úplně v pohodě, několik ukolébavek a pak usnul, teď pláče a pláče. Neumím najít čas, kdy ho uložit. Každopádně když přijde otec miminka, tak je v klidu a dost často se uklidní, když máme návštěvu. Občas se začíná smát, ale minimálně, směje se spíš jen na mě. Ale jinak se mnou hrozně moc pláče. Už si připadám někdy hrozně zoufalá, vyčerpaná. Zlobím se na sebe, ale nevím, jak mu pomoct. Nevím, proč pláče spíš se mnou. Jestli je se mnou nešťastný? Jsem už opravdu unavená a jak je na to člověk sám a malý nechce být venku, tak mám pocit, že to přestávám zvládat. Máte někdo takovou zkušenost? Jak jste řešili? Děkuju za jakkékoliv rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23755
15.3.16 20:19

Mám pocit, že ho zahrnuješ přílišným množstvím podnětů. 7 týdenní dítě potřebuje klid, teplo, přebalit, nabumbat a spát. A tak obden vykoupat. Nijak extra se mu věnovat nemusíš, stačí něha, pomazlení v době, kdy o něj nějak pečuješ. Pak dát do postýlky spinkat. Je možné, že z tebe cítí rozpaky a nervozitu, děti mají radar. Proto je třeba víc v pohodě s otcem, který je zřejmě vyrovnanější..Nebuď na sebe tak přísná, ideální mustr na výchovu není. To se poddá :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
15.3.16 20:19

@Pandorie podle me place prptote je dliuho vzhuru.. Zkus ho uspat driv.. Jednou jsem cetla ze takhle male miminka by meli byt vzhuru max dve hodinky a pak zase treba aspon hodinku spat.. A je fakt ze u nas tohle zabiralo nejvic, kdyz se blizil cas ze byl malej dve hodiny vzhuru zacal byt protivnej a musela jsem hned uspavat.. S kocarkem neporadim, ten u nas taly nebyl oblibenej.. Nebo zkus treba i neake to vibracni lehatko nebo houpacku, treba kdyz bude videt vic do prostoru tak bude raky klidnejsi.. Hlavne ale musis byt v klidu i ty, mimco z tebe citi ze jsi nesva a neco te trapi tak place, zatimco kdyz prijde tatinek nebo navsteva tak jsou v klidu zadny stres a tim padem i to mimco citi ze jsou v klidu a neplace..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
15.3.16 20:26

@Pandorie určitě je unavený a hlavně z Tebe cítí nervozitu a stres. Takové miminko se má nakojit, být 30min vzhůru a usnout. Zkus houpat na míči, kolébat.. Ten šátek jsi vázala správně? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
4472
15.3.16 20:26
@pe-terka píše:
Mám pocit, že ho zahrnuješ přílišným množstvím podnětů. 7 týdenní dítě potřebuje klid, teplo, přebalit, nabumbat a spát. A tak obden vykoupat. Nijak extra se mu věnovat nemusíš, stačí něha, pomazlení v době, kdy o něj nějak pečuješ. Pak dát do postýlky spinkat. Je možné, že z tebe cítí rozpaky a nervozitu, děti mají radar. Proto je třeba víc v pohodě s otcem, který je zřejmě vyrovnanější..Nebuď na sebe tak přísná, ideální mustr na výchovu není. To se poddá :hug:

souhlasím, někdy méně je více..dej mu pokoj a trochu prostoru, aby se mohl taky sám nadechnout., už podle toho jak píšeš „kojíme, nemáme dudlík, bolí nás bříško“, hoď se do klidu a uvidíš zázraky…vše jde do mléka. Snažíš se být dokonalou matkou, leč se to otočí brzy proti tobě :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21156
15.3.16 20:45

@Pandorie 3 hodiny vzhuru jsou moc na tak male miminko. Je pretazeny a proto ti place a malo spi.
Dle popisu bude možná i drazdivy. Zkusila bych Karpa a umožnit mu spát po hodině bdeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
15.3.16 20:50

Já bych ho velmi ráda uspala, a opravdu bych chtěla, aby spinkal, ale uspat ho je opravdu obtížné. Bílé šumy pouštím furt. houpu na míči, uspávám i na prsu, atd atd. ležím u něj, zkouším všechno možné. Vím, že je moc, že je 3 hodiny vzhůru, ale jak píšu, je velmi komplikované ho uspat. Zavinovačku nesnáší, už v porodnici se z ní vždycky minimálně vyndal ruce (a to ho vázala sestra). Navíc, jak teď hodně prdí apod, tak mi přijde, že když mu stáhnu nohy, tak je to ještě horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2602
15.3.16 21:04

Ahoj,
zkus ho polozit na bricho. Pomaha to na brisko a kdyz nema rad zavinku, tak tohle ho jakoby uplacne. Syn mi takhle spal od malicka. Na zadech se sam rusil tim, jak mrskal rukama. U mladsiho pomahala fleesova deka, do ktere jsem ho balila, ne pevne, ale hezky i okolo hlavicky (aby ji citil na tvaricce). Do ted ma tu deku v posteli a usina s ni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1779
15.3.16 21:26

@Pandorie předně - jsi dobra, zvladas to dobre, na to, ze jsi sama. Vsechno si to sedne, neboj se :kytka:

Miminka mají radi pravidelnost a řád (aspon takovou mam zkusenost se svým miminem) - snazila jsem se delat vsechno na cas, jidlo, procházky, hrani, koupani atd. Jinak jak pisou holky, takhle maly miminko vetsinu casu jeste prospi, v tyhle dobe mi kluk vydržel max hodinu, a to si treba i hral sam, ja vařila treba a on si tak 20 minut vystacil, pak potreboval ukazovat hracky, delat opicky atd. Neni treba se mu věnovat az tak intenzivně.

Co kocarek? Spi aspon v nem? Mne dobre kluk spal v kolibce, v kočáru, v aute nebo v naruci na balonu. Potreboval natrasat, bolelo ho bricho.

Drz se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63307
15.3.16 21:34

@Pandorie je maly, nudit se jeste neumi, u nas se jen kojilo a spalo az do 8 tydnu, pak to pomalu natahovala, byla po kojeni 30 minut vzhuru a zase spala.. Sum nesnasela, zavinovani taky ne. Mela jsem ji v obyvaku prikrytou v postylce tenkou dekou (tu jsem strcila castecne pod matraci, aby si ji pres sebe nepretahla). Nejradeji byla sama a v klidu, trwba mas podobne miminko, nikdy jsem ji nehoupala, nebyla to potreba. Ja ji dala do postylky takove cernobile leporelo od lamaze, oni vidi zezacatku jen kontrasty, tak to mela polozene v postylce a koukala na to nonstop, pak se ho dotykala, byla to sranda. Jim staci jen koukat v tomto veku, nejdulezitejsi je jidlo a spanek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63307
15.3.16 21:35

@Pandorie a pises, ze nemate dudlik, proc? Miminka maji silny saci reflex, at si podudla, zklidni ho to. Kojim doted 13m i s dudlikem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
16.3.16 06:05

Co znamena nechce byt v kocarku? Jak se to projevu? Dcera zhruba v tehle dobe v kocaru nejakou dobu rvala nez usnula.na prochazky jsem musela kvuli starsimu a byl to des. S kocarem se muselo fakt drncat. Pak spala klidne i 2 h. Po case uz nervala, drncani zustalo, do ted.

• Nahlásit
  • Citovat
52
16.3.16 07:44

Takhle malé mimca ještě žádnou zábavu nepotřebují, stačí jim pomazleni a teplo maminky, dcera zhruba od 7týdnů nespí přes den skoro vůbec i když ji mám zavinutou, uspavam a chovám ji, tak prostě ty očka nechce zavřít, a pak je taky přetažena..teď nám je 11týdnů. pokud jsi nervózní, a miminko pláče tak proto že to s tebe cítí…ono musí cítit jistotu a bezpečí… zkus to zavinovani podle karpa, ony když jsou ty mimca stažené tak se cítí jako v bříšku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
16.3.16 15:45

Nezavinuj nohy, je to hodně špatné na kyčle! Jenom, ruce. Ale můj nerad zavinování obecně taky. On spal dlouho přes den, jenom když byl nemocný a na začátku, kdy jsem ho musela na jídlo budit. (nepřeju nikomu)

Jediné, co na něj zabírá je: lehnout si, položit ho vedle něj - dle potřeby nakojit a tak trochu ze sebe udělat dudlík a počkat, až úplně vytuhne. (někdy ani to kojení nemusí být - jenom si lehnout a trochu ho obejmout) Pak ho opatrně přenést do postýlky, nebo jenom koukat, jak chrupe a užívat si blízkost :)

Souhlasím s holkama, že si nervózní a to miminko to vycítí. Nebyla jsem jiná, ale doporučuji pozorování a mazlení se s miminkem - je to nejlepší antidepresivum.

A ještě: můj řval taky, když se nudil - chtěl komunikovat, podněty, hrozně brzo broukal a smál se - některé děti vnímají dost brzo a jestli to tak cítíš, klidně si s ním hodně hrej :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama