Voda v benzínu

113
24.1.21 19:42

Voda v benzínu

Ahoj všechny řidičky :kytka: Předem se omlouvám, pokud toto téma je ve špatné kategorii, ale přesnější kategorii jsem nenašla…
Minulý týden v neděli, když jsem jela do práce na noční, mi auto asi v půlce cesty ‚chciplo‘ na křižovatce… Prostě se mi objevila kontrolka baterie a mazání oleje a bum… Naštěstí žádný velký provoz, bylo 9vecer a auto se mi podařilo zase nastartovat, kousek popojet (díky bohu že to šlo a já nemusela stát v křižovatce na STOPce) a zas chciplo… Tak jsem hned volala do práce, že nedorazím a volala jsem příteli, jestli by nemohl dojet (odtahovku jsem moc volat nechtěla). Přítel přijel, zkusili jsme auto nastartovat a v pohodě to šlo. Domluvili jsme se tedy, že pojedeme domů, on pojede za mnou kdyby náhodou něco a v pondělí to poresim. Na druhý den jsem měla domluvený servis, ale nějak jsem se tam musela dostat, že jo… Tak jsem čekala na přítele až přijde z práce. No jeli jsme a jasně, že mi po cestě zase chciplo. Naštěstí na takovém místě, že jsem tam nikomu nevadila a stačila jsem ještě dojet do uličky… No já už na nervy z toho, že prostě do toho servisu ne dojedeme, tak jsme si vyměnili auta, že to zkusí přítel a já pojedu jeho… A už to šlo, celou cestu byl klid… V servise ovšem na nic nepřišli, jen mi doleli olej (prý že bylo málo oleje ale to se mi moc nezdá) a jinak že je to auto ok… Mého tatu pak napadlo, jestli to nebyla náhodou zamrzla voda v benzínu (v tu neděli bylo zrovna - 20 a v pondělí taky nějakých - 10). Jak jsem prebirala auto ze servisu tak jsem byla natankovat, 2× byla v práci a ani jednou mi už ne chcipl… Ale kdykoliv jsem se blížila na kriziavtku, tak jsem měla smrt v očích, že mi to zase chcipne. A hlavně už teď mám šílene nervy ze zítřejší cesty do práce… Stalo se to některé z vás??? Ono to asi fakt bylo tou vodou a snad, že když se natankuje plná nádrž, tak by to mělo být ok… A hlavně už nemají být takové mrazy… Budu ráda za každou radu, postřeh, zkušenost… Ale je mi jasný, že tady asi moc technicky založených maminek není :mrgreen: Jen mě napadlo to tady dát, kdbyy přece jen… Já mám už sevřeny žaludek teď, když si vzpomenu na tu jízdu a že mi to chcipne někde na krizovatce… A přemýšlím zda nejet MHD :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62248
24.1.21 19:48

@Zuzik94 klid, natankovala jsi nekvalitní benzín, přesně takhle se to projevuje. Změn benzínku a příště dotankuj do plna a buď 98 nebo 100

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6928
24.1.21 19:50

Zamrzá nafta leda. Mohlo to být ledasco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6928
24.1.21 19:51

@martina.se pokud má auto co to nepozvejka, tak si může ještě víc uškodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62248
24.1.21 19:53
@Cenarius píše:
@martina.se pokud má auto co to nepozvejka, tak si může ještě víc uškodit.

Nwm, no.. Tohle je rada autorizaku a já to používám 15 let.. Tak případně 95, ale kvalitní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
24.1.21 19:53

Dotankuj lepší benzín doplna a kdy jsi naposledy měnila palivový filtr?
A co ten olej? Jak často menis?
V práci sice dělám nákladní vozy ale kromě velikosti je to stejné :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
24.1.21 19:57

@Zuzik94 když tak napiš do SZ. Co to dělá či tak. Bohužel jsi z druhého konce republiky 😏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2787
24.1.21 20:04

Tak to asi bylo i tim olejem, tobe se Rozsvitila kontrolka ani ses na to nepodivala? Musis lepsi benzin, Vzdyt naftu i benzin delaji s aditivy do takovyho mrazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
24.1.21 20:06

@Micaella22 no tak logicky mazání a dobíjení svítí po zhasnutí motoru když oboje potřebuje pohon :wink: ale i můj starý Pažout hlásí vodu v pal. filtru a teplý motor by nechcipnul na trošku vody to by uz ani nešel natočit.
Nevím co za motor to je :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
24.1.21 20:07

@Micaella22 a motor i bez oleje běží dál jen ne moc dlouho :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
209
24.1.21 20:28

Benzín 98 nebo 100 motoru neuškodí, ale pokud je motor navržený na spalování benzínu 95, pak se to, co je v tom benzínu navíc nijak nevyužije, tzn. jsou to vyhozené peníze.
Voda v benzínu je velmi nepravděpodobná, respektive nevím o nikomu, kdo by vodu v benzínu měl.
U většiny moderních benzínových motorů je palivový filtr doživotní a nedá se vyměnit. Respektive je součástí palivového čerpadla a mění se pouze s čerpadlem za asi 8-10 tisíc kč. Pokud tam je vyměnitelný filtr, pak u benzínu nemá takový vliv na mráz jako u nafty. U nafty se totiž v mrazu začnou vylučovat parafíny, které filtr ucpou. U benzínu nic takového není, tzn. benzín je průchozí přes filtr i při teplotách pod -40°C.
Klidně to mohla být elektrická závada. Elektronika v mrazu blbne dost často. Jak jsem viděl na vlastní oči, tak v řídících jednotkách bývají integrované obvody, které jsou určené pro provoz od -5°C do +40°C. Jak se pak elekronika chová ve větších mrazech je pak více méně náhoda.

Sázel bych teda na nějaký problém v elektronice. Odhalitelné to být nemusí ani pro zkušeného mechanika.
Co mě zaráží, že servis dolévá olej. Jako proč? Problém dolévání oleje je v tom, že v motoru je olej specifikace A a servis doleje specifikaci B. Já bych si to jako servisák na triko nevzal,…

Jasně, nervy, že to zase klekne, jsou. To je normálka, zvlášť, když nikdo neví, co se tomu stalo. Ale u těchto závad prostě nezbyde než jezdit, dokud se auto nezastaví úplně.
Stalo se mi to na jednom z předchozích aut, to co popisuješ. Auto zastavilo. Šlo nastartovat, popojelo se a zastavilo se… A tak dokola. Dokud auto šlo nastartovat, tak všichni jen krčili rameny. Začalo se to stupňovat a až ve chvíli, kdy auto nastartovat nešlo, tak se zjistilo, že to dělal jeden snímač na motoru. Vyměnil se a od té doby klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
24.1.21 21:02

@Petr-33 i kabeláži mráz neprospeje když je izolace tvrdá jak kámen a sůl do toho teď knam jezdí spoustu náklaďáku že ABS, řízení převodovky atd prostě vše co je zespodu blbne a nejčastěji je někde sežrány drát a zbývá jen buzirka. Okem to není pořádně vidět ale zatahnes a ejhle on bezdrátový přenos energie :lol: :lol:
Tenkrát se stačilo juknout jestli hází jiskru a jde tam palivo :pankac: dneska i v servisu je boj najít co to dělá :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3065
24.1.21 21:08

Mě tohle dělalo auto, když mi upadl nějaký zemnící kablik. Přišli na to až v takovém šikovnem servisu.
Ale jinak tedy nechápu, když víš že ti auto chcípe, proč tě přítel nevzal na lano, abys nezůstala někde blbě viset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
24.1.21 21:24

@jita22 bych si s ženskou auto vyměnil aby nemusela mít strach že ji někde nechá :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3065
24.1.21 21:30
@JiříkMazlík píše:
@jita22 bych si s ženskou auto vyměnil aby nemusela mít strach že ji někde nechá :kytka:

No vidíš, dobrý nápad, ale tak záleží asi jak daleko kdo z nich jezdí a u koho je větší průšvih když nedorazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat