počasí -jak s oblékáním. Názor

1102
28.2.07 08:25

počasí -jak s oblékáním. Názor

Ahoj maminky, zajímalo by mě jak to máte s oblékáním dětiček. Mám první děťáko a tak si nejsem nikdy jistá jestli to dělám dobře.Jde o to počasí, máte nějaký mezník, do kolika stupňů kolik vrstev?. Má se začít oteplovat a teď byl syn asi 3 týdny nemocný, zatím nechodí a tak musí hačat v kočárku.Do kolika stupňů by jste dávali fusak nebo kombinézu? Od kolika jen třeba teplou deku?Snad to nezní příliš hloupě. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

687
28.2.07 08:41

Ahoj Pil,
já se řídím vždycky svojí intuicí a myslím, že je pokaždé správná. Každé dítě je jiné, proto Ti asi nikdo nějaký vždy správný návod nedá…
Příklad: naší Marianku od malinka oblékám podle mě dostatečně, ani málo, ani hodně. Moje kamarádka od malinka obléká svého chlapečka o minimálně jednu, dvě vrstvy méně! než já a chlapeček je zdravý, krásný. Je prostě od malička zvyklý, že se méně obléká. Mají i doma menší teplotu, než my a když přijdou k nám, říkají, že tu máme vedro a naopak. Mě přijde 23 stupňů v místnosti, kde je malé dítě úplně v pořádku:-). Takže já bych Ti poradila snad jen, řiď se svým vlastním mateřským instinktem a nemůžeš nic zkazit. Časem poznáš, jestli je všechno ok, malý(maličká) nebude ani zpocená, ani nebude mít studené ruce. Úplně ze začátku jsem si někdy všimla, že má třeba někdo na hřišti čepičku teplejší než my, nebo naopak… ale neřešila jsem to, zkontrolovala jsem ručičky a teplotu nosánku a nechala vše tak.
Samozřejmě je potřeba brát ohled na to, jestli je maličké pouze sedící v kočárku, nebo chodící… Když je v pohybu, nechala bych mu vrstvy stejně jako mám já+ čepici samozřejmě (většinou se zahřeje pohybem). Pokud jen sedí, nechala bych mu vrstvy jako mě+teplý fusak, na jaře třeba jen teplejší fleecovou deku (třeba). Z mé zkušenosti je ale potřeba dát pozor, pokud dítě sedí v kočárku a mrzne, na ručičky, lehko promrznou! Takže teplé rukavice. Ale ty teď snad už nebudou potřeba, bo JARO JE ZA DVEŘMA!:-).
Tak krásný den,
Slanka*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
28.2.07 10:32

Ja asi oblekam malo, podle toho co vsude ctu kolik deti nemaji vrstev, rano kdyz jsme byli venku tak Standa na sobe mel - bodycko s kratkym rukavem, teplou mikinu a bundu, puncochace, ponozky a kalhoty a pres sebe dve deky (a samozrejme cepici) a nosanek nemel studeny, rucicky tedy jo, ale to je u nas normalni i doma, to zdedil po me :lol: takze vazne kazde dite je individulani ;) a zalezi na instinktu jak ho budes oblekat… ja mu obcas dala o vrstvu navic nez jsem mela ja jak se vsude pise a pak mel chudak potnicky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.07 10:53

Ahojky,
my patříme k těm teplomilnějším :lol: .
Starší dítko běhající má tričko s dlouhým rukávem, tenkou mikinu, zimní bundu, štrample a kalhoty. Čepka, šálek, případně rukavice.

Mladší dítko tričko/body, štrample, oteplené kalhoty, tenkou mikinu, tenkou zimní (spíš podzimní) bundu, rukavice, teplé nechodící botky, čepku, je zabalený v tašce do kočárku (místo fusáku) a pod sebou má deku. Nemáme nánožník, takže tohle je úplně všechno, shora přikrytý je vlastně jenom tou taškou do kočárku. Zatím mu bylo pořád teplo, ale pod kočárkem mám ještě tenkou rezervní deku, co kdyby ...... :lol:

Já raději dám více tenkých vrstev, které zahřejí v zimě a v teple je zase můžu posvlíkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
28.2.07 11:07

Ještě nechodíme,takže v kočáru má body,mikču,bundu,punčocháčky,kalhoty oteplený,zimní boty a deku.Fusak jsem zrušila,přece jenom je i 8 stupňů.Když fučí,vrznu ještě nánožník a naopak ,když svítí slunko a je tepleji,tak nedám ani deku a rukavky a dám tenkou čepku.Příští týden má být 14 stupňů,takže ruším deky a nánožníky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.07 11:07

Oblékání naší Janičky (11měsíců) řeším snad od narození. Všechny děti jezdí v kočárcích zachumlané, jenom naše Janička v podzimní bundě, rukavice zá:,–(ně NE, pokud se jí pokusím dát ještě svetřík, tak si to venku opravdu užiju! Musím prostě někde zastavit a ubrat vrstev.

Řeším to teď tak, že Janičce dám víc tenčích vrstev a pak ubírám, ještě se mně nestalo, že bych musela přidat ,deku pod kočárkem také uvezu a občas jí šáhnu zezadu na krček pro kontrolu. Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
28.2.07 11:52

Ahoj,

obecně se dá říct, že má mít dítě o jednu slabou vrstvu víc než dospělý. My razíme spíš studený odchov. Mates neposedí, takže ho radši moc nenavlíkám - doma mám max. 21 stupňů a kolikrát běhá půl dne jen v triku s holýma nohama bez ponožek. Když ho nechávám na hlídání u babičky v paneláku, když si pro něj po 2 hodinách přijdu, běhá taky jen v triku, ale má červený tváře a je chudák upocenej (tchýně má na sobě svetr s norským vzorem :-))

Řídila bych se intuicí.
Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
28.2.07 11:52

Já se snažím malou od narození moc nenavlékat, tzv. studený odchov. Příliš navlečené děti jsou často nemocné.Musím zaklepat,my zatím nic. Doma mám přes den max. 21st. a malá si hraje na zemi a má na sobě bodýčko s dl.rukávem a punčošky.Na spaní máme 18st. a malá má jen bodýčko s dl.rukávem a spací pytel (tenčí).Ven jezdíme skoro celou zimu max do 4st. nad nulou v bodýčku dl.rukáv,punčochy,kaťata,capáčky, teplou mikinku,čepičku a teploučký fusak.Když teplota padne pod 4st. oblékám místo mikinky teplou zimní bundičku a na ruce rukavičky. Zatím jezdíme ve fusaku,až půjde teplota tak nad 10st. vyměním fusak za deku. Jo a vkočárku začínáme pomalu sedět.Tak snad jsme trošku poradili.Ahojky

Zuzík+Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
28.2.07 12:38

ahojky, kubovi je neco malo pres 5 mesicu, my to mame takhle

doma mame cca 23 stupnu, ma na sobe body dl. rukav a teplacky, v loznici je cca 20, ma spinkacka (overal) a spaci pytel
na ven mu dam jen na bodicko s dl. rukavem zateplenou mikinu/bundu, rukavicky a cepku, soupnu ho do teplyho fusaku a jedeem :)

ma vetsinou teplej nosanek i rucicky, spis mi prijde, ze je mu teplo
kazdej to ma jinak, jak uz nekdo psal, casem poznas, kdy bude tvymu mimi zima a kdy teplo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama