Jsem neschopná máma?

Anonymní
18.1.20 17:23

Jsem neschopná mama

Ahoj spíš se chci vypovídat. Když jsme odcházeli z porodnice tak jsme odešli s kloboučky protože mám malé bradavky, prsa se nalila a nechtělo se mimčo přisat. Teď to trochu odbouráváme ale moc to nejde. Týden po porodu malé začalo hnisat oko, to jsme po týdnu vyléčili. Pak začala mit zadní rýmu, na tu taky nic moc nepomáhá, takže chrci. Teď ji začal hnisat pupík, vytiram desinfekci ale k prdu. Furt ji to trochu hnisa. Navíc začala být opruzena, a na to taky nic pomalu nepomáhá, používám bepanthen, rybí mast, imazol, vetrame. Příští týden jdeme na 6ti týdenní kontrolu, a já jsem úplně v háji. Doufám že mi doktorka řekne že jsem totálně neschopná a radši jsem si neměla pořizovat dite. Teď akorát sedím, brečím, a nevím co mám dělat. Starám se o malou jak nejlíp můžu, a stejně se děje tohle. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2464
18.1.20 17:33

:hug: neboj, bude líp. Zvlášť jestli je to první, tak je to náročné. Já jsem měla taky menší bradavky a kojení s kloboučky byl děs a hrůza. Moc mi pomohlo si odstříkávat pístovou odstříkávačkou. Hezky mi bradavky vytáhla a u druhého už je vůbec nepotřebuji. Očička jsme měli taky špatná a trvalo dva měsíce, než jsme se z toho dostali. Na to pomohlo mě jen vytírat, ale vzít to prstem od venkovního koutku oka, trochu tlačit a projet to až k vnitřnímu koutku. Vždycky mi hodně hnisu vylezlo z kanálku a za chvilku byl pokoj. Na prdelku se mi osvědčil černý čaj, zkus i změnit pleny a neutírat vlhčenými ubrousky. Já si dělám z perlanu a vody vlastní, ona synové byli jinak taky osypaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4856
18.1.20 17:33

Ahoj, ten pupík by měl hlavně větrat, zatop a dítě svlíkni :). Pokud jí ho řezali, je to běžná komplikace, řeš s doktorkou.

Zadeček můžeš otírat řapíkem nebo černým čajem, ale neboj, to bude zas dobrý. Taky jsem měla pocit, že jsem strašná, když se mi oprudil. Stává se to běžně.

Zánět očí má spousta miminek, pokud by se vracel, ocuflash je fajn, než se nasadí atb, pokud jsou nutná.

Ke kojení - velikost bradavek vůbec není důležitá, dítě má být přisáté na dvorci. Kloboučky nepotřebuješ, pokud se jich chceš zbavit, tady ti určitě někdo poradí https://www.facebook.com/…hoMaterstvi/ .

Chrčení je u novorozenců a malých miminek obecně normální, mají ještě malé dýchací cesty, není to nic patologického.

Neschopná nejsi, neponižovala tě nějaká sestra v porodnici třeba, že si tohle myslíš? Jsi úplně normální ženská, nejlepší máma pro svoje miminko. Zažíváš hrozně těžké období, ale to se zlepší, neboj, fakt bude líp :hug:.

:srdce:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1984
18.1.20 17:34

Klid, si úplně normální máma. Miminka bývají nemocný, opruzeny atd. Doktorka ti určitě nic takovýho neřekne. Poradí ti co a jak od toho jsou kontroly. Všechny sme si tím prošly.

Příspěvek upraven 18.01.20 v 17:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4856
18.1.20 17:34

Zadeček mýt vodou, případně perlanem namočeným ve vodě, pak pořádně vysušit a namazat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2464
18.1.20 17:36

Jo a mladší občas chrčí tak, že se manžel budí. Zdá se mu totiž, že se někde topí slon :lol: to do roka přejde, zbytečně ty sliznice netrap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1603

Kliiiid! Prosím tě, co blbneš. Schopná matka se pozná podle toho, jak se věnuje dítěti( jednou třeba, že ti nebude za těžko číst jí pohádky, hrát pexeso atd.) a jak má láskyplný vztah s dítětem. Tohle jsou takový blbiny… můj syn měl taky děsně citlivou kůži, přebalovala jsem fakt furt a stejně vypadal… Kojení si sedne… Hlavně, až budeš v pohodě ty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
919

Bolesti novorozeňat a strasti šestinedělí :) Nejsi neschopná, máte krapet smůlu, ale zas se neděje nic fatálního. Vyždímej z doktorky rady a podporu.

Mmch zkusilas látkové pleny? Často to pomůže.
A ad kojení - nestyď se pozvat si laktační poradkyni. Tyhle holky mají pár dobrých tipů v rukávu a tuším, že s nešťastnými šestinedělkami to umí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4856
18.1.20 17:37

Spíš „dost“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4856
18.1.20 17:37

Na LP už přispívají i některé pojišťovny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23372
18.1.20 17:43

Co blbneš, tohle není žádné ohrožení života, ale bežné problémy miminek, to má většina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@rozand Pupík nerezali, že se má větrat jsem nevěděla, má trochu větší plenky, tudíž ji to i ten pupík prekryva :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Jsi dobrá pečující máma :hug: vím, jaký šok to je, v těhotenství se stresujeme porodem, pořizováním výbavičky, běháním po kontrolách a úřadech a vlastně moc nevíme, co všechno nás může potkat po porodu. Všechny tyhle věci jsou běžné, pokud by doktorka místo rady a vlídného slova měla blbé kecy, tak řešením je změna lékaře ;) Opruzeniny jsou opruz, já se s nimi v létě potýkala víc jak měsíc (látkujeme, syna jsem přebalovala pětkrát za den a mezi každým přebalením nechala klidně hodinu větrat - bylo vedro, tak byl nahatý, holt jsem prala denně různé deky a podložky, na které jsem ho dávala), zkoušela jsem co pár dní jiný krém, stejně nic nezabralo. Na konkrétní problémy tu určitě najdeš spoustu diskuzí a tipů, hlavně se zkus uklidnit a buď si jistá, že nic z toho, co popisuješ, nenasvědčuje tomu, že jsi špatná máma. :srdce: a neboj, bude líp :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
18.1.20 17:48

Mamko, nebrec :hug: vsechno se srovna a zahoji, jen se toho na zacatku seslo treba trochu vic no. Clovek na to neni pripravenej. Doktorka da rady, co jak delat, ale rozhodne nebude nadavat sestinedelce, neni duvod, ona je od toho aby pomahala. Proste se to tak blbe seslo, neni to tvoje chyba. Za rok na tohle budes s usmevem vzpominat, casem se zocelis, bude to dobry neboj. Psychika po porodu je vratka, nepropadej panice a slzam. Ja kojila par mesicu jen s kloboucky, no a co. Na opruzeninky zkus jeste treba Sudocrem, kazdymu miminu prospiva neco jinyho. Ocko se zahoji, kamaradky holcicka mela hnisave pul roku, je v cajku. Pupik osetruj dal, to se srovna, doktorka poradi. S rymou se s ni porad, to je v tom vyctu takovy asi nejhorsi. Vsechno bude dobry, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3221
18.1.20 17:53
@Anonymní píše:
Ahoj spíš se chci vypovídat. Když jsme odcházeli z porodnice tak jsme odešli s kloboučky protože mám malé bradavky, prsa se nalila a nechtělo se mimčo přisat. Teď to trochu odbouráváme ale moc to nejde. Týden po porodu malé začalo hnisat oko, to jsme po týdnu vyléčili. Pak začala mit zadní rýmu, na tu taky nic moc nepomáhá, takže chrci. Teď ji začal hnisat pupík, vytiram desinfekci ale k prdu. Furt ji to trochu hnisa. Navíc začala být opruzena, a na to taky nic pomalu nepomáhá, používám bepanthen, rybí mast, imazol, vetrame. Příští týden jdeme na 6ti týdenní kontrolu, a já jsem úplně v háji. Doufám že mi doktorka řekne že jsem totálně neschopná a radši jsem si neměla pořizovat dite. Teď akorát sedím, brečím, a nevím co mám dělat. Starám se o malou jak nejlíp můžu, a stejně se děje tohle. :,(

Klid. Hlavně všechno doktorce řekni. Nenech zatim malou očkovat, jestli budou nějaké další nemoci nech vyšetřit imunitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama