Podnikání při rodičovské

88
12.6.13 12:32

podnikání při rodičovské

Zdravím všechny,
potřebovala bych poradit. Jsem na rodičovské a uvažuji o tom, že si zařídím živnostenský list a budu provozovat cestovní agenturu (jedná se o volnou živnost, s tím problém není). Před porodem jsem pracovala v cestovní kanceláři, kam se budu opět po rodičovské vracet a teď bych s nimi mohla touto formou spolupracovat - že bych jim dohazovala klienty - jednalo by se hlavně o mé známé, tudíž příjmy by byly minimální. Nevíte jak je to s placením sociálního a zdravotního, když jsem na rodičovské? díky moc za vaše rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14857
12.6.13 12:40

Prvni rok neplatis zadne zalohy, ten dalsi podle vydelku - pokud ale cekas nejaky prijem, je lepsi si nastavit aspon nejake zalohy, at to pak neni v breznu petarda (stalo se moji segre).

jak jsou ty limity z hlavy nevim, zdravotni je od jakehokoliv plusu - me loni vyslo pet korun na mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
12.6.13 13:20

Jestli předpokládáš minimální příjmy, tak rozhodně nezařizuj ŽL. Domluv se na nějaké práci na dohodu s tou cestovkou, kde jsi dělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
12.6.13 13:21

Jé tohle se mi zrovna hodí

@suik a nevíš jak by to bylo, kdybych byla na půl úvazku zaměstnanec…taky musím něco odvádět na soc a zdravotní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
12.6.13 13:25

No jo, když mě se ten živn. list hodí i proto, že bych měla pojištění (na prac. neschopnost) a když bych pak otěhotněla a šla na rizikové, tak bych měla plnění, což by v případě, pokud bych neměla živn. list nebo nebyla zaměstnaná nešlo a v práci mě teď zpět nevezmou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
12.6.13 15:32

@couch tam ale bacha, tam musíš být pojištěná docela dlouho nebo se pletu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Gabika
12.6.13 17:12
@quinny píše:
Jé tohle se mi zrovna hodí@suik a nevíš jak by to bylo, kdybych byla na půl úvazku zaměstnanec…taky musím něco odvádět na soc a zdravotní :nevim:

Podľa mňa sa jedná o typ zmluvy a čiastku, ktorú ti platia. Ak si na RD a nechceš nič odvádzať, hodila by sa ti Dohoda o provedení práce, ročne môžeš ale pre zamenstnávateľa odpracovať max. 300 hodín a mesačná odmena by mala byť do 10.000. Môžeš u neho podpísať o prohlášení poplatníka, a tak by si vlastne neplatila ani dane. Ak by ale odmena bola vyššia, už platíš odvody. Ak by si pracovala viac ako 300 hodín ročne, tak sa podľa mňa odvodom už nevyhneš…

• Citovat
  • Nahlásit
Gabika
12.6.13 17:18

@couch A ty teda momentálne u nich zamestnaná nie si?

• Citovat
  • Nahlásit
jakaja
12.6.13 17:21

@Gabika pisu od kamaradky-tady Couch, ja jsem ted momentalne na rodicovsk a nastoupit zpet bych tam mela pristi rok v cervnu

• Citovat
  • Nahlásit
32677
12.6.13 17:24
@couch píše:
No jo, když mě se ten živn. list hodí i proto, že bych měla pojištění (na prac. neschopnost) a když bych pak otěhotněla a šla na rizikové, tak bych měla plnění, což by v případě, pokud bych neměla živn. list nebo nebyla zaměstnaná nešlo a v práci mě teď zpět nevezmou

No to prave mit nebudeš pac při RP mas živnost jako cinnost vedlejší, a pri te nemůžeš platit nemocenskou. Teda mohla bys to mit i jako hlavni ale pak bys musela platit minimalni nevratné zálohy na sociální a zdravotni celkem asi 3500 a to by se ti asi nevyplatilo kdyz nemocenská a mateřská jsou pak v podobne výši ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
13.6.13 15:06

@Gabika DPP u me nelze protože to moje podnikání se zaměstnavatelem zase až tolik nesouvisí :oops:
Chtěla bych to mít proste jako vedlejší cinnost jak ted při RD tak potom při zaměstnáni nebo to nejde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32677
13.6.13 15:20

Jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
13.6.13 19:15

@veria díky to se dobře čte;)
Je tam nejaka podmínka jak ta smlouva u zaměstnavatele musí vypadat? Třeba nejaka podmínka úvazků apod? Nebo poradit zakon kde se to do tu? Ze by v zivnostenskem :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
8.1.17 10:58

Dobrý den všem, pokud je tady některá teprve u podnikatelského nápadu, pak by vás mohl zaujmout evropský dotační projekt BEC - Business and Employment Cooperative (Podnikatelsko-zaměstnanecká družstva). Odborní lektoři vám pomůžou s podnikatelským plánem, naučí vás vše, co k podnikání potřebujete vědět a také si svoje podnikání můžete otestovat s finanční podporou Evropské unie. O více informací si napište prostřednictvím SZ. Připište email a pošlu vám nezávazné informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat