Podrývání autority prarodiči

ikyki
30.7.13 15:48

Podrývání autority prarodiči

Znáte to, nejsem první a asi ani poslední a tak mě zajímá jak řešíte vy podrývání vaší autority před dítětem byť tak malým, že tomu ani nerozumí…jejich nevinné věty typu :,, oni tomu vůbec nerozumí ale neboj já jim dám přez čumák´´,,ta máma je ale krkavec takhle tě tu nechat samotnou´´,,ta máma tě bude chovat nebo uvidí přece tě nenecháme plakat, nebo když jim řeknete nešišlejte na ní a stejně si jedou po vém, podotýkám, že bydlíme v jednom baráku každý ale v samostatném bytě takže setkávání je tu na každodenním pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

CokeLady
30.7.13 15:56

No, malej je ještě malej, takže těmhle kecům nerozumí, ale moje máma říká věci typu: „No jo, ta tvoje máma, zase jsi celej špinavej…“, „No jo, ta tvoje maminka, je na tebe zlá, viď“… DŮRAZNĚ jsem jí řekla, že nechci aby takhle o mě mluvila, že já jsem jeho máma a není mi příjemné, když mě takhle shazuje, ačkoliv to nemyslí zle. Myslím, že jsme si to vyříkaly brzo, dokud takovýma kecama nezačne ovlivňovat samotné dítě. Koukala jako puk, ale odkývala to.

• Citovat
  • Upravit
evill
30.7.13 15:57

Řeším to tak, že s nimi nebydlím :). Občas mi šišlání ani průpovídky typu „oni ti nedají ani napapat, viď budulínku“ nevadí. Takové holt babičky jsou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
CokeLady
30.7.13 15:59

Jo, teď jsem dočetla, že bydlíte v jednom baráku, no to by byla vražda a možná i doslova. NIKDY. Jen tím, že se vidíme jednou za pár týdnů si lezeme na nervy v únosné míře.

• Citovat
  • Upravit
3525

Na ferovku bych jim řekla že se ti tohle nelíbí, že i to dítě trošku rozum má a nechceš aby se ti pletli do výchovi. Když byl malej miminko a pritelovi rodiče ho chtěli tahat z kočárku když si samo zvatlalo na vysici hračku, tak jsem jim rovnou řekla že ho chci učit samostatnosti a ať ho netahaji dokud je v klidu.. párkrát jsem jim to pripomela a byl klid…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50169

Vadilo mi a moc, takže jsem to utla hned v začátku. Párkrát důrazně zopakovat a je klid. Na jiné moudré rady, co všecko dělám špatně, stačilo nechat jim dceru na půl dne pohlídat, rázem jsem byla spíš žena hodná obdivu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ikyki
30.7.13 16:00

@CokeLady já právě někde četla, že malá mimča jsou na tohle daleko vnímavější než by si člověk mohl myslet, vím, že to nemyslí zle ba dokonce to třeba myslí ze srandy ale vysvětli to dítěti, že je to jen laškování pro něj je prostě mám zlá a babička ta hodná co vše dovolí

• Nahlásit
  • Citovat
CokeLady
30.7.13 16:01
@ikyki píše:
@CokeLady já právě někde četla, že malá mimča jsou na tohle daleko vnímavější než by si člověk mohl myslet, vím, že to nemyslí zle ba dokonce to třeba myslí ze srandy ale vysvětli to dítěti, že je to jen laškování pro něj je prostě mám zlá a babička ta hodná co vše dovolí

Já vycházím z vlastní zkušenosti, že našemu malýmu jsou babiččiny průpovídky totálně u plíny. Jeho zajímá, kde má ovladač a babička ať si něco mele, hlavně ať dá křupku.

• Citovat
  • Upravit
866
30.7.13 16:02

Několikrát zopakuju, že tohle teda ne a když ani tehdy nepomůže, normálně jsem hnusná a zařvu si. Moji mamku jsem jednou seřvala v obchodě, a to tak, že jednu věc (tu kterou udělala tam) už si nikdy v životě nedovolí. S tchýní jsem se dlouho držela a jen skřípala zubama, ale už i na ni jsem si dovolila ten hlas zvýšit. Nenechám ze sebe dělat blbečka donekonečna. Dokud ještě dcera byla malá, že tomu nerozumněla, tak ok, ale teď už ví, která bije a já si radši rozkmotřím celou rodinu, než aby ze mě před ní dělali nějakou zlou paní, kterou je potřeba přechytračit a hlavně „neposlouchat“. :)

Ale teda já s nima (ani s jedněma) v baráku nebydlím, takže těžko říct, jak bych to udělala. Možná bych se snažila být doma co nejmíň (výlety, návštěvy dalších příbuzných příp. kamarádek) a zároveň bych si hledala bydlení jinde.

EDIT: Věta „dokud dcera ještě byla malá a nevěděla, že tomu nerozumněla, tak ok…“ neznamená, že když byla mimino, že jsem si na tu hlavu s*át nechala, ale tehdy jsem jednoduše mimino odnesla z dosahu. Když nastala situace, že tchýně/mamka chtěla malou bezvýznamně chovat (ač třeba dítě bylo v pohodě na dece), nebo vytahovat z postýlky, když trochu zabrečelo, řekla jsem samozřejmě, ať to nedělají a byla jsem hodně vzteklá, když to znovu udělaly :)

Příspěvek upraven 30.07.13 v 16:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ikyki
30.7.13 16:03

No holkymě to točí do běla…je mi to pak i líto, lítám okolo malé celý den a když říkám lítám tak opravdu lítám a tyhle kecy mi ubližují protože malá se má semnou dobře…vím, že to nemyslí zle a moje pocity taky překlenu ale až zamnou dítě přijde a řekne tohle by babička dovolila ty si fakt zlá tak to semnou asi švihne

• Nahlásit
  • Citovat
4779
30.7.13 16:05

Nejlepší je s rodiči nebydlet, ale to vždycky nejde.
Musím říct že mí rodiče mi tohle nikdy nedělali i když jsme s nima bydleli a nedělají to ani teď. Dělali mi to tchánovci a tam bohužel nepomohlo to říct narovinu. Dělali to stejně. Ale už se s nima nestýkáme, tak už je to jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ikyki
30.7.13 16:05

@rajada no ta poslední věta je tak krásná ale není to jednoduché, copak moje máti tu si zkrotim z tchyní je to horší je to paní v letech navrh o dvě generace nademnou takže nic moc a když jí něco řeknete dokážě se tvářit fakt hodně ublíženě, horší je že se mi jim pak malou nechce půjčovat při představě co jí asi lejou do hlavy

• Nahlásit
  • Citovat
evill
30.7.13 16:07
@ikyki píše:
No holkymě to točí do běla…je mi to pak i líto, lítám okolo malé celý den a když říkám lítám tak opravdu lítám a tyhle kecy mi ubližují protože malá se má semnou dobře…vím, že to nemyslí zle a moje pocity taky překlenu ale až zamnou dítě přijde a řekne tohle by babička dovolila ty si fakt zlá tak to semnou asi švihne

No taková situace by možná nastala i kdyby jí babička nic neříkala. Spíš to je o tom, co si Ti dítě dovolí říct a co si jenom pomyslí. U babičky může samozřejmě dělat víc zakázaných věcí, může více mlsat, nemusí jíst když mu nechutná atd. Rodiče jsou od toho aby vychovávali, prarodiče aby rozmazlovali. Tak to vždycky bylo a vždycky bude. Děti jsou ale natolik vnímavé, že dost dobře rozeznají co se smí doma a co u babi.

• Nahlásit
  • Citovat
ikyki
30.7.13 16:11
@evill píše:
No taková situace by možná nastala i kdyby jí babička nic neříkala. Spíš to je o tom, co si Ti dítě dovolí říct a co si jenom pomyslí. U babičky může samozřejmě dělat víc zakázaných věcí, může více mlsat, nemusí jíst když mu nechutná atd. Rodiče jsou od toho aby vychovávali, prarodiče aby rozmazlovali. Tak to vždycky bylo a vždycky bude. Děti jsou ale natolik vnímavé, že dost dobře rozeznají co se smí doma a co u babi.

já ale nevidím důvod k rozmazlování chci nějak vychovat své dítě a nevím proč by měli prarodiče tu výchovu narušovat, na něco jsme zvyklý, máme nějaká nepsaná pravidla a děti je budou dodržovat jak doma tak u babičky…lásky s babičkou a dovádění si přece dcera může užít bez toho aby se narušovala výchova ale čert vem rozmazlování mě vadí to shazování autority

• Nahlásit
  • Citovat
2816
30.7.13 16:12
@ikyki píše:
Znáte to, nejsem první a asi ani poslední a tak mě zajímá jak řešíte vy podrývání vaší autority před dítětem byť tak malým, že tomu ani nerozumí…jejich nevinné věty typu :,, oni tomu vůbec nerozumí ale neboj já jim dám přez čumák´´,,ta máma je ale krkavec takhle tě tu nechat samotnou´´,,ta máma tě bude chovat nebo uvidí přece tě nenecháme plakat, nebo když jim řeknete nešišlejte na ní a stejně si jedou po vém, podotýkám, že bydlíme v jednom baráku každý ale v samostatném bytě takže setkávání je tu na každodenním pořádku

to otoč a udělej to samé ;) když začnou držkovat, řekni že děláš to samé co oni… když přestanou oni, přestaneš i ty :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama