Podvod na sbazar

Anonymní
11.5.18 11:10

Podvod na sbazar

Ahoj.. před 2 měsíci jsem si přes portál sbazar zakoupila mix oblečení pro dítě za 1000kč.. Dodnes mi ale nebylo dodano zboží a paní se neustále na něco vymlouvá, dokonce jsem jí navrhla že si pro věci přijedu osobně protože jsem měla cestu ale to odmítla takže s největší pravděpodobností je vůbec nemá, žádala jsem i o vrácení platby a stále nic.. Chystám se jít na PČR ale nevím zda to má vůbec smysl, je to částka pod 5.000 kč a slyšela jsem že v takovém případě má policie omezené možnosti a nemůže ani zjistit majitele čísla účtu.. máte někdo zkušenost s takovým případem?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35461
11.5.18 11:15

Napiš sem číslo účtu, nick a mailovou adresu toho, kdo tě podvedl. Většinou se ozve více lidí a pak už s tím policie něco může dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
11.5.18 11:15

Podvodnici jsou bohuzel vsude. :poblion: Mozna by bylo dobre, kdybys tady napsala cislo uctu té paní a treba se ti ozve vic lidí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.18 11:16

@Tiger-lily Večer si k tomu sednu a napíšu sem vše co o dotyčné vím, kdyby se ale nikdo neozval tak myslíš že je to ztracené? :(

• Citovat
  • Nahlásit
35461
11.5.18 11:22
@Anonymní píše:
@Tiger-lily Večer si k tomu sednu a napíšu sem vše co o dotyčné vím, kdyby se ale nikdo neozval tak myslíš že je to ztracené? :(
:nevim: To ti nikdo neřekne. Většinou, když se tu objeví podvodník a je zveřejněn, začnou se přidávat ostatní, že byli taky podvedeni. Někdy podvodník vyměkne a všechno sám vrátí pod hrozbou, že by s tím šli poškození na policii.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4927
11.5.18 11:34

Na policii klidne jit muzes, oni si to zapisou a treba se najde vic okradenych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1960
11.5.18 11:49

Já takhle na sbazaru byla podvedena, přišla jsem o částku 500 Kč. Na PČR jsem šla, ale případ byl odložen, vzhledem k nízké částce. Mne osobně vadí, že znají majitele účtu, to jsme jim předala, ale nic se nevyřešilo. :pocitac: :pocitac: :pocitac: Šlo mi o princip. Bohužel já nic nevyřešila. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.18 11:53

@lucije28 aha, já právě majitele účtu neznám ale právě jsem někde slyšela že až při částce nad 5000kč si můžou od banky vyžádat údaje tak nevím no.. :/

• Citovat
  • Nahlásit
19861
11.5.18 12:02

Normálně to na policii nahlaš oni si to dají dohromady, třeba už jí někdo nahlašovla před tebou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1960
11.5.18 12:19

Já také neznala majitele účtu, jen jsem jim předala číslo účtu a pokud by chtěli, tak majitele vypátrají. Zřejmě si to při tak malé částce standardně nedělá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1922
11.5.18 13:00
@Anonymní píše:
Ahoj.. před 2 měsíci jsem si přes portál sbazar zakoupila mix oblečení pro dítě za 1000kč.. Dodnes mi ale nebylo dodano zboží a paní se neustále na něco vymlouvá, dokonce jsem jí navrhla že si pro věci přijedu osobně protože jsem měla cestu ale to odmítla takže s největší pravděpodobností je vůbec nemá, žádala jsem i o vrácení platby a stále nic.. Chystám se jít na PČR ale nevím zda to má vůbec smysl, je to částka pod 5.000 kč a slyšela jsem že v takovém případě má policie omezené možnosti a nemůže ani zjistit majitele čísla účtu.. máte někdo zkušenost s takovým případem?

Ono by úplně stačilo zadat číslo účtu na který jsi platbu převedla zadat do vyhledávače googel tam ti to vyjede přesně jestli, už s tímhle číslem účtu někdo nějaký podvod spáchal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
1.2.20 00:44

Prosím, ať se mi ozvou všichni, kteří v nedávné době zasílali na tento účet peníze 3211825006/6800 a stali se obětí podvodu :cert: (majitel účtu nezaslal nabízený předmět, tvrdil že žádné peníze mu na účet nepřišly apod.) Tento zmetek :pocitac: se může skrývat pod více jmény, v mém případě to byl inzerát na sbazaru pod jménem Elenahorska, komunikace probíhala prostřednictvím mailu **elenahorska"@ Chtěla bych podat trestní oznámení na policii, potřebuji najít všechny oběti…děkuju

Edit admin – smazán kontakt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19861
1.2.20 16:22

@jitinka87 ty je hledat nemusíš oznámení normálně podej, oni si to dají dohromady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.20 07:50

Já byla taky asi podvedená, pán neodpovídá a vyplý telefon, poprvé zvoníl ted už je vyplý. Částka byla 4000 kč číslo učtu 1339038002/2700. email honzanovak1960@seznam.cz. Je tu možnost že mi vrátí peníze když pořeším na policii nebo to bude zbitečné?

• Citovat
  • Nahlásit
29.3.20 09:20

Podvodný prodej na č.ú. 3211825006/6800

Zdravím, prosím, ať se mi ozvou všichni, kteří byli podvedeni a zaslali na účet č. 3211825006/6800 peníze a zboží nedostali. V tomto případě jde o podvodný prodej s rouškami přes sbazar. Vypadá to, že tento člověk vystupuje pod více jmény a prodává různé věci. Na emaily nereaguje. Děkuji moc za pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama