Placení televizních poplatků

27.1.21 11:09

Placení televizních poplatků

Zdravím :mavam:
nevite, jak je to s povinnosti platit televizni poplatky? Prisla mi vyzva z CT, ze se mam zaregistrovat, pokud mam televizni prijimac.
To je ale trochu problem - televizi sice mame, ale neni vubec pripojena k zadny antene, tv kabelu nebo satelitu. u tv je herni konzole, takze na tv koukame akorat na filmy pres dvd, pripadne hrajeme hry. ale na tv realne nejde zadny kanal naladit.
je tedy povinnost platit tv poplatky v takovym pripade?
diky za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
412
27.1.21 11:15

Bohužel zakon jasne říká, ze pokud mate televizi ( i nepripojenou), musite platit.
Jedine reseni, aby jste nmuseli platit poplatek, telrvizi dat pryc 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.1.21 11:18

Dekuju za odpoved :)
ale je to na hlavu postaveny :) dneska uz bez dalsiho zarizeni neni mozny zadny signal chytit, tak je televize v realu nefunkcni jako prijmac…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1482
27.1.21 11:25

@total.science Já mám pocit, že ten poplatek je i včetně rozhlasu. Takže pokud máte v bytě funkční rádio, tak taky musíte platit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3386
27.1.21 11:28
@LilyJane píše:
@total.science Já mám pocit, že ten poplatek je i včetně rozhlasu. Takže pokud máte v bytě funkční rádio, tak taky musíte platit…

To jsou 2 nezávislé věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1482
27.1.21 11:30

@jita22 Ha, tak to se omlouvám. Měla jsem za to, že je to oboje v jedné částce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
527
27.1.21 11:44

Jak tu zaznělo, platit musíte, protože vlastníte televizor. I kdyby byla rozbitá a vůbec nejela, tak platit musíte. U podnikatelů to je ještě „horší“ - ti platí poplatek za každou televizi, domácnost platí poplatek jen 1× bez ohledu na počet televizorů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
27.1.21 11:48
@baal7513 píše:
Bohužel zakon jasne říká, ze pokud mate televizi ( i nepripojenou), musite platit.
Jedine reseni, aby jste nmuseli platit poplatek, telrvizi dat pryc 🤷‍♀️

Nebo napsat čestný prohlášení, že TV nemají (i když mají, ale nepřipojenou - to nemá kdo jak zjistit)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.1.21 12:21

Přesné znění zákona (difinice přijímače) zní takto:

„Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "televizní přijímač“)."
(348/2005 § 2, ods. 2).

• je to asi spíš na nějáký právníky, ale podle mě televize, která nemá anténu, set-top box atd. není technicky způsobilá k reprodukci televizního vysílání.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2610
27.1.21 13:07

Já myslím, že ta jejich televize technicky způsobilá je, čili musí platit. Vždyť stačí strčit kabel do zdířky a jsou v anténě,,,pokud jsou třeba v paneláku. Jedině fakt to čestné prohlášení o neexistenci televize, ale bude to lež.

Mě víc déře platba rozhlasu. Já žádné rádio doma nemám, ale tím, že mám televizi, tak se to bere tak, že mám i rádio, protože se dá naladit na televizi, takže tím pádem platím i rádio, i když ho ani na minutu v roce nepustím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
27.1.21 13:07

V podstate kazdy, kdo ma pocitac/notebook/chytry telefon apod, u ktereho vyuziva pripojeni na internet, tak by mel platit poplatky za TV a radio, protoze filmy muzes sledovat (a radio poslouchat) online i pres notas. A poplatek za radio je mysleno i radio v aute… v podstate se tomu poplatku nevyhnes :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.1.21 13:20
@Kacenka.k8 píše:
V podstate kazdy, kdo ma pocitac/notebook/chytry telefon apod, u ktereho vyuziva pripojeni na internet, tak by mel platit poplatky za TV a radio, protoze filmy muzes sledovat (a radio poslouchat) online i pres notas. A poplatek za radio je mysleno i radio v aute… v podstate se tomu poplatku nevyhnes :nevim:

tento údaj je určitě špatný, česká televize přímo píše, že když nemáte televizní přijímač, ale koukáte na televize přes internet, poplatky se platit nemusí.
v zákonu o televiznich a rozhlasovych poplatcich (348/2005) je specifikovano, ze na mobily, pocitac a jakekoliv pripojeni pres internet se povinnost nevztahuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16377
27.1.21 13:34
@total.science píše:
Přesné znění zákona (difinice přijímače) zní takto:

„Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "televizní přijímač“)."
(348/2005 § 2, ods. 2).

• je to asi spíš na nějáký právníky, ale podle mě televize, která nemá anténu, set-top box atd. není technicky způsobilá k reprodukci televizního vysílání.

Skoro bych řekla, že nemáš pravdu…

Televizní přístroje bez DVB-T2 tuneru jsou předmětem placení TV poplatků i po ukončení pozemního vysílání DVB-T. Televizory bez DVB-T2 tuneru jsou totiž schopny přijímat TV vysílání jiným způsobem (přes satelit, kabelem, přes IPTV apod.) a nelze je tedy „hromadně“ označit za technicky nezpůsobilé přijímat TV vysílání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.1.21 14:56
@BohunkaP píše:
Skoro bych řekla, že nemáš pravdu…Televizní přístroje bez DVB-T2 tuneru jsou předmětem placení TV poplatků i po ukončení pozemního vysílání DVB-T. Televizory bez DVB-T2 tuneru jsou totiž schopny přijímat TV vysílání jiným způsobem (přes satelit, kabelem, přes IPTV apod.) a nelze je tedy „hromadně“ označit za technicky nezpůsobilé přijímat TV vysílání.

dekuju, to dava vic smysl :)
kazdopadne je to divny, protoze televize, na ktery opravdu nejde nic naladit, by se jako prijimac nemela pocitat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
412
27.1.21 15:40

@Paola21 pozor, urednik muze fyzicky prijit zkontrolovat. Reseni muze byt vymenit televizor za monitor od pocitace..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat