Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Ahoj,
19.1.2022 jsem si měnila trvaly pobyt. Úplně jsem zapomněla zajít na úřad s výměnou op. Stěhování, nemocné deti. Jak dlouho platí ustrizena op a hrozí mi nějaká sankce? Chci tam zajít 28.2. Až mi zmizí nehezky opar na rtu ![]()
Děkuji za odpovědi.
@pattismith píše:
Ahoj,
19.1.2022 jsem si měnila trvaly pobyt. Úplně jsem zapomněla zajít na úřad s výměnou op. Stěhování, nemocné deti. Jak dlouho platí ustrizena op a hrozí mi nějaká sankce? Chci tam zajít 28.2. Až mi zmizí nehezky opar na rtuDěkuji za odpovědi.
Ustřižený OP neplatí vůbec, proto je ustřižený roh. Zajdi na úřad, zažádej o novou a vyřešeno ![]()
@arinecka píše:
Ustřižený OP neplatí vůbec, proto je ustřižený roh. Zajdi na úřad, zažádej o novou a vyřešeno
To neni pravda, Op samozřejmě plati, jen k nemu musi byt ten listecek. Ale tedy jak dlouho nevim.
@pattismith Neres jak dlouho a plati a případné sankce a proste tam dojdi.
@j.a.n.i1 píše:
To neni pravda, Op samozřejmě plati, jen k nemu musi byt ten listecek. Ale tedy jak dlouho nevim.
Ona o žádném lístečku nepíše, jen o ustřižené OP.
@arinecka píše:
Ona o žádném lístečku nepíše, jen o ustřižené OP.
Pise, ze menila trvaly pobyt a to se listek s novym vydava.
Byvala tusim lhuta - platnost listecku ke zneplatnenemu OP - 6 tydnu, ale je to dost prehistoricka informace.
Do 15 dnů je dle zákona povinnost požádat o nový OP. Ale já to na podzim taky protáhla cca na měsíc, a nic se nestalo. Ustřižená občanka neplatí vůbec, s tím lístečkem 45 dní.
Edit: ale ten lísteček občanku plnohodnotně nenahrazuje,,,např. v bance vůbec, pouze na nahlášení korespondenční adresy, ale ne na výběr peněz, třeba ze stavebka v mém případě.
@pattismith píše:
Ahoj,
19.1.2022 jsem si měnila trvaly pobyt. Úplně jsem zapomněla zajít na úřad s výměnou op. Stěhování, nemocné deti. Jak dlouho platí ustrizena op a hrozí mi nějaká sankce? Chci tam zajít 28.2. Až mi zmizí nehezky opar na rtuDěkuji za odpovědi.
Ano, můžeš dostat pokutu. Opař řešit nemusíš, mohou použít původní fotku.
Až prijdes na magistrát, tak ti úřednice vezme jak starou odstřihlou občanku, tak ten lístek k tomu. Platila jsem jen 100 Kč za zrychlené zhotovení občanky, neboť ten čas mezitím jsem byla bez dokladu.
@lísteček1 píše:
Až prijdes na magistrát, tak ti úřednice vezme jak starou odstřihlou občanku, tak ten lístek k tomu. Platila jsem jen 100 Kč za zrychlené zhotovení občanky, neboť ten čas mezitím jsem byla bez dokladu.
Proc by ji to brala, normalne mi to zustalo az do vydani nove OP.
@j.a.n.i1 píše:
Proc by ji to brala, normalne mi to zustalo az do vydani nove OP.
Protože po uplynutí tý doby, co je doklad platný i s ustřižením a s tím papírkem, doklad už nemá platnost. Já šla na magistrát asi s měsíčním zpožděním a mně vzala občanku i se žlutým papírkem. A je to celkem čerstvá zkušenost.
A proč m to úřednice vzala, nevím. Myslela jsem si, že je takový postup.