Podmínky střídavé péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 14:16
Podmínky střídavé péče

Ahoj,

jaké jsou, prosím, podmínky pro získání střídavé péče?
S manželem to spěje k rozvodu. Samozřejmě nejméně chci, aby to odnesly děti. Dlouholeté spory mezi mnou a manželem nejspíše dospěly do fáze, kdy není jiné východisko…
Manžel chce střídavou péči. Já s tím nesouhlasím. žijeme v rodinném domě, ten je psán na mě, děti zde mají trvalé bydliště. Muž půjde do podnájmu, kde trvalé bydliště nebude mít nebo nevím, jak to dnes s podnájmy bude. Bude ve stejném okresu jako já. se školkou by tedy problém být neměl a chodily by do té stejné.
Nicméně jsem prostě proti, aspoň ted. I když mě odsoudíte. Nejsem proti, aby muž klidně každý den děti vyzvedával ze školky a měl je 3 víkendy v měsíci (jeden víkend chci věnovat našim, aby si je brali, manželovo rodiče nežijí).
Chci se zeptat, jaké jsou podmínky pro takovou péči a jak je to v takové situaci s alimenty, předpokládám, že se žádné nikomu neplatí?
Děkuji…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 14:20

Ještě zda-li na to může mít vliv to, že byl muž trestně stíhán a odsouzen na roční podmínku (ta skončila), žádné násilí, spíše podvod a momentálně ho čeká občanskoprávní soud (pokud se nedohodne mimosoudně)…

Lama Lama
Hvězda diskuse 49177 příspěvků 20.02.17 14:20

Můžou, nemusí se platit. Záleží na rozdílu příjmů a na poměru péče ( není nutné týden a týden). Já jsem třeba u malých dětí zastánce asymtrické střídavé péče, matka víc, otecméně, časem se to srovná. Ale otec má pak povinnost pečovat, zároven není rodič druhé kategorie, a nevidí děti jen o víkendu.
Bydliště, vlasní dům podnájem n- to přeci není vůbec směrodatné, pak by spousta matek děti do péče nedostala.
„prostě jsem prot“… proč teda? Mě přijde, že je problém už v tom názvu. Prostě pro matky jak rudej hadr na bejka. Kde je problém? Pokud se může starat providelně, ty to chce, děti s nim mají dobrý vztah, proč to odmítáš? Bylo by ti po nich smutno? Tak udělejte střídání častěji. My oba vidíme děti prakticky denně. Je to o dohodě. Ale chlapi fakt nechtěj být rodiči druhé kategorie.

Jana206
Nadpozemská drbna 26509 příspěvků 20.02.17 14:23

Alimenty se určují i u střídave péče, vymeruji se podle majetkových poměrů, nemusí být stejné.
Stridavka může být i asymetricka, jeden víc času, druhý méně.
Důležité je, jak by to měl v práci, když by měl děti u sebe, jak jsou staré a jestli dělá na směny.
Bydlení v nájmu není překážkou.

Petttruše
Extra třída :D 10086 příspěvků 20.02.17 14:24

A jaká jde střídavá péče?

Příspěvek upraven 20.02.17 v 14:24

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 20.02.17 14:24
@Anonymní píše:
Ahoj,jaké jsou, prosím, podmínky pro získání střídavé péče?
S manželem to spěje k rozvodu. Samozřejmě nejméně chci, aby to odnesly děti. Dlouholeté spory mezi mnou a manželem nejspíše dospěly do fáze, kdy není jiné východisko…
Manžel chce střídavou péči. Já s tím nesouhlasím. žijeme v rodinném domě, ten je psán na mě, děti zde mají trvalé bydliště. Muž půjde do podnájmu, kde trvalé bydliště nebude mít nebo nevím, jak to dnes s podnájmy bude. Bude ve stejném okresu jako já. se školkou by tedy problém být neměl a chodily by do té stejné.
Nicméně jsem prostě proti, aspoň ted. I když mě odsoudíte. Nejsem proti, aby muž klidně každý den děti vyzvedával ze školky a měl je 3 víkendy v měsíci (jeden víkend chci věnovat našim, aby si je brali, manželovo rodiče nežijí).
Chci se zeptat, jaké jsou podmínky pro takovou péči a jak je to v takové situaci s alimenty, předpokládám, že se žádné nikomu neplatí?
Děkuji…
žádné dané podmínky nejsou - jestli Ty nesouhlasíš, je to Tvůj problém. Pokud bydlíte tak, aby neměnily školy, školky, je to v pohodě.. proč Ti vadí, že jde do nájmu? to je jeho problém. Nestarej se, o co nemáš.. je v tom závist či co?

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 20.02.17 14:24
@Anonymní píše:
Ještě zda-li na to může mít vliv to, že byl muž trestně stíhán a odsouzen na roční podmínku (ta skončila), žádné násilí, spíše podvod a momentálně ho čeká občanskoprávní soud (pokud se nedohodne mimosoudně)…

ne, tohle vliv mít nebude - podmínka skončila, je to hotovo..

Lama Lama
Hvězda diskuse 49177 příspěvků 20.02.17 14:25
@Petttruše píše:
@Lama Lama ano, umřela bych je týden nevidět..ta střídavá péče lze tedy udělat i jinak než po týdnu? třeba půl a půl týdne?
No nepoměr platů je veliky. Muž má trojnásobek co já. Samozřejmě se bude ohánět tím, že se o ně dokáže postarat lépe.

ano, dá se to udělat. nebo společná péče a pak si to můžete udělat jak vám vyhovuje, měnit podle potřeb vás i dětí.. my jí máme a spokojenost velká.
tejden by byl nam ě strašně dlouho, pro děti taky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 14:25

@Lama Lama ano, umřela bych je týden nevidět..ta střídavá péče lze tedy udělat i jinak než po týdnu? třeba půl a půl týdne?
No nepoměr platů je veliky. Muž má trojnásobek co já. Samozřejmě se bude ohánět tím, že se o ně dokáže postarat lépe.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 20.02.17 14:26
@Petttruše píše:
A jaká jde střídavá péče?Příspěvek upraven 20.02.17 v 14:24
že Ti nevyhovuje, týden je nevidět - myslíš, že bude lepší, když budou děcka poletovat jak hadr co pár dní? to není moc rozumné :think:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49177 příspěvků 20.02.17 14:27
@Petttruše píše:
A jaká jde střídavá péče?Příspěvek upraven 20.02.17 v 14:24

co znamená jaká jde střídavá péče?
střídavá péče je jen jedna. co si dohodnete, to velmi pravděpodobně mít budete.
nebo společná, tam je to totáln anarchie. Já třeba denně děti vyzveádám ze školy a školky, on je tam zas dopravuje. Zbytek všelijak střídáme.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49177 příspěvků 20.02.17 14:29
@martina.se píše: že Ti nevyhovuje, týden je nevidět - myslíš, že bude lepší, když budou děcka poletovat jak hadr co pár dní? to není moc rozumné :think:

naše děti to taky tak maj. držkovali ikdyž jsme to sloučili na 2 dny a dva dny. :nevim: Furt apelujou, že chtěj ob den spát u jednoho a druhého.
Jen víkendy chtějí pátek-po, aby se nemuseli vracet na čas.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 14:29

@martina.se nenapsala jsem, že mi „nevyhovuje“, napsala jsem, že bych umřela je týden nevidět.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 14:30

@Lama Lama takže není problém, pokud se dohodneme, mít kratší střídačku než týden…Já myslela, že třeba týden je minimálně…

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 20.02.17 14:31
@Lama Lama píše:
naše děti to taky tak maj. držkovali ikdyž jsme to sloučili na 2 dny a dva dny. :nevim: Furt apelujou, že chtěj ob den spát u jednoho a druhého.
Jen víkendy chtějí pátek-po, aby se nemuseli vracet na čas.

tak to je mazec.. to bysme se ulítali :think: jasný, pokud bydlíte hned vedle sebe, je to ok, my to máme kapánek dál :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >