Plodová voda ve 22tt

120
1.12.19 18:08

Plodova voda ve 22tt

Ahoj holky, jsem ve 22+2tt. Včera jsem měla snad kontrakci..vypadalo to tak. Ale říkala jsem si, že s jedním "pichnutim " nebudu platit a nepojedu hned do nemocnice (samozřejmě, kdyby se to stalo víckrát, tak jedu). Ale od včerejška jsem z toho nějaká špatná, nevím, jestli zbytečně nebo ne. Malou cítím kopat normálně, ale i jako dost dole. Když si oblikam třeba kalhoty, tak mě to dole trochu picha. A všimla jsem si, že mám teď- nevím jestli od včerejška, může to být i od drivejska-takove mokré kalhotky. Myslíte, že tohle všechno je normální? Já nechci zbytečně plasit, je to první těhotenství, takže vůbec nevím, co a jak chodí, co a jak bolí apod. Taky mám panickou hrůzu z toho, že si mě v nemocnici nechají. Zároveň bych nerada něco podcenila. Jestli to bude přetrvávat, tak budu muset do nemocnice jet. Ale i přesto mě zajímá ráda a názor vás, zkušenějších.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3288
1.12.19 18:14

Hele, já měla mokré kalhotky ve 24tt (bez bolestí, bez ničeho), byla to plodovka a zůstala jsem pak kvůli tomu v nemocnici další tři měsíce. Takže za sebe - já bych se nechala zkontrolovat, v nejlepším případě bude vše v pořádku a jen zbytečně budeš chvíli u doktora. Pokud to opravdu je plodovka, taky se ti může rozjet porod… A v nemocnici by ho mohli dokázat zastavit, pokud tam budeš včas. Tak asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2293
1.12.19 18:16

Pokus se vám něco nezdá určitě cinknete ráno svému gynekologovi který vás zkoukne ať máte klid. Určitě si, ale hlidejte ty kalhotky -pokud se nejedná o výtok tak aby se případně vyloučil odtok plodové vody. Drzim palce ať je vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1852
1.12.19 18:45

Taky bych cinka k doktorovi. Mě hodně tvdrne břicho cca od 24tt, to může být i u tebe tvrdnutí. Ale plodovku od výtoku nepoznáš. Mě se asi v 31tt změnil výtok z hustého na úplně vodový, ze dne na den. Teklo mi to ráno cestou na WC i po noze, neváhala jsem a jela k doktorovi s porodnickou vložkou (kup v lékárně kdyžtak, aby to nebyly always a ty různé navoněné, plastové napůl) oni udělají test roztokem a vyšetří tě. Ukázalo se, že to plodovka není. Když jsem se omlouvala, že zdržuju a plašim, doktor mi řekl, že ženská to prostě sama nemůže poznat. že je dobře, že jsem jela. U tebe je na plodovku ještě hodně brzy, ale to neznamená, že se nic neděje, stačí blbý zánět a je problém. Raději to řeš s doktorem. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.19 20:02

V těhotenství mě břicho bolelo hodně, různé „kontrakce“ a i píchání jakoby ve spod. Myslela jsem si že na čípku ale podle doktora vždy vše ok. Mokro jsem ale neměla nikdy. Vem si vložku a stou klidně jet i na pohotovost tam ti řeknou jestli ti voda uniká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.19 21:36

@Mutlice Bohuzel ten jejich test roztokem neni 100%, my jeli v 5 rano, ze tece plodovka, oni ze ten roztok rika, ze to plodovka neni a chteli me poslat domu a za hodinu byl maly na svete a plodovka to byla :nevim: zakladatelko urcite jedte k doktorovi anebo alespon cinknete, ja rodila tri dny pred terminem, takze nam to prislo spis vtipne nez alarmujici, ze ten jejich test nerikal pravdu, ale je-li to plodovka ve 22tt, tak jedte, mohli by vam zachranit tehotenstvi :hug: Jinak muze to byt i tvrdnuti bricha, ja to mela od 23tt a pichalo me v rozkroku od druheho trimestru az do porodu a nic to pry nebylo, ale vzdy jsem radsi konzultovala :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1852
1.12.19 21:54
@Brevnovanka88 píše:
@Mutlice Bohuzel ten jejich test roztokem neni 100%, my jeli v 5 rano, ze tece plodovka, oni ze ten roztok rika, ze to plodovka neni a chteli me poslat domu a za hodinu byl maly na svete a plodovka to byla :nevim: zakladatelko urcite jedte k doktorovi anebo alespon cinknete, ja rodila tri dny pred terminem, takze nam to prislo spis vtipne nez alarmujici, ze ten jejich test nerikal pravdu, ale je-li to plodovka ve 22tt, tak jedte, mohli by vam zachranit tehotenstvi :hug: Jinak muze to byt i tvrdnuti bricha, ja to mela od 23tt a pichalo me v rozkroku od druheho trimestru az do porodu a nic to pry nebylo, ale vzdy jsem radsi konzultovala :kytka:

Me nedelali jen roztok, ale i dalsi vysetreni. Az pak to uzavreli, ze to neni plodovka. Tak snad by ji zkontrolovali take pecliveji. Clovek bohuzel nevi, co jsou dobre postupy, ale urcite lepsi nez sedet doma a doufat, ze to plodovka neni :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
1.12.19 22:30

Tak vám všem moc děkuji za vaše odpovědi, rady a hlavně ochotu. Jeli jsme do nemocnice, na plodovku to nevypadá. Dělali vyter, ráno jdu na krev a moc cevkou, znovu ultrazvuk. Dali mi nějakou kapacku. Nic akutního teda snad nehrozí. DIKY BOHU!!! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3288
1.12.19 22:42

@Jana84667 dobře jsi udělala. Tak ať je hlavně všechno v pořádku až do konce a žádné komplikace :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat