Po prázdninách do školy :-)

18633
17.1.11 11:49

Po prázdninách do školy:-)

Zdravím všechny maminky budoucích prvňáčků a zvu na pokec o přípravách, zápisech, nákupech a všem co se točí okolo chystání dítěte do školy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18633
17.1.11 11:51

tož je to tu, příští týden jdeme se synem k zápisu, už teď jsem celá nervozní, nějak rychle nám vyrostl :-? Snad ho vezmou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Petch1
17.1.11 11:55

Ahoj,
pro nás taky aktuální téma :lol:
Na zápise jsme byli tuto sobotu a už jsme přijatí. Kubík je narozen 11.9.2005 a to znamená, že mu při vstupu do školy bude pět let, nemáte s tím někdo zkušenosti? Je lepší jít až příští rok?
Ještě nejsme úplně rozhodnutí :think:
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
18633
17.1.11 11:59

no to asi záleží jaký synátor je? kdyby to tak bylo u toho našeho tak bych ho určitě dala. Krom toho on taky bude mít těch 6 poměrně čerstvě, ale už teď se mooc těší do školy :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
17.1.11 12:04
Petch1 píše:
Ahoj,
pro nás taky aktuální téma :lol:
Na zápise jsme byli tuto sobotu a už jsme přijatí. Kubík je narozen 11.9.2005 a to znamená, že mu při vstupu do školy bude pět let, nemáte s tím někdo zkušenosti? Je lepší jít až příští rok?
Ještě nejsme úplně rozhodnutí :think:
Petra

Ahoj. Já jsem šla o rok později (jsem narozená teda až po půlce září) a rozhodně jsem toho nikdy nelitovala. Ale ono záleží na dítěti, jaké je. Dceru bych dala, kdyby byla v září, ale ona je až v květnu, takže o tom neuvažuju ani náhodou, i když už začíná číst a počítá  :roll: . Ve školce ses neptala na jejich názor? Já bych asi hodně dala na učitelky ve školce, přeci jen mají spíš srovnání..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
17.1.11 12:07

Ahój, no naše hádě starší bude taky nastupovat do školy. Zápisy máme až v únoru. Tento týden se jdeme na dvě školy podívat. Nemůžeme se úplně rozhodnout, do které půjde. Jsem ráda, že půjde až jako skoro sedmiletý. On je teda chytrý hodně a moc šikovný, ale „bohužel“ velmi temperamentí, takže se i bojíme, jak to bude zvládat a nevybíráme ani tak podle školy, jak podle třídní učitelky.

Jinak kamarádka dala záříjovou holčičku do školy a byla v pohodě. Já jsem narozená koncem srpna. Mamka si prosadila, že půjdu až od 7mi, přesto že jí v poradně radili, že mám jít. Za sebe vím, že jsem na to i měla. No ale prodloužili mi prázdniny.
Takže je to na vás a event. bych si začla do nějaký poradny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53115
17.1.11 12:08

Taky se přidávám. Dcera půjde v září taky do školy. Zápis máme teda až ke konci možného termínu 10 a 11 února. Teď jsme v období, kdy vybíráme školu. Ve městě jsou 2 hned vedle sebe a vůbec nevím :nevim:
Pech malá je říjnová a půjde až letos. V záři určitě ještě na školu připravená nebyla, ale nebyla nám doporučená ani doktorkou. Ale najednou po 6. narozeninách jakoby se vše zlomilo a vyspěla.
Laci já doufám, že nám Elišku vezmou, teď jenom přemýšlím do které školy jít na zápis :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3079
17.1.11 12:08

Ahoj holky.
Tak se taky přidávám :mrgreen:
Mám čerstvého šestiletáka a do školy se moc těšíd ježíška dostal tašku a test školní zralosti v mš dopadl ne jedničku.

Psycholožka nám říkala,že dítě je fyzicky zralé na školu,když si pravou rukou přez hlavu dosáhne na levé ucho,to mi přišlo dostzajmavý :lol:

Zápis nás čeká zítra nebo pozítří,ještě sme se nerozhodli kdy půjdem,jak se tatínkovi podaří utýct z práce,chce být u toho,jak jeho synka jak on říká odvedou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
17.1.11 12:10

Jsem si hhned šáhla rukou přes hlavu, jestli jsem na školu zralá. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A jak je to u leváka? Asi to platí obráceně? :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3079
17.1.11 12:15

Taky sme to na tý schůzce hned všichni zkoušeli :mrgreen:

U leváka je to opačně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3079
17.1.11 12:21

Holky ,už máte tašku?
Jakou?
sem na to ujetá,kupovali sme před vánoci a já prolezla snad všechno,než sme nakonec vybrali,tak sem zvědavá co ste vybrali vy :jazyk:

My máme tuhle http://www.bagmaster.cz/…bart-simpson

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
17.1.11 12:26

jupíí jsem zralá na školu dosáhnu si :lol: :palec:

U nás ve školce se tedy žádný test zralosti nedělá a ani nás nikam neposílají.

Na výběr jsme měli ze 3 kol a tak nějak jsme nechali synka at si „vybere“ kam chce :wink: Bydlíme na vesnici dojíždět bude všude a tak jsme volily raděj menší školu - dokonce se spojeným 1 a 2 ročníkem, aby se syn líp adaptoval a do velké školy půjde až na druhý stupeň

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
17.1.11 12:42

Tašku nemáme. Vítek bude mít v červnu svátek, tak jí dostane k svátku. Taky nás čeká velké vybírání. Za všechny typy jsem předem ráda.
Jinak Vítek si na ucho došáhne, ale spíš trochu za hlavou a ne úplně přes hlavu. Tak uvidíme. :wink:
Nás pro tu jeho živost stejně nemine poradna.
Už jsme byli u psychologa - dávno. Vítek mělproblém s účou ze školky. A ten říkal, že je JEN temeramentní a že si musíme zvykat. Ale dr, když ho vidí - je tedy moc fajn, tak se směje, že to teda jen temperament nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53115
17.1.11 12:50

Tak aktovku stále vybranou nemáme a stále vybíráme
Největším favoritem je batoh Topgal s koníkem Pro mě je nejdůležitější váha tašky a maximum je 1kg. Eliška je dost hubená a do školy to bude mít dost daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3079
17.1.11 12:57

Taky sem hodně řešila váhu tašky,máme hubenoura a dítě by nemělo tahat víc jak 10 procent své váhy,takže u nás 2 kg.Tašku máme kilovou,tak se do limitu stejně sotva vejdem,ale sem ráda že sem našla tuhle,těch tašek do kila moc není.
V tom Topgalu maj pěknej výběr ro holččky,pro kluky je to bída :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama