Plazení/lezení v 8měsíci

160
20.1.20 09:07

Plazení/lezení v 8m.

Dobrý den,

dcera 8m se nám začala otáčet na bříško ve 4m, to teď zvládá jako profík. Ale tím to na dlouhý čas skončilo. Plazení, nebo otáčení zpět na záda se už nekoná.
Motivuju ji hračkami, které dávám dál před ni, ale udělá letadýlko a začně se rozčilovat :-)
Vím, že každé dítko je jiné a každé potřebuje svůj čas, jen mi příjde doma 4 měsíců bez posunu už dlouhá.

Měli jste to také u svých dětí? Kdy se začaly vaše děti plazit, otáčet zpět na záda nebo lozit?

Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19708
20.1.20 09:11

@Ajinac Vyzadej si žádanku na neurologii nebo fyzioterapii. Byli jsme v podobné situaci v 7.mesici. A bylo potřeba pár týdnů cvičit Vojtu a posílit břišní svaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
20.1.20 09:25

Malá se začala taky otáčet na bříško ve 4 měsících. Pak se zdálo, že dlouho žádný posun nebyl, ale dělala krásné letadélko, druhé vzpřímení. Na záda se otočila asi v 6 měsících, najednou to prostě začala dělat. V 8 měsících a pár dnech se dostala na všechny čtyři a hned se houpala na kolenou. Po pár dnech se začala platit asi na týden a půl, pak hned lézt. Po dalším týdnu byla naprostý profik. Během těch tři týdnů si sedla nejdříve do bočního sedu s oporou o ruce, a pak bez opory ve vzpřímeném sedu. V 9 měsících si začala stoupat o nábytek.
Dá se říct, že vše stihla v 1 měsíci. :lol:

Co vám řekla doktorka na 8 měsíční kontrole?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19708
20.1.20 09:30

@Sariku Ono to může být takhle, ale pro jistotu bych za neurologem zašla. Posoudí jestli je vše na lezení připravené. Náš Dr to neřešil, a kdybysme nešli sami, tak by byl problém. Už takhle to bylo zbytečně pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
20.1.20 09:33

Naše malá se v 8 měsících jen plazila a doktorka řekla jestli do měsíce nezačne lézt tak nás pošle na rehabilitace. Měla málo posíleny bříško, tak sme museli cvičit a pak se rozlezla. Jestli se ani neplazi, tak bych to asi už víc řešila s doktorkou. Nemusí to nic být, ale taky může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
20.1.20 10:30

A co na to doktorka? Určitě se nech doporučit na rehabko a klidne na neurologii. Ja vojtovku nenavidim a vsude to pisu a vsem to rikam :mrgreen: Ale je pravda, že to funguje a funguje to celkem rychle ;) Pro přehled - mam kluky dvojcata, kteří maji hypotonii (slabe bricho a krk), jsou jim korigovane 10 měsíců a jeden je na ctyrech a druhy tam snad do par dni musi byt taky. Tomu predchazelo plazeni, což dělají od korigo 8 mesicu, pivotuji od korigo 6 měsícu (toci se kolem sve osy) a nas tedy jak na rehabku, tak na neurologii střeží jak ostrizim okem, aby kluci postupovali v tom vyvoji. Což je samozřejmě dobře, ale uz jsem si párkrát vyslechla, jak to jsou ti nejhorší případové :D :D V prosinci jsme cvicili vojtovku na 2.vzprimeni a ten, ktery to v prosinci ještě neuměl to udelal za 2 dny. Budete možná cvicit, ale uvidíš rozhodně ty výsledky a vsechno doženete ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
20.1.20 17:26

@suzka1 na kontrolu pujdeme az za tyden. Myseli jsme poradnu posunout kvuli nemoci. Tak jsem zvedava co mi na to rekne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19708
20.1.20 17:29
@Ajinac píše:
@suzka1 na kontrolu pujdeme az za tyden. Myseli jsme poradnu posunout kvuli nemoci. Tak jsem zvedava co mi na to rekne

Náš Dr to odbyl slovy, že na co to řešit, že některé děti ani nelezou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
20.1.20 17:34

@Ajinac Hele, nic za vyšetření minimálně na fyzio nic nedáš a jak říkám, jde to pak rychle, kdyz poctivě cvičíš. A třeba to pak stihne všechno do měsíce, jak tady někdo psal ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat