Placení výdajů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 10:02
Placení výdajů

Když jste spolu chodili, nebyli manželé, jak jste se podíleli na placení výdajů výletů, ne společného bydlení. Třeba výlet do Polska s přespáním (levné ubytko), kdo platil, platil to všechno za vás přítel nebo jste platili napůl?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 10:04

Záleží na příjmech partnera, to se přece nedá zobecnit. My platíme každý svou půlku, protože momentálně mám víc peněz než on.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63272 příspěvků 3 inzeráty 07.01.17 10:05

Napůl jsme nikdy nic neplatili, vždy jeden nebo druhý, ale zároveň jsme se tak nějak v placení střídali, aby se to v dlouhodobém horizontu tomu půl na půl blížilo.

d_Denisa20
Nováček 2 příspěvky 07.01.17 10:07

Většinou to děláme tak, že jednou platí jeden, podruhé druhý ale to spíše když jdeme do kina, na jídlo a tak :) když jedem někam na hory nebo dovolená, výlet a tak tak napůl :) nebo jeden platí benzín a druhý třeba nějaké jiné náklady v podobné výši apod.

verrys
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 07.01.17 10:07

Platime vse napul :dance:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 10:08

Snazila jsem se, aby to bylo vyvazene, byt on urcite platil vic.
Nicmene ted spolu bydlime a cekame prcka, mame spolecny ucet, kam kazdy posilame stejnou castku a z neho se plati bydleni, jidlo, vydaje na vybavicku apod.
Kazdy mame auto a to si platime solo.
A je mi sumak, ze jemu po odeslani castky na spolecny ucet zustane 110 tis. z vyplaty pro jeho potreby a mne jen 50, nikdy jsem si pravo na cizi penize neuzurpovala a odmitala jsem zit na cizi ucet.

mixa30
Kecalka 327 příspěvků 07.01.17 10:09

Za mě vždycky platil přítel, ale nebyla jsem z toho nadšená, kolikrát jsem navrhla, že to zaplatím já a měla jsem smůl, pry že je to normálni, když chlap platí za ženskou a že b si připadal divně. Tak jsem aspoň uvařila večeři, nebo oběd a pozvala ho :)

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 07.01.17 10:09

Tak ono záleží na situaci..pokud by mě vyloženě pozval na výlet, můj by v tom případě chtěl platit vše sám. Pokud bych ho pozvala já, platila bych já ;) a pokud bychom se zkrátka tak nějak dohodli, že zkrátka pojedeme nakupovat třeba věci do společného bydlení, asi bychom si zaplatili ubytko každý sám :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 10:15

U nás se střídáme, ale s tím, že přítel platí víc než já (taky vydělává o mnoho víc…Ale nechci aby platil všechno). Ať jedeme kamkoliv, platí benzín, pak třeba vstupy, a já oběd…V restauracich platí třeba 2× on, jednou já. O dovolené v cizině platil cestu za oba, jinak napůl.

Ornwen
Závislačka 4516 příspěvků 07.01.17 10:16

@mixa30 to je ještě v pohodě, to je přítel. Ale já mám takového kamaráda. Bývám z toho dost vydeptaná. ALe jediné, co funguje, je mít ty peníze připravené a stihnout je dát dřív než on. Jinak se nenechá 8o

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 07.01.17 10:22

My si platili každý svou půlku, jsme spolu od studentských let, takže jsme „za mlada“ měli oba stejné prd, na dělání haura nebyl prostor :mrgreen:.

Být v té situaci teď, tak to asi řeším nějak přirozeně, třeba jednou zaplatí ten, podruhé onen, záleží na lidech, jestli jsou normální, dokáží se rozumně dohodnout. Rozhodně neuznávám prehistorický model, kdy si některé ženy stále ještě myslí, že za ně vše má platit chlap.

SussieS
Závislačka 3812 příspěvků 07.01.17 10:22

V placení menších výdajů (večeře, kino, kávičky, vínečka) se střídáme, ale s tím, že většinou spíš platí přítel. Nerad za sebe nechává platit někde na veřejnosti, takže to dopadá tak, že venku většinou platí on, a když si třeba objednáme pizzu domů, tak to mám právo zaplatit já :lol: Dovolené platíme napůl.

Edit: Ještě jsem si vzpomněla, že na společné dovolené v zahraničí jsme dali peníze dohromady a měli tam ten týden společný účet

Příspěvek upraven 07.01.17 v 10:25

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 10:22
@Anonymní píše:
Snazila jsem se, aby to bylo vyvazene, byt on urcite platil vic.
Nicmene ted spolu bydlime a cekame prcka, mame spolecny ucet, kam kazdy posilame stejnou castku a z neho se plati bydleni, jidlo, vydaje na vybavicku apod.
Kazdy mame auto a to si platime solo.
A je mi sumak, ze jemu po odeslani castky na spolecny ucet zustane 110 tis. z vyplaty pro jeho potreby a mne jen 50, nikdy jsem si pravo na cizi penize neuzurpovala a odmitala jsem zit na cizi ucet.

anonymní zakladatelka

tak to budeš mít na MD veselo, protože nebudeš mít plat, ale jen rodičák

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 10:30

Většinu platí partner. Do ciziny mě bral na dlouhou dobu ještě jako studentku, takže tam jsem sebou měla našetřené peníze a i když to byla celkem solidní částka, vyšlo to na pár vstupů jinak vše platil on, i dárky pro moji rodinu co jsme pro ně měli. Pak v ČR to bylo tak, že jsem třeba zaplatila vstup, on mě pozval na jídlo a platil naftu. Teď je to vlastně stejně, platí celé bydlení i jídlo. Já vařím a pečuji (jemu ale domácí práce není cizí, například pere), peníze co bych utratila za domácnost nakonec utratím za vybavení a vylepšování, za drahé dárky a někdy koupím třeba dovču :) Už ale není potřeba, aby hradil třeba vánoční dárky pro moji rodinu. Na narozky rád koupí pro oslavence druhý dárek, stejně tak já jeho rodině.

Lekninka91
Extra třída :D 10350 příspěvků 07.01.17 10:38

Nekdy platime napul, nekdy se stridame. I jako manzele. Dovolene treba platime napul vzdy. Stridame se v nakupech nebo kdyz jdem treba na obed.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >