Těhotná 35+

2730
1.12.19 10:46

těhotná 35+

Ahojky všem, založila jsem tuto skupinu aby jsme si vyměnili společně názory a prožívali spolu radosti i naše strarosti v těhotenství po 35-ítce.

Mě je 41 let, bude mi brzy 42 let, mám dvě děti 18 a 13 let a před pár dny zjiětěno třetí těhotenství na které jsme s novým přítelem čekali 5 let. Zatím nemám vyhráno, mám za sabou pár testu a UTZ kde bylo potvrzeno těhotenství, další kontrolu mám 10.12.tak budeme vědět více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2326
1.12.19 10:51

@Romčinka Ahoj, gratuluju, to je skvělá zpráva :palec: :kytka:
Mně je 37 zanedlouho 38, mam 11ti letou dceru a jsem 22+2tt.
Kamaradka tento rok porodila mimčo v 43 a je zdrave a vse ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12761
1.12.19 11:28

Druhe jsem mela ve 36. Moje rada je si nenechat delat klasicky prvotrimestralni screening, ale priplatit si za nektery NIPT. Klasicky byva vyrazne zkresleny vyssim vekem. Ja si prosla strachem ze zvyseneho rizika DS po prvnim screeningu, nastesti se neprokazal a mam zdrave dite. Komplikace jsem nemela zadne. Drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
1.12.19 11:54

Zdravím a gratuluji, jsem teď podruhé těhotná 27+3 ve 39 letech, prvního syna jsem porodila v 35, o děti se s manželem snažíme od mých 30 let, takže jsme si taky museli počkat. Snad už vše dobře dopadne, miminko je zatím v pořádku, já se cítím dobře, kvůli věku jsme dělali Trisomy test, i když trochu pod nátlakem lékařů, nebyl k tomu jiný důvod než věk, pozor na to, budou vás do toho taky nutit. Přeji pohodové těhotenství a zdravé miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
1.12.19 11:57

A jaké to je rodit ve věku kolem 40ti let? Po fyzické stránce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26192
1.12.19 12:35
@Kalisto22 píše:
A jaké to je rodit ve věku kolem 40ti let? Po fyzické stránce…

Porodila jsem měsíc před 39 rokem a pohoda :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2326
1.12.19 12:37

Já šla dobrovolně na odber plodove vody v 17.tt.Nenutili nas. Vysledky z prvotrimestrialniho screeningu jsme meli v poradku, riziko dle veku DS bylo 1 ku 153., z odberu mi vyslo nejak 1 ku 4455.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
1.12.19 12:40
@pikola píše:
Porodila jsem měsíc před 39 rokem a pohoda :nevim:
:kytka: :pankac:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18478
1.12.19 12:42
@beruska9 píše:
Druhe jsem mela ve 36. Moje rada je si nenechat delat klasicky prvotrimestralni screening, ale priplatit si za nektery NIPT. Klasicky byva vyrazne zkresleny vyssim vekem. Ja si prosla strachem ze zvyseneho rizika DS po prvnim screeningu, nastesti se neprokazal a mam zdrave dite. Komplikace jsem nemela zadne. Drzim palce!

Vidíš, to jsem se chtěla zeptat… Kdybych se kolem té 40 rozhodla, určitě bych chtěla víc testu. Přesto je třeba panorama dostačující? Mně přijde že všechny stejně zkoumají jen downa, edwardse a asi ještě jednu věc… Ale zas poškození třeba orgánů je vidět na tom velkém utz :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12761
1.12.19 13:27

@Bubla Bůčková : ja mela Harmony, ono je to asi podobne. Jo, zkoumaji jen neco, dle meho chapani je to „jen“ vylepseny screening, ale zejmena pro zenske 35+ to myslim dava smysl, nez se stresovat vysledky klasickeho screeningu, ktery vyjde pozitivni jen kvuli veku matky :nevim: Na plodovku se mi nechtelo, znam pani, co po odberu prisla o trojcata, takze jsem mela strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
1.12.19 13:53

Holky a vas nedesi, mit 10ti lety dite +- kolem 50? Nez bude plnolety, vysoka, vnoucata…uz budu proste stara :roll:
Jeste bych jedno rada, ale koumu moc dopredu. Jj.ted ho porodim, jsme fit a zdravi. Ale co za tech 10-20 let…Bude to furt „decko“ a ja stara pani :)
Nerypu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2730
1.12.19 14:16

@Meduzata na toto samozřejmě myslím ale snad to zvládneme, v dnešní době dost žen rodí kolem 40-tky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18478
1.12.19 14:31
@Meduzata píše:
Holky a vas nedesi, mit 10ti lety dite +- kolem 50? Nez bude plnolety, vysoka, vnoucata…uz budu proste stara :roll:
Jeste bych jedno rada, ale koumu moc dopredu. Jj.ted ho porodim, jsme fit a zdravi. Ale co za tech 10-20 let…Bude to furt „decko“ a ja stara pani :)
Nerypu.

Přijde mi, že mých budoucích 60 je dnešních 50 :nevim: životní styl, standart… Finance je věc druhá :nevim: ad vnoučata, pokud máš jen syny je víc než vítáno vídat se dvakrát ročně beztak :roll:

Příspěvek upraven 01.12.19 v 14:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
1.12.19 14:31

Ja budu mit brzo 44 let, nejmladsi dceru jsem rodila 41 (3 deti). Pokud se to povede po ctyricitce prirozene, nevidim duvod spekulovat o tom jestli je to spravne, nebo ne. Tak jako se posouva prumerny vek doziti, muze prece stoupat i prum vek rodicek. Ale nekdo se citi byt star uz ve triceti, to je proste zivotni nastaveni. Chce to pripustit si, ze kazdy vnimame hranici pro „babickovsky vek“ jinak. Vsem tehotnym preji klidne tehotenstvi! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2846
1.12.19 14:41

Mně je 41 a jsem 32tt, čekám druhé dítě, plánované a těhotenství naprostá pohoda od začátku do teď. Všem které jsou na tom stejně držím moc pěsti a přeji krásná a zdravá miminka :kytka: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat