Početí přes IVF – naše jediná šance

84
3.7.20 23:34

Poceti pres ivf

Jak jste se vyrovnali po trech potratech s informací ze jedina sance poceti jen pres ivf?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1994
4.7.20 00:14

@Len123l To záleží, kdo ti to řekl. Proč potrácíš? Měli by ti nejprve udělat imunologii a genetické testy. Pokud dokážeš přirozeně otěhotnět, tak IVF nemusíš potřebobat. Ale pomužou ti v centru asistované reprodukce, jen se nenech hned natlačit do IVF. Ne bez vyšetření výše zmíněného a možná i dalších věcí.
Jinam mně se vyrovnovat s IVF netrvalo ani minutu. Prostě jsem to vzala jako fakt a šli jsme okamžitě do toho (u nás to ničím vylepšit nešlo, šance na domácí otěhotnění mizivá)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
4.7.20 04:28

Genetiku mam hotovou. Rekli mi to prave ze v caru. Nepomohl ani clostyl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
4.7.20 05:39

Od posledniho potratu uz to budou tak 4roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
4.7.20 06:33

@Len123l A testy na imunologii ti udělali? Ivf přece nezaručí, že opět nepotratis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1693
4.7.20 06:40

Ja jsem se s nicim vyrovnavat nemusela. Neshledavam na to nic z čeho bych musela být psychicky rozhozená a vyrovnávat se s tim. :nevim: když to nejde tak, tak to půjde jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 07:02

Nevím, proč bych se s tím měla nějak vyrovnávat. Chtěla sem děti, tak sem, když to nešlo přirozeně šla na ivf. Kdyz mi vypadne zub, nechám si udělat náhradní, když budu potřebovat operaci srdce, půjdu na ni. Beru to jako nemoc(vadu) která je lékařsky řešitelna. Tečka.

• Nahlásit
  • Citovat
1994
4.7.20 08:41

@suzka1 Právě… Ale @Len123l nám toho moc zatím neřekla, třeba už má vše vyšetřené, viz ta genetika… @Len123l Jestli jsi navíc potratila 3× za poslední 4 roky, tak máš problém i otěhotněním, jinak bys ty potraty měla blíž k sobě. Takže asi IVF potřeba bude. Ale na tu imunologii ať nezapomenou.
Není to o smiřování, ale o vyřešení problému. Až budeš v procesu IVF nebudeš řešit smiřování, ale budeš doufat, že otěhotníš. Ani IVF není všmohoucí. A hlavně čím starší žena, tím menší úspěšnost IVF. Takže se rychle smiřuj a šup na to (pokud už máš důležitá vyšetření hotová, základní imuno ti udělají rychle během týdne, na to složitšjší tě zatím asi nepošlou)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
4.7.20 09:41

Prvni sem mela mimodelozni. Prisla sem o vejcovod. Pak sem byla tehotna po pul roce a pak znova po pul roce. Od te doby nic. Zjistena endometrioza. Ted po clostylu ovulace neni. Jinak je mi 31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8470
4.7.20 12:24

Určitě si nech udělat imunologii, ideálně u Malíčkové, je nejlepší. Jinak já se teda s IVF vyrovnat musela. Trvalo mi to rok. Ale přirozeně otěhotnět se mi nepodařilo nikdy. Na Silvestra jsme si s mužem řekli, že jestli chceme dítě, nemá smysl čekat na zázrak, a první týden v lednu jsme se objednali. Pak už to bylo lepší, ten pocit, „že se něco děje“ byl po těch letech marných pokusů fajn…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
4.7.20 12:29

V první řadě bych se spojila s paní doktorkou Malíčkovou v Praze a nechala si udělat imunologii, poté bych zvážila vyšetření u Ulčové-Gallové v Plzni, která se zaměřuje na příčinu opětovných potratů a vyšetřuje NK buňky v děloze. Teprve potom, podle toho co by mi doporučily bych uvažovala nad IVF.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
4.7.20 13:42

Dobre. Dekuju. Asi největší problem je ze mi defakto rekli ze sem neplodna. Po trech tehotenstvi to extra stve. Nevim jestli bych to takhle hrotila kdybych nebyla tehotna nikdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1994
4.7.20 15:22

@Len123l Nojo, ale endometrioza to je trochu jiny level. Zalezi, jak moc vaznou ji mas. To muzes mit imunitu v poradku, chte to nejak pohlidat pod lekarskym dohledem. IVF neni zas tak strasna vec, nejhorsi je, kdyz ani IVF nepomuze. A cim starsi, tim horsi (z pohledu kvality vajicek). Muzou ti rict, ze mas dobou zasobu, ale porad to nic nerika o kvalite. Najdi si nekoho, kdo ma zkusenost s IVF a endometriozou, poradi ti doktory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
4.7.20 19:00

To nevim jak vaznou. Nikdo nic nerekl. Nikdo mi na to nic nedal, pri bolestech ani brufen nezabira a je to nesnesitelny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 20:55

@Len123l mne po par biochemkach a dvou mimodeloznich zjistili nepruchodne vejcovody. Tehotnela jsem co pul roku, ale vzdy to dopadlo takhle blbe. Za IVF jsem neskutecne vdecna, diky tomu mam po tech hroznych 4,5 letech cekani dite :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama