Podraz na manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 10:05
podraz na manžela

Ahoj musím se vyzpovídat z toho co jsem provedla. Léčímm se na úzkosti, deprese a sociální fobii. Psychiatrem mi byla doporučena felynoterapie (léčba kočkou) už někdy v únoru. manželovi jsem to říkala že bych si schěla pořídit kočku. bydlíme v byte o výměře 60 m2 s dvěmi dětmy 5 a 1,5 a čivavou. manžel s tím zasadně nesouhlasil, dokonce vzteky rozbil své pouzdro na brýle a byl nepříčetný. Usoudila jsem že to tedy nechám být. Celou dobu jsem se trápila upnula jsem se na kočku a ani my u rodičů jednou za 14 dní na víkend co jsem byla ve styku s kočkou my to bylo málo a víc a víc jsem toužila mít vlastní kočku doma, před manželem jsem touhu skrývala a pořád jsem si myslela že mě to přejde, hlavě jsem si promítala to špatné být kočku v bytě, ale nepomohlo. Minulý týden jsem narazila na inzerát a doslova na prví pohled jsem se zamilovala do kočky, manželovi jsem se to bála říc a byla jsem situací donucená buď si ji vzít nebo ji nechat někomu jinému. zvítězilo to že jsem si ji rezervovala a bratr mi ji přivezl k němu domu, kde tam na mě zítra bude čekat. včera jsem se psychicky zroutila a manželovi se přiznala a začalo to odznova. Vím že jsem ho oklamala a udělala velké rozhodnutí bez jeho souhlasu, také se za to moc stydím a je mi z toho na nic. Sice mi řekl tak jsi ji tu nech, ale já budu dělat jako že tu není a když mi bude vadit tak půjde z bytu. takový podraz co jsem na něho udělala moc lituji a už nikdy nic za zády neudělám na to ho mám dost ráda. Já celé své dětství vyrůstala se psem a kočkou a stěhování do bytu pro mě byl a pořád 7 let je divné.

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15105 příspěvků 28.08.18 10:08

Tvůj manžel se taky léčí? Ja jen, ze rozflakat pouzdro na brýle a byt nepříčetný kvůli potenciální kočce je teda taky klasa. Jste jak male děti oba

warita
Extra třída :D 11365 příspěvků 28.08.18 10:11

A proc tu kocku tak nekompromisne potrebujes? Ta obsesivni potreba je za mne nenormalni sama o sobe, dost se mi nechce verit, ze by to psychiatr doporucil.

Jinak jsem asi zvedava, jak se ti zlepsi uzkosti, kdyz dobre vis, jak spatne tu kocku manzel nese.

robinka
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 28.08.18 10:12

A já myslela, že´s vysadila antikoncepci a bez jeho souhlasu otěhotněla. :) Ale tohle je teda příběh, to nevymyslíš. Nebo ano? :zed:

Ou
Echt Kelišová 8172 příspěvků 28.08.18 10:12

Mno, tak hlavním zdrojem úzkosti bude to jak s manželem ne-fungujete. Jste v regulérní psychoterapii a nebo jen berete léky?

Protože ta nebohá kočka evidentně bude zdrojem spousty dalších vypečených konfliktů. A ne, nebude to fugnovat léčivě.

Tipuju že jednou z hlavních věcí je naučit se prosadit svoje zájmy a potřeby bez toho, aby se cokoliv rozbíjelo.

Aletheia
Kelišová 6334 příspěvků 28.08.18 10:16

Myslím si že psychiatr by souhlasil že při tvé diagnóze je hlavní mít doma pohodu a své blízké na své straně.
Ne si dom natvrdo narvat kočku (když už máte psa) a to i přes naštvaného manžela. To je dle mě fakt blbost. To ti k ničemu nepomůže. Neříkám vyhodit kočku, ale naučit se doma komunikovat, oba dva. :nevim:

warita
Extra třída :D 11365 příspěvků 28.08.18 10:19

Silne pochybuju, ze ji psychiatr doporucil kocku. Podle si to vymyslela, aby to nejak obranila, ze si tu kocku chce poridit, z nejakeho duvodu si mysli, ze ta kocka ji pomuze a na tu myslenku se upnula.

Karleon
Kelišová 5666 příspěvků 28.08.18 10:20

A co zkusit vyřešit bytovou situaci? Souvisí tvé stavy a potíže se stěhováním, nebo jsi je měla už dřív?

LaPaloma
Závislačka 2949 příspěvků 28.08.18 10:21

Zajímavý. Taky nejsem pro kočky v bytě a moc nevěřím, že by něco spasila.

Ale vzpoměla jsem si, jak tu nedávno bylo vlákno, jak je žena špatná, když nedovolí příteli, aby si koupil staré auto k opravě a věnoval tomu čas. On si to koupil a snad se rozešli.

Tudíž dnes nevím, zda je špatný manžel proto, že nesnese, že máš kočku, anebo Ty, že sis ji natruc koupila.
Co ta čivava ? Není to hloupé zvíře, které nebude snášet dalšího zvířecího vetřelce ?
Jestli manžel nevyšiloval, protože zvířecí terapii už jsi jaksi asi měla a byla k ničemu a nechce další zvíře do malého bytu.

Psychozy mohou být i ze stísněného prostoru. Já bych je tedy určitě měla.

Bubla Bůčková
Kelišová 7169 příspěvků 28.08.18 10:22

moc nevěřím, že doktor nezná poměry a doporučí paní s 2 dětma, psem a malým bytem kočku :zed: Dyť psa si může posadit taky na klín a hladit. Že se muž vzteká se ani nedivím, jsi furt vystresovaná „troska“, co zřejmě sedí doma… a teď kočka vše spasí :roll: Spíš ber antidepresiva, chod s dětmi na procházky ven, raduj se z maličkosti a doma se snaz mít pohodu :mavam:

pikola
Generální žvanilka 21421 příspěvků 1 inzerát 28.08.18 10:23

Myslím, že tvoje problémy kočka nevyřeší..

Emimin7
Echt Kelišová 9445 příspěvků 28.08.18 10:39

Psychiatr to mohl prohodit mezi těmi babskými radami. Jako: běžte si zaběhat, relaxujte, jeďte na dovolenou, poříďte si zvíře.
Podle mě určitě vysloveně nenaordinoval kočku.

ivašot.
Echt Kelišová 8327 příspěvků 28.08.18 10:43
@Emimin7 píše:
Psychiatr to mohl prohodit mezi těmi babskými radami. Jako: běžte si zaběhat, relaxujte, jeďte na dovolenou, poříďte si zvíře.
Podle mě určitě vysloveně nenaordinoval kočku.

Vidím to stejně. A zakladatelka si to přebrala tak, že kočka ji zachrání…

lilith1
Ukecaná baba ;) 2177 příspěvků 28.08.18 10:51
@Ou píše:
Mno, tak hlavním zdrojem úzkosti bude to jak s manželem ne-fungujete. Jste v regulérní psychoterapii a nebo jen berete léky?

Protože ta nebohá kočka evidentně bude zdrojem spousty dalších vypečených konfliktů. A ne, nebude to fugnovat léčivě.

Tipuju že jednou z hlavních věcí je naučit se prosadit svoje zájmy a potřeby bez toho, aby se cokoliv rozbíjelo.

Tak jak bych kočku domů nechtěla nikdy, za žádných okolností at by to bylo řečeno sebeasertivněji a kdyby ji někdo přitáhl domů tak to pouzdro rozbiju asi též a odstěhuji se. Prostě kočky nesnáším, neubližuji jim samozřejmě ale neeee.

pecenaBrokolice
Kecalka 167 příspěvků 28.08.18 10:51

Podle mě je to divné… Psychiatr sice mohl doporučit kočku, ale že by na ní trval tak rezolutně, že si kvůli tomu chlap rozbije pouzdro na brejle? :think: To nee. Mohl by to být jen nápad, neupínej se tak na kočku, pochybuju, že ti pomůže. S kočkou přibudou další starosti. :lol: Teď jedině, když už sis teda kočku vzala, si ji vzít domů, když chlap couvá a sžívat ho s ní.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama