Pn a dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 10:43
Pn a dovolena

Ahoj, řeším jestli si vybrat dovolenou nebo nechat proplatit, moc se v tom nevyznám, v práci mi ani nenabidli, že bych rd při pn mohla nechat proplatit, počítají s tím, že ukončím pn nastoupí na rd a pak na materskou.. Jak jste to měly vy? Předem díky za tipy :)

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67532 příspěvků 06.08.19 10:49

Dovolená lze proplatit pouze při konci pracovního poměru, jinak se musí vyčerpat. Takže buď ji můžeš čerpat mezi PN a PPM nebo mezi PPM a RD nebo si ji nechat až po návratu do práce po RD.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 10:53

@j.a.n.i1 děkuji to jsem právě nevěděla, že to nejde proplatit… mám smlouvu na neurčito :-)

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10715 příspěvků 06.08.19 11:00
@Anonymní píše:
Ahoj, řeším jestli si vybrat dovolenou nebo nechat proplatit, moc se v tom nevyznám, v práci mi ani nenabidli, že bych rd při pn mohla nechat proplatit, počítají s tím, že ukončím pn nastoupí na rd a pak na materskou.. Jak jste to měly vy? Předem díky za tipy :)

Bacha. Ukončíš PN, pak budeš pobírat peněžitou pomoc v mateřství (PPM). A v práci máš mateřskou dovolenou a potom rodičovskou.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 06.08.19 11:00
@j.a.n.i1 píše:
Dovolená lze proplatit pouze při konci pracovního poměru, jinak se musí vyčerpat. Takže buď ji můžeš čerpat mezi PN a PPM nebo mezi PPM a RD nebo si ji nechat až po návratu do práce po RD.

to se ted někdy měnilo nebo už to platí dýl?

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10715 příspěvků 06.08.19 11:01
@j.a.n.i1 píše:
Dovolená lze proplatit pouze při konci pracovního poměru, jinak se musí vyčerpat. Takže buď ji můžeš čerpat mezi PN a PPM nebo mezi PPM a RD nebo si ji nechat až po návratu do práce po RD.

V práci žádnou PPM neznají To je dávka, kterou vyplácí sociálka. Znají mateřskou do volenou. A potom rodičovskou.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67532 příspěvků 06.08.19 11:02
@ka2ka píše:
to se ted někdy měnilo nebo už to platí dýl?

Platí to už minimálně několik let.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 06.08.19 11:04
@j.a.n.i1 píše:
Platí to už minimálně několik let.

díky

ugluk
Hvězda diskuse 47380 příspěvků 06.08.19 11:07

Máš dvě možnosti.

1. Ukončíš PN, nastoupíš na dovolenou, poté nastoupíš na mateřskou dovolenou. Výhoda je, že během dovolené nebudeš omezená vycházkama, nevýhoda, že přijdeš o peníze, které bys dostávala z té PN.
  2. Z PN plynule přejdeš na mateřskou dovolenou, z té pak na rodičovskou. Dovolenou můžeš čerpat (nikoliv proplácet) mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou. Tzn. třeba k 31.6. budeš na mateřské dovolené, od 1.7. do 14.7. budeš na normální dovolené a od 15. 7. budeš na rodičovské dovolené. V reálu budeš pořád s dítětem doma. Plus ještě dle toho, kdy nastoupíš na mateřskou, ti během té mateřské může vzniknout nárok an další dovolenou, která se dá čerpat mezi MD a RD.

Já jsem teď zrovna na dovolené, sečetla se mi nevybraná dovolené před MD a ta, která mi vznikla během MD, takže mám celkem 30 dní, za které mi chodí od zaměstnavatele peníze.

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10715 příspěvků 06.08.19 11:25
@Anonymní píše:
Ahoj, řeším jestli si vybrat dovolenou nebo nechat proplatit, moc se v tom nevyznám, v práci mi ani nenabidli, že bych rd při pn mohla nechat proplatit, počítají s tím, že ukončím pn nastoupí na rd a pak na materskou.. Jak jste to měly vy? Předem díky za tipy :)

Já šla z PN na mateřskou dovolenou a mezi mateřskou a rodičovskou jsem čerpala řádnou dovolenou. Měla jsem štěstí, že jsem na ŘD nastoupila na konci prosince, takže jsem vybírala starou dovolenou, dovolenou za MD a ještě mně vznikl nárok na novou dovolenou v dalším kalendářním roce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 20:30

Takže to nejde v pořadí, že bych měla pn, pak rd, pak mateřskou a rodicak???

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 20:31
@Anonymní píše:
Takže to nejde v pořadí, že bych měla pn, pak rd, pak mateřskou a rodicak???

Už to čtu, že jde, jsem popleta

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10715 příspěvků 06.08.19 20:35
@Anonymní píše:
Už to čtu, že jde, jsem popleta

Jde, ale musí ti to schválit zaměstnavatel a připravíš se o peníze za neschopenku. Ale zase nebudeš omezená vycházkami.

Váš příspěvek
Reklama