Počet bodů před porodem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kracmeratko
Kecalka 411 příspěvků 27.02.11 22:09
počet bodů před porodem

Ahojky, zdravím všechny, které brzy čeká porod i ty, které ho již mají zdárně za sebou. Chtěla jsem se zeptat, začínám 36. týden, na poslední prohlídce bez kontrakcí, za to 4body - konzistence, naléhaní, dilatace, zkrácení čípku - vše po jednom bodě + otevřená na prst, tak jsem se chtěla zeptat, zda už se opravdu blíží porod tj. bude dříve nebo se tento stav dá udržet do 40 týdne. Budu ráda za Vaše zkušenosti i rady (při prvním jsem měla 0 bodů až do 40 týdne a malý se narodil v 42 týdnu po vyvolání, takž nemohu srovnávat).
Děkuji Lucka

Reakce:
Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 28.02.11 00:06

Předpokládám, že píšeš o CS (cervixskore). Je to vpodstatě nic moc neříkající údaj, který se může změnit z hodiny na hodinu, takže můžeš zítra porodit a můžeš i přenášet. Fakt se podle toho nic moc nepozná. U prvního dítěte jsem měla pořád CS0, v den porodu ráno CS2 (rodila jsem přesně na termín). U druhého porodu jsem měla CS4 několik týdnů a pak den před porodem CS6 (rodila jsem o 14 dní dřív).
Moc jsem asi nepomohla, co :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 28.02.11 07:48

Přesně tak. I mě bylo tenkrát řečeno, že stav se může změnit z hodiny na hodinu. Zvlášť v posledních týdnech.
Ale ke konci těhotenství už může lékař podle příznaků poznat blížící se porod, ale nemůže odhadnout, kdy přesně.

Donošené těhotenství se počítá od 38.týdne.
Já jsem měla oba porody vyvolávané(mám zdravotní problém, lékaři chtěli kontrolovat porod od začátku do konce,ne aby to začalo doma) - první v termínu, druhý ve 38.týdnu. Rozhodli se 12 dní před termínem právě proto, že jsem měla už vysoké CS, časté poslíčky, dítě podle ultrazvuku odpovídalo. Po porodu říkaly asistentky i lékařka, že měla malá na ten týden překrvenou a velkou placentu,že by se pravděpodobně brzy narodila, tak jsem ráda.

Ty hodnoty přesně jak v kterém týdnu si už ale nepamatuju.

Pipet
Generální žvanilka 24139 příspěvků 28.02.11 07:54

Mi to pro jistotu nikdo neříkal ani nikam nepsal a byla jsem v klidu :palec:

Ráno dr. říkal, že to ještě moc nevypadá, večer se Majda narodila…

To se nedá nijak poznat, kdy to bude. Ale kdyby něco, miminko už je skoro „hotové“, neměly by být žádné komplikace, kdyby už se narodilo :-D

Evinula
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.11 13:54

Podle toho se neda řidit.Mě hrozil předčasny porod a měla sem v prukazce 32t cs6 pak se to stupnovalo a od 34 sem měla CS10 a rodila sem ve 39plus5.

renule 13
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 08.03.11 16:34

dneska jsem byla u doktora jsem v 39tt a mám nález cs6,
a protože jsem chytla chřipku horečky atd… mám strach abych ještě aspoň 3 dny vydržela
tak jsem se dr. na to ptala a říkal, že ten nález je, že jsem už připravená a můžu rodit každým dnem,ale protože je tohle můj třetí porod, tak prý můžu takto chodit i 14 dní pro mě záchrana nedokážu si představit rodit teď

kracmeratko
Kecalka 411 příspěvků 08.03.11 22:09

No, tak jak tak čtu, tak určo vydržím do termínu a při mém štěstí budou prcka vyhánět :-( a já doufala, že to znamená, že už to bude brzy.
Jinak rodit v horečkách by bylo fakt náročný, tak se brzy uzdrav a jak já doufám, že už to každý den přijde, tak doufám, že ty ještě nějký čas vydržíš :palec:

petra2910
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.13 13:37

Ahoj ja som mala v 33t cs 2 a vcera som bola u doktora v 35t a 3den a uz som mala cs 4,tak taky som z toho trosku nervozna:)

denizperi
Kecalka 413 příspěvků 17.02.13 20:08

CS je naprosto nic nevypovidajici udaj, dela se jen aby meli po vysetrni lekari co napsat pojistovne a aby to vypadalo, ze to bez nich nejde:D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >