Jak zálohovat v pc fotky?

Anonymní
21.1.21 05:33

Jak zálohovat v pc fotky

Ahoj, prosím o radu, jak je nejlepší v pc zálohovat fotky? Na co a jak přesně se to dělá? Moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6872
21.1.21 05:44

Tak mate mraky moznosti. Vypalit na CD/DVD, nahrat na flashku, externi HDD nebo nahrat na cloud/externi server.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10431
21.1.21 08:26

Musíš je mít přímo v pc? Jdou nahrát třeba na rajče, google atd :nevim: Všechno co vyfotím se mi uloží na google. Mám tam fotky za spoustu let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
21.1.21 08:27

Některé fotky jsou pro mě nedocenitelnou památkou. Zálohuji na externí disk a máme je v PC i notebooku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3606
21.1.21 08:43

CD/DVD nedoporučuji, jednak už teď je potíž na spoustě zařízení je přehrát, za pár let už to bude mrtvé médium úplně, a také mi přijde, že na nich ta data dost stárnou - na řadě CD, co jsem měla fotky a pak je z nich přehrávala zpátky, jich byla část nějak poškozená.

Rajče a podobné nejsou na zálohování fotek, ale jen na to, aby si je mohli i ostatní lidi, se kterými je sdílíš, přes internet prohlédnout - nahrávají se tam ve značně snížené kvalitě oproti originálu.

Já osobně doporučuju kvalitní externí disk, ale i ty cloudové služby jsou ok - ale mám pocit, že za větší objemy dat se zpravidla platí.

Prostě koupíš disk, zapojíš do počítače, nakopíruješ na něj to, co chceš zálohovat, a pak tam třeba po měsíci/dvou/půl roce (záleží, jak hodně fotíš a jak hodně se o ně bojíš) dodáš ty nové.
Jsou i nástroje, které ti zálohují věci automaticky během práce, ale to je asi pro tenhle účel celkem zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3606
21.1.21 08:44

Jo a samozřejmě v tom počítači je necháš taky, ne že je dáš jen na disk a z PC smažeš. :D Záloha je o tom, že to máš na dvou místech, když se jedno podělá, aby sis to z toho druhého zachránil. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10431
21.1.21 08:49

@klamonožka Na rajčeti je můžeš mít jen pro sebe, proč by ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3606
21.1.21 11:29
@arinecka píše:
@klamonožka Na rajčeti je můžeš mít jen pro sebe, proč by ne?

To jo, ale jsou tam nahrané v mizerné kvalitě - takže když o ně přijdeš v počítači, můžeš si je z Rajčete stáhnout, ale budou mít horší kvalitu, než měly ty původní. Protože je to služby primárně určená na prohlížení fotek na internetu, ne na zálohování.

Pokud by člověku ta malá kvalita stačila - třeba ví, že si je nikdy nebude chtít vyvolávat do alba, nebo z nich dělat nějaký obrázek atd., tak se může spokojit s Rajčetem, ale prostě jsou tam redukované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
21.1.21 11:42

V žádném případě NIKDY NIKDY NIKDY nezálohovat na cloudová uložiště provozovaná cizími firmami za účelem zisku. Ani Microsoft, ani Google, ani Instagram ani nic takového.

Vždy použít vlastní řešení, kterých je mnoho:
1 - manuální zálohování na USB uložiště (fleška, nebo SSD disk)
2 - manuální zálohování na jiná média (pásky, CD disky, atp.)
3 - poloautomatické zálohování na domácím serveru, zrcadlení disků
4 - pojistné zálohování na médium, které je fyzicky umístěné někde jinde (v jiném domě, v jiném městě) - například kvůli záplavám či požárům

Pro technicky nezdatné jedince doporučuji variantu 1+4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1493
21.1.21 14:37

Na pracovní disk v PC nelze nic zálohovat.
Rozesílat svá data kamkoli po zeměkouli je totální zhovadilost.
Pro bezpečnost záloh není rozhodující médium, ale jejich počet a rozdílné uskladnění.
Pro domácí použití se jeví jako nejjednosušší a nejlevnější kombinace HDD a DVD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat