Plesnivé oblečení pro děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gusica
Kecalka 215 příspěvků 24.09.18 23:04
Plesnive obleceni deti

Ahoj. Mam problem. Skladovali jsme obleceni deti ve sklepe a to ktere bylo v dolnich krabicich; ktere zespodu zplesnively; smrdi plisni. Teda jedno bylo v takovem platenem pytly, ten taky prosakl a par veci v nem. V te druhe krabici bylo obleceni v plastovem pytli tak jenom nacuchlo, neni tam zadna znamka plisne ale smrdi! Ok, oboje se nam zdalo mirne vlhke, muze to byt ze zimy ve sklepe? A zajimave ze ta plisen byla na tech vecech takova oranzova. ted jsme nakoupili plastove krabice a ten zbytek tam budeme davat bez pytle podle rad na netu, nebo mate jiny tip? Sklep vlhky bych rekla nemame; nemeli jsme problemy ale nechali jsme pred 3 mesici otevrene okno nonstop a asi do nej naprselo, protoze v tomhle byte bydlime 2 roky a to obleceni bylo naprosto v poradku. Obleceni co bylo ve vrchnich krabicich je ok. Ted jsem to flekate ( Veci s flekama jsem vyhodila) zkousela vyprat, uz dvakrat ale porad to pachne, co s tim? Prala jsem to na 60, pry to ty plisne zabije ale ten smrad? Bude se muset vyhodit? Je toho dost, 50,56,62 velikost. Samozrejme mi je zdravi budouciho miminka prednejsi! A kdyz to,, jen,, nacuchlo, je to zdravi skodlive? Moc dekuji za radu :? :hug:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Bubla_Bučková
Závislačka 4064 příspěvků 24.09.18 23:14

Pane bože v lidlu stojí body 30 korun :roll:

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 24.09.18 23:16

Vyhod to. Ten smrad z toho nedostanes :poblion:

gusica
Kecalka 215 příspěvků 24.09.18 23:17

@Bubla_Bučková : to je mozne, ale jsou to dve plne krabice obleceni a nebylo to zrovna levne. Je mi to lito vyhodit ale pokud to musi byt tak budu muset. A v te jedne krabici mozna to obleceni ,, jen,, nacuchlo proto prosim o radu…

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 24.09.18 23:17

A vubec ja bych to vyhodila vsechno. Fuj. Priste bych koupila asi takove ty pytle co se z nich vysavacem vysaje vzduch + dat do plastoveho boxu.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1379 příspěvků 24.09.18 23:18
@gusica píše:
Ahoj. Mam problem. Skladovali jsme obleceni deti ve sklepe a to ktere bylo v dolnich krabicich; ktere zespodu zplesnively; smrdi plisni. Teda jedno bylo v takovem platenem pytly, ten taky prosakl a par veci v nem. V te druhe krabici bylo obleceni v plastovem pytli tak jenom nacuchlo, neni tam zadna znamka plisne ale smrdi! Ok, oboje se nam zdalo mirne vlhke, muze to byt ze zimy ve sklepe? A zajimave ze ta plisen byla na tech vecech takova oranzova. ted jsme nakoupili plastove krabice a ten zbytek tam budeme davat bez pytle podle rad na netu, nebo mate jiny tip? Sklep vlhky bych rekla nemame; nemeli jsme problemy ale nechali jsme pred 3 mesici otevrene okno nonstop a asi do nej naprselo, protoze v tomhle byte bydlime 2 roky a to obleceni bylo naprosto v poradku. Obleceni co bylo ve vrchnich krabicich je ok. Ted jsem to flekate ( Veci s flekama jsem vyhodila) zkousela vyprat, uz dvakrat ale porad to pachne, co s tim? Prala jsem to na 60, pry to ty plisne zabije ale ten smrad? Bude se muset vyhodit? Je toho dost, 50,56,62 velikost. Samozrejme mi je zdravi budouciho miminka prednejsi! A kdyz to,, jen,, nacuchlo, je to zdravi skodlive? Moc dekuji za radu :? :hug:

Ze se ptas 8o to je snad samozrejmost, ze to vyhodis. Vzdyt je to obleceni, ktere bude mit na telicku. Kup si na bazaru, od nekoho.

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 24.09.18 23:19

@gusica to je jako kdyz zplesnivy rucnik. Suchy vyprany nebude nikdy vonet - ok, ale mokry bude smrdet jak mokry pes. Mozna ma nekdo jinou zkusenost, ale podle mne to z toho obleceni proste nedostanes. Smradlavy mimino neni uplne ok

gusica
Kecalka 215 příspěvků 24.09.18 23:20

@Šarlota4 : a prosim jen do plastovych boxu volne anebo v plastovych pytlech? Kamoska tam dala obleceni volne a obvazala to cele izolepou, i kdyz jsem cetla ze nejaky vzduch by se tam dostat mel

stinga
Závislačka 4387 příspěvků 3 inzeráty 24.09.18 23:20

@gusica já nejdřív myslela, že píšeš o oblečení pro školáky, ale pro miminko 8o proboha to bys mu oblékla nějaké smradlavé oblečení ze sklepa, vyhoď to a kup tady na bazaru balík oblečení, stojí to pár korun a většinou tu mám velmi dobré zkušenosti, oblečení bývá zachovalé a pěkné, anebo opravdu v tom Pepcu, Kiku jsou velice levné věci
a asi bych raději skladovala v bytě, v těch vakuových sáčcích, opravdu se ten objem hodně zmenší

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1379 příspěvků 24.09.18 23:20
@gusica píše:
@Bubla_Bučková : to je mozne, ale jsou to dve plne krabice obleceni a nebylo to zrovna levne. Je mi to lito vyhodit ale pokud to musi byt tak budu muset. A v te jedne krabici mozna to obleceni ,, jen,, nacuchlo proto prosim o radu…

Vyvarit to a dat ven. Klidne dva dny, i pres noc. Mozna by pomohl mraz. By to z toho vytahl. Resp.mrazak.
Ale stejne. Ja bych to vyhodila.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2155 příspěvků 24.09.18 23:22

Plíseň dostaneš pryč jen desinfekcí, ale ta rozruší vlákna oblečení. Když dáš slabší roztok, zase nebude jistota, že to je pryč. Spory tam můžou zůstat.
Já bych zdraví neriskovala a vyhodila bych to.
Plísně jsou strašný problém pro imunitu a šílené vleklé problémy, kolikrát se ani neví, co člověku je, a můžou za to plísně. Některé se usadí v těla a dělají neplechu. Na sebe bych nic neobléka, na mimi tuplem ne.

Nakup si v sekáči obnošené prádlo, co nesmrdí nebo ve slevách, nemusí toho být moc. Bude to jistější.

stinga
Závislačka 4387 příspěvků 3 inzeráty 24.09.18 23:22
@gusica píše:

mhm - jde o zdraví tvého dítěte - použité oblečení má hodnotu nula nula nic, jsou toho plné bazárky za pár šupů a nikdo to moc nechce

gusica
Kecalka 215 příspěvků 24.09.18 23:24

@TopSecret : dobre. Ja jsem myslela, ze to treba jeste nejak pujde dolu. O penize zase tak nejde, nakoupime i nove. Prominte taky nejsem vseznalec
@stinga : mame ve sklepe obleceni od 50 zatim po 92, od 74 je nastesti v poradku

gusica
Kecalka 215 příspěvků 24.09.18 23:26

Me i zajimalo jestli kdyz to jen pachne ale nema to zadne fleky , je plesnive???? Nebo to jen nacichlo? Asi ne, ze

Uživatel je onlineneila
Extra třída :D 10780 příspěvků 24.09.18 23:29

Sanytol na prádlo. A nešetři.
Ale osobně bych to vyhodila.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoce jsou tady. 10 důvodů, proč budou následující dva týdny totální peklo

To to uteklo. Včera jako by bylo léto a dnes už zbývají necelé dva týdny do... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >