Bude muset na dítě platit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luci11va
Povídálka 13 příspěvků 05.08.19 22:50
Bude muset platit?

Hezký večer :) Chtěla bych se zeptat jestli někdo má s tímto zkušenost :) S přítelem jsme se rozešli, po měsíci jsme se setkali, začali se znovu bavit a bohužel se spolu vyspali, a teď spolu čekáme dítě. Chce abych šla na potrat, jasně jsem vysvětlila, že na potrat nepůjdu a nechám si ho i když my dva spolu nebudeme. Tvrdí, že nebude muset na nic přispívat, ani s alimenty nemám moc počítat, protože to dítě jsme „udělali“ když jsme spolu nebyli. Nechce přispět na kočárek, vybavení, prostě na nic, tvrdí že nemá penize..Chtěla bych se zeptat, jak to bude se vším? Četla jsem že mi bude muset přispět na těhotenské oblečení, lékaře atd, kromě věci na to dítě. Předem děkuji za rady a odpovědi ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineRegina Hero
Nadpozemská drbna 28876 příspěvků 05.08.19 22:55
@Luci11va píše:
Hezký večer :) Chtěla bych se zeptat jestli někdo má s tímto zkušenost :) S přítelem jsme se rozešli, po měsíci jsme se setkali, začali se znovu bavit a bohužel se spolu vyspali, a teď spolu čekáme dítě. Chce abych šla na potrat, jasně jsem vysvětlila, že na potrat nepůjdu a nechám si ho i když my dva spolu nebudeme. Tvrdí, že nebude muset na nic přispívat, ani s alimenty nemám moc počítat, protože to dítě jsme „udělali“ když jsme spolu nebyli. Nechce přispět na kočárek, vybavení, prostě na nic, tvrdí že nemá penize..Chtěla bych se zeptat, jak to bude se vším? Četla jsem že mi bude muset přispět na těhotenské oblečení, lékaře atd, kromě věci na to dítě. Předem děkuji za rady a odpovědi ;)

bože, to je srandista… jestli je dítě jeho, bude muset platit… a je jedno, jestli jste spolu byli nebo nebyli…

Uživatel je onlineOpiska
Kecalka 122 příspěvků 05.08.19 22:56

:roll: :roll: :roll: Ja jsem strašně ráda, že nejsem chlap, protože jen kvůli jedné zbytečně noci bych mohla platit celý život, v tomhle si myslím, že mají chlapi fakt smůlu.

Jinak k dotazu: Platit bude muset, ale předpokládám že až po testech otcovství ti proplati půlku nákladů.

Martia007
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 3 inzeráty 05.08.19 22:58

To, že jste spolu nechodili, neznamená, že se nemusí starat o dítě. Je stejně jeho jako Vaše, tudíž má i vyživovací povinnost vůči vám oběma. Okolnosti početí komentovat nebudu… Vaše věc.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 05.08.19 23:01

Jak píše @Opiska . Až po testech otcovství. Když nebude spolupracovat a budete to tahat přes soudy, může se to protáhnout.

Jinak, určitě je supr, že si dítko chceš nechat :hug:. Ale když se k tomu otec dítěte stavi takhle, nemáš jiné možnosti? Pomoc rodičů? Vykašlat se na něj, najít si jiného partnera. Do RL bych ho uvedla a chtěla po něm alimenty, tím by to pro mě skončilo. Ale každý jsme jiná povaha.

Russet
Neúnavná pisatelka 17979 příspěvků 05.08.19 23:04
@Luci11va píše:
Hezký večer :) Chtěla bych se zeptat jestli někdo má s tímto zkušenost :) S přítelem jsme se rozešli, po měsíci jsme se setkali, začali se znovu bavit a bohužel se spolu vyspali, a teď spolu čekáme dítě. Chce abych šla na potrat, jasně jsem vysvětlila, že na potrat nepůjdu a nechám si ho i když my dva spolu nebudeme. Tvrdí, že nebude muset na nic přispívat, ani s alimenty nemám moc počítat, protože to dítě jsme „udělali“ když jsme spolu nebyli. Nechce přispět na kočárek, vybavení, prostě na nic, tvrdí že nemá penize..Chtěla bych se zeptat, jak to bude se vším? Četla jsem že mi bude muset přispět na těhotenské oblečení, lékaře atd, kromě věci na to dítě. Předem děkuji za rady a odpovědi ;)

Byli jste spolu na matrice, kde uznal otcovství? Ne? Tak po narození miminka požádej soud o určení otcovství a pokud je jeho, platit bude. Ale nechápu, že z jednoho styku hned těhotníš. Jako kdyby nebylo na kondom. To jsou mi náhodičky.

Russet
Neúnavná pisatelka 17979 příspěvků 05.08.19 23:05
@Lucius08 píše:
Jak píše @Opiska . Až po testech otcovství. Když nebude spolupracovat a budete to tahat přes soudy, může se to protáhnout.Jinak, určitě je supr, že si dítko chceš nechat :hug:. Ale když se k tomu otec dítěte stavi takhle, nemáš jiné možnosti? Pomoc rodičů? Vykašlat se na něj, najít si jiného partnera. Do RL bych ho uvedla a chtěla po něm alimenty, tím by to pro mě skončilo. Ale každý jsme jiná povaha.

Ale do RL ho neuveš jen tak, že na něj ukážeš prstem. Jen na základě uznání otcovství, co ti sepíše každá matrika. Ale musí se tam oba dobrovolně dostavit.

Russet
Neúnavná pisatelka 17979 příspěvků 05.08.19 23:07
@Opiska píše: :roll: :roll: :roll: Ja jsem strašně ráda, že nejsem chlap, protože jen kvůli jedné zbytečně noci bych mohla platit celý život, v tomhle si myslím, že mají chlapi fakt smůlu.Jinak k dotazu: Platit bude muset, ale předpokládám že až po testech otcovství ti proplati půlku nákladů.

Nemají. Když neumí nasadit kondom, holt bude za noc plnou vášně nejspíš cálovat aspoň 19 let. To by ho lehká dívčina vyšla levněji.

Amelie30
Závislačka 3159 příspěvků 05.08.19 23:09
@Russet píše:
Nemají. Když neumí nasadit kondom, holt bude za noc plnou vášně nejspíš cálovat aspoň 19 let. To by ho lehká dívčina vyšla levněji.

Přesně. Nechci dítě, chráním se, jakápak smůla.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9844 příspěvků 05.08.19 23:13
@Opiska píše: :roll: :roll: :roll: Ja jsem strašně ráda, že nejsem chlap, protože jen kvůli jedné zbytečně noci bych mohla platit celý život, v tomhle si myslím, že mají chlapi fakt smůlu.
:roll: zatímco ženská bude kvůli jedné zbytečné noci celý život vychovávat dítě, starat se o něj a investuje do něho podstatně víc než chlap. Ale jo, to chlap má smůlu… :roll: Když nechtěl dítě, nemusel souložit nebo použít kondom. Jsem strašně ráda, že ty nejsi chlap.

Zakladatelko, pokud se dobrovolně nepřihlásí k otcovství, podej po narození dítěte žádost na soud na určení otcovství a stanovení alimentů na sebe a dítě. To si nech svěřit do své péče. Máš nárok na alimenty na dítě a na sebe do dvou let věku, úhradu poloviny nákladů vynaložených v souvislosti s těhotenstvím a polovinu výbavičky. Schovávej si od všeho doklady a pokud budeš nakupovat třeba v bazárcích na netu, tak si vytiskni emaily, ať to máš čím doložit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 23:16
@Luci11va píše:

Pokud jej nahlásíš jako otce, on to popře a soud nechá udělat test otcovství. Projede to, zacáluje test i alimenty. A pak se ti bude těžce mstít skrze dítě.
Ve tvém vlastním zájmu bych jej jako otce neuváděla, prostě v rodném listě dítěte uvedeno „otec neznámý“. Ty budeš mít od něj klid, protože on tě prudit nebude, jakmile by se chtěl jako otec angažovat, musel by zpětně všechno doplatit a do toho ti on určitě nepůjde.
Rozhodně bych neriskovala, že ho budu tlačit do placení alimentů a mít ze života peklo. Protože on by ti to peklo udělal. Dnes potřebuješ na spoustu věcí souhlas obou rodičů, včetně výjezdu na dovolenou, pokud druhý rodič ten souhlas nedá, ty si ani neprdneš.
Takže určitě pokud tátou být nechce, ale ty chceš být máma, raději máma svobodná a bez tatínka v rodném listě, tím sobě i dítěti zajistíš klid.

Uživatel je onlineOpiska
Kecalka 122 příspěvků 05.08.19 23:17

@Janli @Amelie30 @Russet Ano, ale ona tu volbu potratu má, kdyby se pro něj rozhodla.
To samozřejmě neznamená, že potraty podporuji nebo něco tomu podobnému. Jen říkám, že chlap tu možnost nemá. Že měli použít ochranu je snad bez debat..

Russet
Neúnavná pisatelka 17979 příspěvků 05.08.19 23:17
@Janli píše: :roll: zatímco ženská bude kvůli jedné zbytečné noci celý život vychovávat dítě, starat se o něj a investuje do něho podstatně víc než chlap. Ale jo, to chlap má smůlu… :roll: Když nechtěl dítě, nemusel souložit nebo použít kondom. Jsem strašně ráda, že ty nejsi chlap.Zakladatelko, pokud se dobrovolně nepřihlásí k otcovství, podej po narození dítěte žádost na soud na určení otcovství a stanovení alimentů na sebe a dítě. To si nech svěřit do své péče. Máš nárok na alimenty na dítě a na sebe do dvou let věku, úhradu poloviny nákladů vynaložených v souvislosti s těhotenstvím a polovinu výbavičky. Schovávej si od všeho doklady a pokud budeš nakupovat třeba v bazárcích na netu, tak si vytiskni emaily, ať to máš čím doložit.

To mě taky napadlo. On si svoje třeba zaplatí a nemusí dítě vidět. Ona bude o dítě pečovat. Měla se chránit především ona. Jestli teda nechtěla nějak dítětem ten návrat uspíšit :roll:

Příspěvek upraven 05.08.19 v 23:18

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 05.08.19 23:18
@Janli píše: :roll: zatímco ženská bude kvůli jedné zbytečné noci celý život vychovávat dítě, starat se o něj a investuje do něho podstatně víc než chlap. Ale jo, to chlap má smůlu… :roll:

Hele jo, protože ženská rozhoduje :nevim: V tomhle případě ona investuje dobrovolně, on cáluje proti vlastní vůli. Tobě to nepřijde jako „drobnej rozdíl“? :nevim:

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9844 příspěvků 05.08.19 23:19
@Anonymní píše:
Pokud jej nahlásíš jako otce, on to popře a soud nechá udělat test otcovství. Projede to, zacáluje test i alimenty. A pak se ti bude těžce mstít skrze dítě.
Ve tvém vlastním zájmu bych jej jako otce neuváděla, prostě v rodném listě dítěte uvedeno „otec neznámý“. Ty budeš mít od něj klid, protože on tě prudit nebude, jakmile by se chtěl jako otec angažovat, musel by zpětně všechno doplatit a do toho ti on určitě nepůjde.
Rozhodně bych neriskovala, že ho budu tlačit do placení alimentů a mít ze života peklo. Protože on by ti to peklo udělal. Dnes potřebuješ na spoustu věcí souhlas obou rodičů, včetně výjezdu na dovolenou, pokud druhý rodič ten souhlas nedá, ty si ani neprdneš.
Takže určitě pokud tátou být nechce, ale ty chceš být máma, raději máma svobodná a bez tatínka v rodném listě, tím sobě i dítěti zajistíš klid.

Ale zas nešiř nesmysly…na dovolenou opravdu nepotřebuješ souhlas druhého rodiče, stejně tak na běžné věci. To snad jen na stěhování do vzdáleného místa. Navíc, jednou je otec, tak ať kouká platit. To by byl frajer vysmátej, kdyby mu to prošlo. Navíc bez otce v rodném listu nemá zakladatelka nárok na některé příspěvky od státu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama