Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Pribuznemu, kdyz jsme leteli na svatbu na Mauricius jsem platila, ale ten na to ani nemel penize. Takto z USA bych neplatila.
Zvazila bych to v pripade, ze bych o tu osobu extra stala (nejblizsi rodina nebo treba vyborna kamaradka) a vedela bych, ze na to nema zdroje, nebo ze to tomu cloveku zpusobuje opravdu komplikace.
Však tam být nemusí… Nic bych neplatila. Když chtějí přijet ať přijedou, ale za svý.
Strejdovi a jeho ženě? Fakt ne. To nejsou blízcí příbuzní, abys jim platila cestu. Pro mě za mě, ať na svatbu nejedou.
Letenky bych zaplatila nejbližším členům rodiny, pokud bych je na svatbě chtěla mít a věděla, že pro ně je to jinak problém přijet. Ale strýci? Dospělému výdělečně činnému chlapovi? Když se do Evropy stejně chystal a jen posunul termín? Nevidím důvod. Máte zjevně podporu zbytku rodiny, to je dobře.
@Murka píše:
Tak já bych jim asi napsala, ať přiletí až v tom jejich termínu, že jim kousek dortu schováš do mrazáku a fotky jim můžeš poslat elektronicky
A ano, připadali by mi jako vyžírky.
Jo, to je dobrý nápad.
Napsala bych to hezky začala bych tím, že jsem s tím nepočítala a platit to nebudeš, a pak s tím posunutím termínu..
@Thrisha píše:
Me to přijde vtipné, protože v Americe se často dopředu dává i vědět co budou jist a často si hosté platí alkohol, takže nějaké ubytování ne a cesta se mi nechce věřit že by se platila.Ale třeba se vám chystají dát luxusně dráhy svatební dar
To určitě takoví kolenovrtove.
Zakladatelko, a fakt je chces po tomhle ještě na svatbě a platit jim hotel a nechat se od nich týden vyzirat?
@Anonymní píše:
@Michelle_M no babicka se na ne vecer chystaona je hrozna sekyrnice a ikdyz jsem ji dopoledne krotila at je mirna tak ji to zvedalo mandle, tak vubec nevim co bude nebude
Tvoji babicce moc fandim; ať si je pěkně namaze na chleba ![]()
No, pokud by to byl blízký příbuzný nebo letitá dobrá kamarádka a řekneme třeba trochu sociálně slabší, tak bych to zaplatila, pakliže bych na to sama měla
bylo by v tom případě pro mě důležitější tam toho člověka mít a peníze oželet. Tedy hypoteticky, pokud bych byla extra bohatá. Jinak ne a člověku, který by si sám drze řekl, na just ne ![]()
To zkusili, no…
Co vím z okolí, tak je běžné hostům platit : celkové pohoštění + ubytování v místě svatby a zajistit v místě dopravu do ubytování + výslužky
tak to aspoň bývá tu v okolí…
já třeba ještě družičkám (malé neteře) půjčovala ladící šaty ke svým svatebním, protože to byl můj výmysl a holky z toho měly velkou radost, že byly za princezny ![]()
ale letenky bych neplatila ani smykem, to teda fakt
je to jejich rozhodnutí kdy a zda vůbec přiletí.. navíc se o ně dál budete starat a více dnů je ubytovávat, takže nevím, co by víc chtěli…
@Anonymní píše:
Ahoj prosim anonym. V cervnu se budu vdavat. Mamcin bracha se zenou a dvemi detmi ziji v USA. O svatbe vedi od zari a ikdyz se do Evropy chystali az za dva tydny po nasem terminu tak rekli, ze to posunou a samozrejme prileti. Vcera jsme skypovali a nejak naznacili, ze uz maji bookly letenky, ale ze jsme jim neposlali stale penize.No s pritelem jsme cumeli jak puci a nevedeli, co rict… platime jim hotel, ubytovani pak u nas budou tyden a jinak po pribuznych a pak si leti na cestu po skandinavii, co dva roky kvuli covidu rusili… a ted jeste zaplatit letenky, ktere jsou pro vsechny fakt palka? Ja nevim, nereknu kdyby se nechystali sem i bez svatby, ale toto beru jako „vyzirani“ babicka ( matka strejdy) rika at jim rozhodne nic za cestovne neplatime a stejne tak moje mamka… a my proste nevime.
Budeme s nima mluvit zase ve stredu. Nevesty, co jste mely hosty ze zahranici prispivaly jste na letenku a nebo hoste jeli za sve? Mame rozstrkane hosty po cele cr, pritelovi prarodice uz hodne stari pojedou 250km a nic si nerekli. Tak vazne nevim. Dekuju
![]()
Neplatila bych. My byli na svatbě 350km daleko a ještě jsme si zaplatili ubytování na dvě noci at jsme tam v čas.
Rozhodně neplatit! Navíc strýc pro mě není jeden z neopomenutelných příbuzných, bez kterého bych si svatbu nedovedla představit. Klidně bych jeho rodinku oželela.
@Lucy75 ono ted se pry svatby rapidne zdrazily. Jsme pozvani a odvoz si platit musime sami, ubytovani - na miste pro rodinu se spolecnym wc atd v budove kde je hluk, to se s detmi vratim zpatky za tisicovku radeji. No a dalsi zbytek si muze najit za svoje ubytovani v okoli, pripadne prespat ve stanu nebo na zemi. Vysluzka nebude zadna. Kdyz jsem se tomu zacala podivovat, byla jsem za blbce, ze ted se pry setri. Obed bude pro jistotu az v 16 hodin, aby se nemuselo platit jidlo za cely den
a aby tam lidi dorazili uz najezeni. Potes koste.