Mastičky, léky pro novorozeně

342
15.3.16 13:26

Mastičky, léky pro novorozeně

Ahojte, už se mi blíží porod a vůbec nevím :nevim: co si mám vše koupit tím myslím mastičky jak pro mě tak pro miminko + nějaký léky? Můžete mi napsat co jste si kupovali vy? Díky moc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13862
15.3.16 13:30

Kupovala jsem toho plno, ale nakonec využila jen sudocrem na opruzeniny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24551
15.3.16 13:30

Něco na mazání, něco na zadek a to stačí, zbytek pořídíš az bude potřeba. Jo, možná teploměr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
15.3.16 13:31

Bepanthen na zadek i prsa, Espumisan a Biogaia na bříško.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1181
15.3.16 13:31

Já měla koupený jen Bepanthen a calciovku. Léky žádný, to bych stejně mrněti nedala bez lékaře. Pak jsem měla různý vzorky z přednášky, na které jsem byla před porodem. Ale opravdu mi stačil jen ten Bepanthen. Ale holka teda netrpěla na žádný opruzeniny, vyrážky. Jo ještě jsem vlastně po porodu dokupovala Libenar do nosu, protože u nás v paneláku máme sucho, tak na zvlhčení sliznice na noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
15.3.16 13:33

Tak mazání mi stačily vzorečky z porodnice… akorát bych koupila babycalm z léků… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72345

@donutka Nic, k čemu? Až se objeví nějaký problém, tak se bude řešit. Vlastně jo, měla jsem olivový olejíček z lékárny a to bylo vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21156

Líh na pupik, bepanthen, vincentku do nosu, mozna probiotika a kapky na prdy. Časem rozšriís sbírku o smectu, ruzne druhy a formy antipyretik, desinfekci, framykoin, imazol a pod.
Stejně na začátku poběží se vším za dr., takze zasoby netreba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1452
15.3.16 13:35

Pro sebe a prcka bepanthen, pro prcka pak lih na pupik, olivovy olej, teplomer. Pak jsem dokupovala panadol cipky, ale to az pro vetsi, stejne kdyby neco tak s novorozencem do nemocnice. A po bepanthenu se mi osvedcila rybilka. Na koupani nic jen voda, pozdeji detske mydlo na zadek, do koupele Sebamed sampon.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
562
15.3.16 13:39

Ja jsem kupovala rybilku, bepanthen, pytiol na opruzeniny-je vyborny. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1081
15.3.16 13:42

Teploměr, Sudocrem, Bepanthen, Pupík, Espumisan, Panadol čípky, Nurofen čípky, nastříhanou gázu, líh, nasivin, tyčinky na čištění uší + nějaký krém na pokožku ( já měla mandlový olej a na koupání ABC Bioderma)

Pro sebe jsem měla medela Purelan ( malé balení) a mýdlo s dubovou kůrou.

Pak jsem vše dokupovala za chodu a dnes bych si mohla otevřít lékárnu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
15.3.16 13:43

Zatím jsem použila sádlo na mazání a líh na pupík. Nic jiného nebylo potřeba ;) Léky dopředu nekupuj, stejně budeš případnou nemoc u novorozence řešit s MUDr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22724
15.3.16 13:50

@donutka Tak pro jistotu bepanthen nebo něco podobného. Líh na pupík. Můžeš si koupit Paralenové čípky. Jinak na mazání ideálně sádlo.
A možná zkus pohledat a promysle, zda budeš dávat klasický Vigantol = vitamin D (dost často způsobuje prdy) - berou ho všechna miminka a je na předpis - nebo si najdeš nějakou přírodnější variantu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59574
15.3.16 13:50

@donutka líh na pupek, sudokrem (rybilka), nic víc :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4922
15.3.16 13:58

Mě v porodnici zachránil Purlan na bradavky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama