Chlap chce dítě, já spíš ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 16:33
Chlap chce dítě, já spíš ne.

Zdravím,
situace bývá většinou opačná ale u nás je to takto. Máme doma syna (ten biologický není manžela, papírově ano) kteremu je šest let. Já jsem vždycky tvrdila ze chci velkou rodinu, klidně 4 děti. Jenže… na syna jsem byla sama, poznal jsem chlapa ještě na rodicaku, pak začala pracovat, pak jsme se začali snažit o další. Jenže se ukázalo že mám rakovinu štítné žlázy. Proběhlo léčení.
No a teď mám doma téměř samostatné dítě se kterým se dá dělat spoustu věcí, skvělou práci která mě baví a karierne postupuju nahoru, finančně jsme na tom fajn. Jen ta touha po dalším dítěti je pryč. Nechci z toho pryč a těšit zase plenky, mít rodicak, muset všechno přizpůsobovat miminku, tahat všude kočár… Pro syna už by to stejně nebyl parťák s tak velkým rozestupem. Nějak mi ta představa jedináčka přijde fajn (a to jsem byla vždy proti).
Ale chlap je z toho smutný. Dítě ještě chtěl, později už to nepřipadá v úvahu (je starší). A já jsem v háji. Vidím na něm že by opravdu chtěl ale já cítím že bych to odtrpela (není možnost že by šel na rodicak on). On už má starsi dceru z předchozího manželství, vztahy super.
A já nevím co s tím…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16912 příspěvků 27.08.18 16:37
@Anonymní píše:
Zdravím,
situace bývá většinou opačná ale u nás je to takto. Máme doma syna (ten biologický není manžela, papírově ano) kteremu je šest let. Já jsem vždycky tvrdila ze chci velkou rodinu, klidně 4 děti. Jenže… na syna jsem byla sama, poznal jsem chlapa ještě na rodicaku, pak začala pracovat, pak jsme se začali snažit o další. Jenže se ukázalo že mám rakovinu štítné žlázy. Proběhlo léčení.
No a teď mám doma téměř samostatné dítě se kterým se dá dělat spoustu věcí, skvělou práci která mě baví a karierne postupuju nahoru, finančně jsme na tom fajn. Jen ta touha po dalším dítěti je pryč. Nechci z toho pryč a těšit zase plenky, mít rodicak, muset všechno přizpůsobovat miminku, tahat všude kočár… Pro syna už by to stejně nebyl parťák s tak velkým rozestupem. Nějak mi ta představa jedináčka přijde fajn (a to jsem byla vždy proti).
Ale chlap je z toho smutný. Dítě ještě chtěl, později už to nepřipadá v úvahu (je starší). A já jsem v háji. Vidím na něm že by opravdu chtěl ale já cítím že bych to odtrpela (není možnost že by šel na rodicak on). On už má starsi dceru z předchozího manželství, vztahy super.
A já nevím co s tím…

Pokud ti to nebude vadit zdravotně, měla bys svůj slib splnit. Nějak slyším jen já, já, já...... Nebo se pletu? Je to možné. :think:

arinecka
Kelišová 5176 příspěvků 27.08.18 16:37

Tohle se prostě vynutit nedá :nevim: Když nechceš, tak nechceš. První jsem myslela že chlap žádné dítě nemá ale na konci píšeš že má dceru, takže bych to zas tolik nehrotila. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 16:45
@Kobliha51 píše:
Pokud ti to nebude vadit zdravotně, měla bys svůj slib splnit. Nějak slyším jen já, já, já...... Nebo se pletu? Je to možné. :think:

Slib nikdy nepadnul, říkala jsem mi že rodinu chci ale on nikdy nijak zvlášť zapálený nebyl. Vidím to spíš v tom že pro něj je to teď nebo nikdy. Já mám teoreticky ještě deset let čas být stále plodná.
Jo, máš pravdu, je to hodně o mě. Protože já budu doma a budu se nejvíc starat, kdyby to šlo prohodit tak proti nebudu, ale bohužel (hlavně kvůli financím). Mě uteče ta možnost povýšení (pak už do toho nenaskocim ale budu muset odznova). Bude to dalších pět, šest let kdy se nikam moc nepodivame (myslím bez 24/7 péče o miminko).
Nabídnout mi někdo pětileté dítě tak beru :D

Ale jinak mě zajímá jak to má on, jinak bych to neřešila a řekla prostě ne .. proto mě to trápí, že vidím že on to dítě chce víc než jsem si myslela.

elinka90
Závislačka 2540 příspěvků 27.08.18 16:48

chápu tě a pokud dítě nechceš, nešla bych do toho.

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 27.08.18 17:00

Kdyby neměl žádné dítě, bylo by to horší. Ale takhle bych do toho nešla. On starší, ty po onko léčbě. Kdyby se nestala fakt nehoda, už bych to nepokoušela.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15344 příspěvků 27.08.18 17:05
@Kobliha51 píše:
Pokud ti to nebude vadit zdravotně, měla bys svůj slib splnit. Nějak slyším jen já, já, já...... Nebo se pletu? Je to možné. :think:

Jakej slib? O slibu zakladatelka nepíše a i kdyby, názory se mění a tohle je tak citlivá věc, že nemůže v tomhle jít proti sobě a jen „plnit nějaký slib“. Musejí si promluvit s manželem, co a jak nyní zakladatelka cití, jak to má a jak to má manžel.
Pokud je rodina dobře finančně zajištěná a zakladatelka nechce jen kvůli tomu, že by s mrnětem přibylo mnohem víc práce a jinak by i další dítko chtěla, tak bych třeba i zvážila pomocnici do domácnosti nebo i na chvíli denně třeba chůvu..Jestli ale nechce dítě už vůbec, tak nějak celkově, tak přeci nemá smysl jí do něčeho nutit.

Bábrdl
Generální žvanilka 21714 příspěvků 27.08.18 17:06
@Anonymní píše:
Zdravím,
A já nevím co s tím…

To je těžké. Naprosto chápu tvůj postoj.

Potíž je v tom, že tvůj muž asi s rodinou počítal, těšil se, snažili jste se… A teď to je tak, že mu zůstane „na krku“ tvoje dítě, které bude vychovávat, financovat a svého už se nedočká. :think:

Chápu, že má dceru, ale zjevně chtěl ještě jedno.

Nezávidím ti to, je to složité :,(

Pájinka25
Závislačka 2885 příspěvků 27.08.18 17:15

AHoj, naprosto tě chápu, mám syna (7 let) a přesně jak píšeš, mám dobrou práci, se synem podnikáme spoustu věcí (kolo, výlety, lyže.....) S jeho otcem nežiju, ale měla jsem přítele, který vlastní dítě neměl a samozřejmě chtěl. Já se tomu bránila zuby nehty, právě proto, že jsem se nechtěla vzdát toho času stráveného se synem, všechno by padlo, kdybych musela být 24/7 u miminka. Asi se to někomu může zdát sobecké, ale vynutit se to zkrátka nedá, když to tak někdo cítí, tak to tak prostě cítí. S přítelem jsme se nakonec rozešli pro nedostatek společných zájmů, prostě jsme zjistili, že už si nemáme co říct a řeknu ti......jsem šťastná, že jsem do dalšího nešla. Ono s jedním dítětem se daří přece jen líp, než být sama na smečku :lol:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1385 příspěvků 27.08.18 17:21

Proto my máme deti 3 a hned po sobě - x krát rozjíždět kariéru navíc každé jinak staré se nedá moc zabavit stejne … nezávidím ti to. Navíc po té dg čím sis prošla … lekar by nebyl proti?? Co by říkal na tvoje další případně tehotenstvi??

tyniste
Kecalka 343 příspěvků 27.08.18 17:25

Nešla bych do toho být na tvém místě, trochu víc pochopitelné by bylo, kdyby vlastní dítě neměl. Tobě zkrátka život přinesl rozpad vztahu s otcem syna a nemoc, je třeba přijmout, že teď máš konečně šanci žít dle svého, a pokud nechceš skákat kolem mimča, neměla by ses do toho nutit.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16912 příspěvků 27.08.18 17:39
@Anonymní píše:
Slib nikdy nepadnul, říkala jsem mi že rodinu chci ale on nikdy nijak zvlášť zapálený nebyl. Vidím to spíš v tom že pro něj je to teď nebo nikdy. Já mám teoreticky ještě deset let čas být stále plodná.
Jo, máš pravdu, je to hodně o mě. Protože já budu doma a budu se nejvíc starat, kdyby to šlo prohodit tak proti nebudu, ale bohužel (hlavně kvůli financím). Mě uteče ta možnost povýšení (pak už do toho nenaskocim ale budu muset odznova). Bude to dalších pět, šest let kdy se nikam moc nepodivame (myslím bez 24/7 péče o miminko).
Nabídnout mi někdo pětileté dítě tak beru :DAle jinak mě zajímá jak to má on, jinak bych to neřešila a řekla prostě ne .. proto mě to trápí, že vidím že on to dítě chce víc než jsem si myslela.

Pochopila jsem dobře, že on tvé dítě osvojil?

Magdaleeena
Kelišová 5684 příspěvků 27.08.18 17:46
Já to také tak pochopila.
Za mě hezké „gesto“, já bych do dítěte, pokud by zdravotní stav dovoloval, šla.
Pokud máte hezký vztah, šla bych s ním do dítěte. Peníze byly, jsou a budou. Resp. možná jich bude méně, ale.. vždy jsem chtěla více dětí, kdyby to jen trochu šlo, chtěla bych s ním mít dítě..
Ale nevím, jestli Ti tato anketa k něčemu bude ;) :kytka:
@Kobliha51
@Kobliha51 píše:
Pochopila jsem dobře, že on tvé dítě osvojil?
monzaj
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 27.08.18 17:51

Nenutila bych se pokud bych nechtěla další dítě…
Pokud bych do budoucna měla představu dalšího pak bych si to dobře rozmyslela..
Já otalela a teď bych vrátila čas..

Příspěvek upraven 27.08.18 v 18:26

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 27.08.18 17:55

Tak treba za rok, dva zmenis názor :nevim: nešla bych do toho, přesně jak píšeš, ta péče je hlavně na Tobě. Tobě to zase obrátí celý život. Že by na RD šel on, je vyloučeno?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >