Plánovaný CS a strach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  17.04.18 08:42
Plánovaný CS a strach

Ahoj holky, za 14 dní mě nejspíš čeká plánovaný císařský řez u Apolináře a já začínám mít strach. Vím, že jakmile do toho člověk spadne, tak to asi vůbec neřeší :) Ale stejně mi to teď nedá a přemýšlím nad tím vším. Jak dlouho to asi trvá? Za jak dlouho půjdu na řadu? Jak dlouho neucítím nohy? (Chci jen částečnou) Jak dlouho potom zůstanu na jip? Dokonce se bojím i toho, že budu takové trdlo, že se budu bát malou vzít abych ji třeba nějak neublížila :oops: ( Vždyť bude tak malinká :)
Když mě potom převezou na normální pokoj, dají mi tam sebou i malinkou? A pak mě napadá, jak poznám, že ji mám kojit? Ale co když nebudu mít mlíko? Jsem fakt hrozná, ale prostě nad tím musím přemýšlet. Hrozně se těším a zároveň se bojím :) 8o :oops: :)

Najdete v encyklopedii: Porod císařským řezem

Reklama

Reakce:

Carolin14
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 2 inzeráty 17.04.18 08:45

Ahojky, poradím ti jednu věc, i když to jde těžko. Nic neres a tes se! Lékaři ti vše vysvětli a postarají se o tebe. A mateřský instinkt je ten nejlepší manuál. Užívej si zatím bříško a zbytečně se nestresuj. :kytka:

ka2ka
Extra třída :D 11705 příspěvků 17.04.18 08:50

Cs trvá asi 45 minut, na to kdy půjdeš na řadu určuje lékař, pak bud dospávací pokoj nebo jip nevím jak to funguje u Aplináře, nohy jsem necítila cca 12h, dítě mi dali až na normálním pokoji druhý den

Trinetka
Závislačka 4548 příspěvků 17.04.18 08:54

Tak co se týče přístupu personálu, kdy ti dají mimčo, jak dlouho se bývá na jipu.. to je ideální se informovat přímo tam. A kolikátá půjdeš na řadu, to už je doslova věštění z koule :) to nevíš nikde, kde se třeba před tebe nahrne akutka a podobně :)
Ty další věci, jak držet miminko, kdy kojit se dozvíš na místě, neboj :)
S mlíkem ti taky poradí ale všeobecné rady, mít miminko kůže na kůži, kojit v noci aspoň co 3h, ve dne na požádání.. Laktace se rozjede obvykle až třeba 3.den pokud nemáš štěstí, tak se toho nelekej a prostě přikládej. Pečuj o prsa, pořiď si homeopatika, kojo čaje.. Na plno věcí se dá připravit.. u nás v porodce dělají třeba kurzy.. v prvním je prohlídka porodnice a pak pokec o možnostech tlumení a vedení porodu, v duhým je resuscitační kurz a ve třetím je právě kojení a péče o mimčo :) třeba bys ještě stihla, pokud to u apolináře dělaj také.. Přeju hodně štěstí, to zvládneš.. Já mám teď také termín

Trinetka
Závislačka 4548 příspěvků 17.04.18 08:56

Ještě k těm nohám, já je třeba cítila hned i sem s nima byla trochu schopná hýbat přímo na stole :D i když jako opilec pod parou a spíš nekontrolovaně :D Ale stejně se nechodí, tak je to víceméně jedno :) A u nás v porodce se zvedá po 12h. Miminko vozej na rozkojení i na JIP co 3h právě. Do péče předávají jakmile je ujistíš, že to zvládáš. Ale to je asi jiné v každé porodce, jak se k tomu staví..

katyna1984
Kecalka 385 příspěvků 17.04.18 08:58

Mám za sebou 3 CS, jen poslední byl plánovaný a bylo to hrozné, vědět to konkrétní datum, jako čekání na popravu :lol:

Jinak u posledního v 8 jsem šla na sál, ve čtvrt byl malý venku, pak mě teda kvůli srůstům dávali dlouho do kupy, to u Tebe asi nebude. Malého mi hned dali na pomazleni, pak ho zvážili, zabalili a dali manželovi do náruče, takže spolu celou dobu seděli u mé hlavy. Po zašití proběhlo první přiložení. Nohy jsem začala cítit po poledni - pokrčila jsem je a tak. Po druhém CS jsem vstávala po 16 hodinách( a taky jsem s sebou ve sprše sekla),teď fakt až druhý den ráno.

Pozor po CS se většinou spouští mlíčko cca o den až dva déle, než po normálním porodu, tak nebud vyplašená a prikladej, prikladej, prikladej. Pokud bude nutný dokrm (což u nás byl, malý už se klepal a pořád jen plakal třetí den od CS), tak ne z láhve. Jinak každé mimco po porodu trochu zhubne, toho se nelekej.

Jakmile vstanes z postele, miminko Ti pravděpodobně už nechají u Tebe. A neboj, mateřský instinkt je hodně silný, povede Tě!

Katzchen
Nováček 9 příspěvků 17.04.18 09:01

Ja to chapu, prvni neplanovany a v pohode, u planovaneho jsem mela strach.
Zjisti si, jak to v nemocnici chodi, ja sla rodit tam, kde matku po chvili odvazi na pokoj a davaji i mimino, pokud tam bude s tebou manzel, tak ti ho nechaji.
Nohy budes citit brzy, na bolest ti daji leky a kdyby byl problem, tak se hned dava celkova narkoza.

sediza
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 17.04.18 09:05
@Anonymní píše:
Ahoj holky, za 14 dní mě nejspíš čeká plánovaný císařský řez u Apolináře a já začínám mít strach. Vím, že jakmile do toho člověk spadne, tak to asi vůbec neřeší :) Ale stejně mi to teď nedá a přemýšlím nad tím vším. Jak dlouho to asi trvá? Za jak dlouho půjdu na řadu? Jak dlouho neucítím nohy? (Chci jen částečnou) Jak dlouho potom zůstanu na jip? Dokonce se bojím i toho, že budu takové trdlo, že se budu bát malou vzít abych ji třeba nějak neublížila :oops: ( Vždyť bude tak malinká :)
Když mě potom převezou na normální pokoj, dají mi tam sebou i malinkou? A pak mě napadá, jak poznám, že ji mám kojit? Ale co když nebudu mít mlíko? Jsem fakt hrozná, ale prostě nad tím musím přemýšlet. Hrozně se těším a zároveň se bojím :) 8o :oops: :)

Bojíte se pouze neznámého. Já se třeba bojím komplikací, které mohou nastat, protože je znám. Samotný zákrok trvá asi 15 minut - od říznutí do šití + tak deset minut napíchnutí spinální anestezie, které prakticky vůbec nebolí. Dají Vám nejspíš nějaký oblbovák, takže nebudete vůbec vědět, že nohy necítíte. Bude Vám to připadat normální a ani se nad tím nepozastavíte. To, za jak dlouho půjdete na řadu Vám řekne lékař, ale může to být v 8 ráno, ale i v 11, 12h. Potom Vás hned odvezou na JIP, kde zůstanete 24h. Pak Vám dají něco malinkého k jídlu, nejspíš polévku a půjdete na normální oddělení. Malou budete mít nejspíš v zavinovačce, takže se Vám bude držet dobře. Při manipulaci je akorát nutné podpírat hlavičku, jinak je to přirozené. Na normálním pokoji byste už dítě mohla/měla mít u sebe. Pokud nebudete chtít, určitě se Vám o ni postarají. Mléko z počátku mít nebudete, ale místo toho kolostrum-velmi důležitá a zdravá věc pro dítě. Možná bude miminko plakat hlady druhý den, kdy ještě nedojde k nalití prsou. V nemocnici proto často dokrmují UM, ale vy byste si měla rozmyslet, jestli ten dokrm pro dítě chcete. Třetí den se Vám nalijí prsa tak, že se Vám to nebude líbit. Doporučuji si vzít do porodnice odsávačku a po kojení si odstříkat. Přeji hodně štěstí!

warita
Kelišová 6659 příspěvků 17.04.18 09:36

Ja se pred cisarem bala 4 veci:

1. spinalni anestezie, z toho jsem byla pocurana strachy a taky jsem na sale skoro plakala, jak jsem se bala, ale nakonec to bylo relativne OK.

2. Bala jsem se bolesti po operaci.

3. Chtela jsem na normalni pokoj co nejdrive

4. Vubec jsem se netesila na jizvu.

K bodu 2. bolesti: na jip mi davali do zily same dobroty, tak se bolest drzela v mezich. Coz nas privadi rovnou k bodu 3: naraz jsem mela prani na jipce zustat co nejdele. Protoze po prevezeni na normalni pokoj ti vezmou kapacku s opiaty a uz budes jenom na obyc cipku proti bolesti, ktery nijak zvlast nezabiral a toho jsem se opravnene bala. Mimo jine maji na JIP neuveritelne pohodlne postele, coz na 6N byl doslova horor. Na betone by se mi spalo pohodlneji.

Pod carou: sice bolestiva zalezitost, ale stalo to za to. Jsem rada, ze mala nemusela zazit prirozeny porod.

Preju, at to mas v poradku a ve zdravi brzo za sebou a at mas u sebe zdravy uzlicek stesticka.

4. Jizva je jizva, ta uz nezmizi. Ted po 16m ji mam jeste svetle ruzovou, obcas me svedi, ale skoro neni videt, tak ji uz neresim.

Leo44
Stálice 73 příspěvků 7 inzerátů 17.04.18 09:59

Tak já se CS nebála.
Nejvíc bolelo asi to napichovani a nepříjemná je trubicka v mocovem měchýři. Ale tu cca po půl hodině přestaneš cítit. Pak malá byla během minuty venku a po 20 min jsem byla na JIP a malou jsem tam od začátku měla u sebe. Nohy jsem necítila asi těch 12 h. No a bolest? První den na JIP tlumili a druhý den, protože jsem žádnou bolest necítila tak už mi nic nedali. Pak mě chytla migréna mrcha mě držela týden. :lol:, jinak instinkt Ti pomůže.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 17.04.18 11:32

Já jsem měla akutní císař, takže se spoustou věcí neporadím, ale po 12h jsem vstala a šla na normální pokoj, malou mi vozili co 3 hodiny na kojení a po cca 36 hodinách od porodu jsem ji měla už u sebe, asi druhej nebo třetí den už jsem měla i mlíko, do tý doby byla přikládaná, ale najedla se až UM potom :D Bolest nebyla nijak dramatická, jizvu po 16m prakticky nevím, kde mám :lol: Není se celkem čeho bát, hlavně mysli pozitivně :-) jak dítě držet se naučíš během chvilečky :-)

Anonymní  17.04.18 13:48

Holky děkuju moc za všechny odpovědi. Nechodí mi upozornění, tak jsem se bala, že mi nikdo neodpověděl až teď jsem zjistila, že tu odpovědi mám :kytka: Věřím tomu, že se nad tím potom ani nepozastavím a zvládnu to. Jsou to prostě obavy z neznámého. Převládá to těšení ale pak mi to hlavy skočí právě tyhle otázky které jsem psala a začnu mít strach.. :zed: Ale věřím, že to bude dobrý.. :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Hlavně se nebojte lékaře, říká odborník na křečové žíly

O žilním onemocnění se příliš nemluví a nepěkně vypadající žíly na nohách se... číst dále >

Články z Expres.cz

Top Star v ohrožení? Tvoří ho samé krásky, které začaly zakládat rodiny

Primácký bulvárně společenský pořad Top Star je v ohrožení. V tomto případě... číst dále >

Štiková terčem kritiky kvůli reality show: Dostává výhrůžné zprávy i urážky

Myslela si, že jí reality show Štiky přinese slávu, zatím ale sklízí kritiku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Reklama