Podpora Utrogestanu v otěhotnění?

34
4.2.21 11:30

podpora Utrogestanu v otěhotnění?

Ahoj všem, čtu si tu Vaše příspěvky a některé rady jsou opravdu velice dobré. Jsem po užívání HA DepoProvera. Poslední injekci jsem si nechala aplikovat v březnu minulého roku. v létě jsme se s partnerem shodli, že budeme pracovat na miminku. Bohužel po DepoProvere jsem byla rok bez měsíčků. Nejdříve mi gynekoložka předepsala Norethisteron. Když se mi měsíčky vrátili, tak jsem je brala ještě jeden měsíc. Ted jsem je měla už jako dříve a tak mi gynekoložka předepsala Utrogestan. A ted se dostávám k hlavní otázce. Opravdu Vám pomohlo (podpořilo) otěhotnět? Miminko už si moc přejeme a doufáme, že toto už nám pomůže. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1817
4.2.21 12:20

Bohužel ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
4.2.21 13:35

Já ti nevím. Měla jsem nepravidelnou menstruaci a předepsal mi Norethisteron. Brala jsem asi půl roku a v pohodě. Po roce, jsem ji měla opět nepravidelnou. Současně jsem se mu svěřila, že bych chtěla začít s přítelem dělat na miminku. Tak mi řekl, že těhotné Norethisteron brát nesmí. Předepsal mi teda Utrogestan s tím, abych teda měla pravidelnou menstruaci, ale můžu přitom v pohodě otěhotněn, že to plodu nevadí. Spíš si myslím, že je to podpora hormonů, než podpora otěhotněn. A upřímně si nemyslím, že něco takového existuje. Spíš je to na přírodě.
A ještě jeden tip. Předepsal mi pan doktor ještě k tomu Acidum folicum (Kyselina listová). Během těhotenství a předtím je to dobré brát, protože toho mají ženy nedostatek. Je to teda na předpis, tak se kdyžtak zeptej lékařky. Vitamin B je nedostatečný. Ale i tak k tomu beru ještě B-koplex (bez předpisu), doporučil taky doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
4.2.21 14:24

@Shak velice děkuji za radu :)

je pravda že asi 4 měsíce beru každé ráno kyselinu listovou ale volně prodejnou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
5.2.21 17:39

Utrogestan zastavuje ovulaci. Takže se nasazuje až po. Pomáhá embryu se zahnízdit. Užívá se první trimestr. Poté se o vše postará placenta.
Jestli ho bereš na úpravu cyklu, tak pomůže, ale neotěhotníš. K tomu je nutná ovulace.
Něco jiného je při ivf, tam se dává utrogestan pár dní před transferem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
5.2.21 17:57

@happylenk teda děkuji za informaci, to jsem vůbec nevěděla. 😕

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
5.2.21 19:08

@Pavlusha29 doktor by to měl vědět. Ono většinou zavádí 17DC, ale tohle není správné řešení. Spousta žen má ovulaci později. Já měřím bazalní teplotu a nasazuji až třetí den vyšší teploty, kdy se potvrdí ovulace, beru 10 dní a pak čekám na MS.
Tady máš odkaz:

http://www.ditevitano.cz/…e-vynulovat/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
5.2.21 19:11

@Pavlusha29 ovuluješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
5.2.21 19:11

@happylenk ano já ho mám nasazovat 16 den od prvního dne menses

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
5.2.21 19:14

@happylenk je pravda že na tu ovulaci jsem se nezamerila ale myslím si že jsem ovulovala asi 4 dny před nasazením toho Utrogestanu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
5.2.21 19:32

@Pavlusha29 tak to bereš správně. Držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
5.2.21 20:18

@happylenk mockrát děkuji za radu 😊