Podivné chutě v těhotenství, co s tím?

Anonymní
17.4.20 09:15

Podivné chutě v těhotenství, co s tím?

Prosím anonym, mé přistání) přiznání je ostuda a známí mě tu pod nickem znají
Ahoj, jsem už nějakou chvíli těhotná a úplně na začátku jsem měla chutě na jídlo i na to co jsem normálně nejedla, bylo to podle mne normální, pak jsem ale začala mít chuť i na jiné věci než jídlo 8o třeba na křídu, omítku, hlínu nebo dokonce i na strom, všechny tyhle věci tak krásně voní že bych si chtěla kousnout ale pak mě to zároveň děsí a včera jsem dělala špagety, otevřela mleté maso a začalo tak krásně vonět že jsem chtěla ochutnát syrové mleté, jen jsem si dobla, byla to první věc co jsem ochutnala s těch všech divnych věci na které jsem měla chuť a takovou radost, euforii jsem ještě asi nezažila, chutnalo výborně! Chtěla jsem si vzít další a rovnou plnou lžíci ale už maso bylo v pánvicce a až pak mi došlo co jsem udělala, jedla jsem syrové maso, hnus! Stydím se.. Stále na to myslím jak bylo výborné, dostala jsem v v chuť na jiná syrová masa třeba na kuřeci řízek, kuřeci srdce nebo na stehýnko :? Nevím co mám dělat abych se toho pocitu zbavila, už mám ale jen chuť na syrové masa a na omítku nebo hlínu a pod už chut nemám a ne přitahuje mě to.. Ale už teď vim že až budu vařit a masem, bude mě to nesmírně lákat a já se bojím že ochutnam víc než kousek :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lynx.lynx
17.4.20 09:20

Asi bych se poradila s doktorem, to se i nějak nazývá takovýhle chutě na křídu a omítku. A co se týče syrového masa, já u malé měla strašnou chuť na syrové hovězí a uzeniny. Ale na syrové typu tatarák, rare steak, carpaccio.. mám to ráda i normálně. Z toho ďobnutí bych se teda úplně asi nevyvrátila pokud bylo hovězí. Moje matka chutná i syrovou směs na sekanou. Ale ty chutě určitě zmiň u lékaře, můžeš mít deficit nějakého vitamínu.

• Citovat
  • Nahlásit
Lynx.lynx
17.4.20 09:21

Pika se to jmenuje

• Citovat
  • Nahlásit
3293
17.4.20 10:02

Probrala bych to urcite na gynde, tam chybi nejake vitaminy. Co se tyka syroveho masa, tak to bych nejedla ani bezne, natoz tehotna. Zde s rozdilem uzdibnout vs. snist pul misy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 14:19

Syrové maso nejez kvůli tomu, že by tam mohly být nějaké bakterie. A jinak bych se poradila na gyndě. Také si myslím, že to bude nedostatek nějakých vitamínů nebo minerálů.

• Citovat
  • Nahlásit
293
17.4.20 15:26
@Anonymní píše:
Prosím anonym, mé přistání) přiznání je ostuda a známí mě tu pod nickem znají
Ahoj, jsem už nějakou chvíli těhotná a úplně na začátku jsem měla chutě na jídlo i na to co jsem normálně nejedla, bylo to podle mne normální, pak jsem ale začala mít chuť i na jiné věci než jídlo 8o třeba na křídu, omítku, hlínu nebo dokonce i na strom, všechny tyhle věci tak krásně voní že bych si chtěla kousnout ale pak mě to zároveň děsí a včera jsem dělala špagety, otevřela mleté maso a začalo tak krásně vonět že jsem chtěla ochutnát syrové mleté, jen jsem si dobla, byla to první věc co jsem ochutnala s těch všech divnych věci na které jsem měla chuť a takovou radost, euforii jsem ještě asi nezažila, chutnalo výborně! Chtěla jsem si vzít další a rovnou plnou lžíci ale už maso bylo v pánvicce a až pak mi došlo co jsem udělala, jedla jsem syrové maso, hnus! Stydím se.. Stále na to myslím jak bylo výborné, dostala jsem v v chuť na jiná syrová masa třeba na kuřeci řízek, kuřeci srdce nebo na stehýnko :? Nevím co mám dělat abych se toho pocitu zbavila, už mám ale jen chuť na syrové masa a na omítku nebo hlínu a pod už chut nemám a ne přitahuje mě to.. Ale už teď vim že až budu vařit a masem, bude mě to nesmírně lákat a já se bojím že ochutnam víc než kousek :,(

Podivným chutím, je třeba vyhovět. Chutě na křídu nebo omítku signalizují nedostatek vápníku. A se syrovým masem opatrně. Nákaza různými parazity, je velice nepříjemná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat