Plesnivé oblečení pro děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gusica
Kecalka 215 příspěvků 24.09.18 23:04
Plesnive obleceni deti

Ahoj. Mam problem. Skladovali jsme obleceni deti ve sklepe a to ktere bylo v dolnich krabicich; ktere zespodu zplesnively; smrdi plisni. Teda jedno bylo v takovem platenem pytly, ten taky prosakl a par veci v nem. V te druhe krabici bylo obleceni v plastovem pytli tak jenom nacuchlo, neni tam zadna znamka plisne ale smrdi! Ok, oboje se nam zdalo mirne vlhke, muze to byt ze zimy ve sklepe? A zajimave ze ta plisen byla na tech vecech takova oranzova. ted jsme nakoupili plastove krabice a ten zbytek tam budeme davat bez pytle podle rad na netu, nebo mate jiny tip? Sklep vlhky bych rekla nemame; nemeli jsme problemy ale nechali jsme pred 3 mesici otevrene okno nonstop a asi do nej naprselo, protoze v tomhle byte bydlime 2 roky a to obleceni bylo naprosto v poradku. Obleceni co bylo ve vrchnich krabicich je ok. Ted jsem to flekate ( Veci s flekama jsem vyhodila) zkousela vyprat, uz dvakrat ale porad to pachne, co s tim? Prala jsem to na 60, pry to ty plisne zabije ale ten smrad? Bude se muset vyhodit? Je toho dost, 50,56,62 velikost. Samozrejme mi je zdravi budouciho miminka prednejsi! A kdyz to,, jen,, nacuchlo, je to zdravi skodlive? Moc dekuji za radu :? :hug:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Bubla_Bučková
Závislačka 3509 příspěvků 24.09.18 23:14

Pane bože v lidlu stojí body 30 korun :roll:

Šarlota4
Echt Kelišová 9739 příspěvků 24.09.18 23:16

Vyhod to. Ten smrad z toho nedostanes :poblion:

gusica
Kecalka 215 příspěvků 24.09.18 23:17

@Bubla_Bučková : to je mozne, ale jsou to dve plne krabice obleceni a nebylo to zrovna levne. Je mi to lito vyhodit ale pokud to musi byt tak budu muset. A v te jedne krabici mozna to obleceni ,, jen,, nacuchlo proto prosim o radu…

Šarlota4
Echt Kelišová 9739 příspěvků 24.09.18 23:17

A vubec ja bych to vyhodila vsechno. Fuj. Priste bych koupila asi takove ty pytle co se z nich vysavacem vysaje vzduch + dat do plastoveho boxu.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 24.09.18 23:18
@gusica píše:
Ahoj. Mam problem. Skladovali jsme obleceni deti ve sklepe a to ktere bylo v dolnich krabicich; ktere zespodu zplesnively; smrdi plisni. Teda jedno bylo v takovem platenem pytly, ten taky prosakl a par veci v nem. V te druhe krabici bylo obleceni v plastovem pytli tak jenom nacuchlo, neni tam zadna znamka plisne ale smrdi! Ok, oboje se nam zdalo mirne vlhke, muze to byt ze zimy ve sklepe? A zajimave ze ta plisen byla na tech vecech takova oranzova. ted jsme nakoupili plastove krabice a ten zbytek tam budeme davat bez pytle podle rad na netu, nebo mate jiny tip? Sklep vlhky bych rekla nemame; nemeli jsme problemy ale nechali jsme pred 3 mesici otevrene okno nonstop a asi do nej naprselo, protoze v tomhle byte bydlime 2 roky a to obleceni bylo naprosto v poradku. Obleceni co bylo ve vrchnich krabicich je ok. Ted jsem to flekate ( Veci s flekama jsem vyhodila) zkousela vyprat, uz dvakrat ale porad to pachne, co s tim? Prala jsem to na 60, pry to ty plisne zabije ale ten smrad? Bude se muset vyhodit? Je toho dost, 50,56,62 velikost. Samozrejme mi je zdravi budouciho miminka prednejsi! A kdyz to,, jen,, nacuchlo, je to zdravi skodlive? Moc dekuji za radu :? :hug:

Ze se ptas 8o to je snad samozrejmost, ze to vyhodis. Vzdyt je to obleceni, ktere bude mit na telicku. Kup si na bazaru, od nekoho.

Šarlota4
Echt Kelišová 9739 příspěvků 24.09.18 23:19

@gusica to je jako kdyz zplesnivy rucnik. Suchy vyprany nebude nikdy vonet - ok, ale mokry bude smrdet jak mokry pes. Mozna ma nekdo jinou zkusenost, ale podle mne to z toho obleceni proste nedostanes. Smradlavy mimino neni uplne ok

gusica
Kecalka 215 příspěvků 24.09.18 23:20

@Šarlota4 : a prosim jen do plastovych boxu volne anebo v plastovych pytlech? Kamoska tam dala obleceni volne a obvazala to cele izolepou, i kdyz jsem cetla ze nejaky vzduch by se tam dostat mel

stinga
Závislačka 3817 příspěvků 6 inzerátů 24.09.18 23:20

@gusica já nejdřív myslela, že píšeš o oblečení pro školáky, ale pro miminko 8o proboha to bys mu oblékla nějaké smradlavé oblečení ze sklepa, vyhoď to a kup tady na bazaru balík oblečení, stojí to pár korun a většinou tu mám velmi dobré zkušenosti, oblečení bývá zachovalé a pěkné, anebo opravdu v tom Pepcu, Kiku jsou velice levné věci
a asi bych raději skladovala v bytě, v těch vakuových sáčcích, opravdu se ten objem hodně zmenší

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 24.09.18 23:20
@gusica píše:
@Bubla_Bučková : to je mozne, ale jsou to dve plne krabice obleceni a nebylo to zrovna levne. Je mi to lito vyhodit ale pokud to musi byt tak budu muset. A v te jedne krabici mozna to obleceni ,, jen,, nacuchlo proto prosim o radu…

Vyvarit to a dat ven. Klidne dva dny, i pres noc. Mozna by pomohl mraz. By to z toho vytahl. Resp.mrazak.
Ale stejne. Ja bych to vyhodila.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1780 příspěvků 24.09.18 23:22

Plíseň dostaneš pryč jen desinfekcí, ale ta rozruší vlákna oblečení. Když dáš slabší roztok, zase nebude jistota, že to je pryč. Spory tam můžou zůstat.
Já bych zdraví neriskovala a vyhodila bych to.
Plísně jsou strašný problém pro imunitu a šílené vleklé problémy, kolikrát se ani neví, co člověku je, a můžou za to plísně. Některé se usadí v těla a dělají neplechu. Na sebe bych nic neobléka, na mimi tuplem ne.

Nakup si v sekáči obnošené prádlo, co nesmrdí nebo ve slevách, nemusí toho být moc. Bude to jistější.

stinga
Závislačka 3817 příspěvků 6 inzerátů 24.09.18 23:22
@gusica píše:

mhm - jde o zdraví tvého dítěte - použité oblečení má hodnotu nula nula nic, jsou toho plné bazárky za pár šupů a nikdo to moc nechce

gusica
Kecalka 215 příspěvků 24.09.18 23:24

@TopSecret : dobre. Ja jsem myslela, ze to treba jeste nejak pujde dolu. O penize zase tak nejde, nakoupime i nove. Prominte taky nejsem vseznalec
@stinga : mame ve sklepe obleceni od 50 zatim po 92, od 74 je nastesti v poradku

gusica
Kecalka 215 příspěvků 24.09.18 23:26

Me i zajimalo jestli kdyz to jen pachne ale nema to zadne fleky , je plesnive???? Nebo to jen nacichlo? Asi ne, ze

neila
Extra třída :D 10224 příspěvků 24.09.18 23:29

Sanytol na prádlo. A nešetři.
Ale osobně bych to vyhodila.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >