Život v Anglii 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  08.05.18 09:17
Život v Anglii 2018

Ahoj, s přítelem jsme si řekli, že balíme kufry a jdem to zkusit do Anglie, ideálně před brexitem, ale schyluje se k tomu, že tam odletíme v červenci.
Prosím, ať už máte jakoukoliv zkušenost s životem v Anglii ( celkový život, změny ČR vs UK, na co mám právo ohledně přídavků kdyby to v budoucnu vypadalo :lol:, prostě všechno)neváhejte mi ji napsat, - pro ty co by se ptali na jak dlouho to vidíme, tak si dávám pětiletku nebo v případě kdybychom plánovali rodinu, tak už asi dožít, protože mě tu nic netáhne.. rodinu mám rozhádanou a už jednou jsem se kvůli ní stěhovala (blíž k ní) a doufala, že se udobříme… marně. - ale moje plány změní samozřejmě brexit… Děkuju za odpovědi! :) :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10490 příspěvků 08.05.18 09:31

Určitě vás tam budou vítat s otevřenou náručí, zvlášť když budeš chtít hned nějaký dávky :lol: :lol: :lol: :lol:

Anonymní  08.05.18 09:38
@iiiv píše:
Určitě vás tam budou vítat s otevřenou náručí, zvlášť když budeš chtít hned nějaký dávky :lol: :lol: :lol: :lol:

To určitě ne ;) Já tam jdu pracovat, ne být na dávkách, možná jsem to měla upřesnit.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 08.05.18 09:46
@Anonymní píše:
Ahoj, s přítelem jsme si řekli, že balíme kufry a jdem to zkusit do Anglie, ideálně před brexitem, ale schyluje se k tomu, že tam odletíme v červenci.
Prosím, ať už máte jakoukoliv zkušenost s životem v Anglii ( celkový život, změny ČR vs UK, na co mám právo ohledně přídavků kdyby to v budoucnu vypadalo :lol:, prostě všechno)neváhejte mi ji napsat, - pro ty co by se ptali na jak dlouho to vidíme, tak si dávám pětiletku nebo v případě kdybychom plánovali rodinu, tak už asi dožít, protože mě tu nic netáhne.. rodinu mám rozhádanou a už jednou jsem se kvůli ní stěhovala (blíž k ní) a doufala, že se udobříme… marně. - ale moje plány změní samozřejmě brexit… Děkuju za odpovědi! :) :)

Dřív platilo, že abys mohla pracovat musíš mít jejich pojištění a pak si zaplatit na cizineckém úřadě povolení k práci před xx lety to bylo tuším 600£ a bylo vyžadováno potvrzení od zamestnavatele, aby Tě zaměstnavatel mohl zaměstnat musela jsi mít účet v bance. Ale je to už dost dlouho tak se to možná změnilo. Na přídavky bych tedy vážně nespolehala.

P4ja
Závislačka 3742 příspěvků 08.05.18 09:51

No ono těžko říct, nikdo neví, co po brexitu bude. To asi neví ani sami Britové a vláda. Být tebou tak kouknu po FB a přidám se do skupin lidí pracujících a žijících v UK ti určitě budou vědět, co a jak.

Anonymní  08.05.18 09:53
@janickaIII píše:
Dřív platilo, že abys mohla pracovat musíš mít jejich pojištění a pak si zaplatit na cizineckém úřadě povolení k práci před xx lety to bylo tuším 600£ a bylo vyžadováno potvrzení od zamestnavatele, aby Tě zaměstnavatel mohl zaměstnat musela jsi mít účet v bance. Ale je to už dost dlouho tak se to možná změnilo. Na přídavky bych tedy vážně nespolehala.

Myslím, že teď je to stejné kromě těch 600 £, maj v tom celkem zmatek: k bydlení musí být práce, k práci adresa, účet, pojištění… Ale to dám, nepočítám, že to bude ráj na zemi, kdepak to s přídavky, děkuji moc za odezvu

Anonymní  08.05.18 09:55
@P4ja píše:
No ono těžko říct, nikdo neví, co po brexitu bude. To asi neví ani sami Britové a vláda. Být tebou tak kouknu po FB a přidám se do skupin lidí pracujících a žijících v UK ti určitě budou vědět, co a jak.

No, to jsem zkoušela, sice ne nějak doumavě, ale po pár vyhledání jsem našla pár neaktivních skupin, kde byly jen nějaké odkazy.. :oops:

P4ja
Závislačka 3742 příspěvků 08.05.18 09:57
@Anonymní píše:
No, to jsem zkoušela, sice ne nějak doumavě, ale po pár vyhledání jsem našla pár neaktivních skupin, kde byly jen nějaké odkazy.. :oops:

Tak je potřeba zkoušet ještě. Kouknout se po skupinách, které jsou v tom městě, kam plánujete jet. A samozřejmě zkontaktovat i Slováky.

Anonymní  08.05.18 09:59
@P4ja píše:
Tak je potřeba zkoušet ještě. Kouknout se po skupinách, které jsou v tom městě, kam plánujete jet. A samozřejmě zkontaktovat i Slováky.

Dobře, zkusím ;) Děkuju

Chobotnice_Lili
Kecalka 281 příspěvků 08.05.18 10:05

Pokud chceš můžeš napsat zprávu a zeptat se co tě zajímá.

Anonymní  08.05.18 10:08

@Chobotnice_Lili
Upřímně nevím, na co bych se měla zeptat. Dá se tam aspoň trochu našetřit? Poměr cen v ČR a tam? Mám šanci i na kvalifikovanější práci? Dá se tam zvyknout? Takhle obecně, jestli to nevadí… ale Pokuď mi chceš něco předat a netýká se to těchto dotazů, přijímám úplně vše :D :D

Pennya
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 08.05.18 10:29

Nevím kde nebo co je Brexit, ale ohledně Anglie obecně: Já ti neřeknu osobní zkušenosti jen nadšení mých známých. Kamarádka tam odjela s přítelem, našli něco přes net, hotel kde se pracuje od unora do listopadu - sezona. On číšník, ona pokojská. na hotelu pracovalo taky dost slováků a poláků, anglicky se moc nenaučila, ale s penězma byli spokojení, prakticky tam žili jen z dýžek, a veškerý plat ušetřili. Pak si dali cestu Kolem světa :-D.. dALŠÍ známý jeli jako pár aupair do rodiny na statek. ona jako chůva, on jako zahradník a pomocné práce na baráku. letos tam byly jeden rok a plánují tam zůstat ještě další jeden rok.
Kolega od muže z práce tedy pracoval v Irsku - 5 let a po návratu si prakticky za hotové koupili pozemek a postavili barák.
abych nebyla tak pozitivní. Naši nej kámoši odjeli do anglie, byli tam dva měsíce. ona sehnala práci v Tescu - hruza děs, jemu se nedařilo sehnat. nepřivezli si vlastně nic, žili ty dva měsíce z toho co ona vydělala v tescu, a pak už se to nedalo tak se vrátili.

Anonymní  08.05.18 10:39
@Pennya píše:
Nevím kde nebo co je Brexit, ale ohledně Anglie obecně: Já ti neřeknu osobní zkušenosti jen nadšení mých známých. Kamarádka tam odjela s přítelem, našli něco přes net, hotel kde se pracuje od unora do listopadu - sezona. On číšník, ona pokojská. na hotelu pracovalo taky dost slováků a poláků, anglicky se moc nenaučila, ale s penězma byli spokojení, prakticky tam žili jen z dýžek, a veškerý plat ušetřili. Pak si dali cestu Kolem světa :-D.. dALŠÍ známý jeli jako pár aupair do rodiny na statek. ona jako chůva, on jako zahradník a pomocné práce na baráku. letos tam byly jeden rok a plánují tam zůstat ještě další jeden rok.
Kolega od muže z práce tedy pracoval v Irsku - 5 let a po návratu si prakticky za hotové koupili pozemek a postavili barák.
abych nebyla tak pozitivní. Naši nej kámoši odjeli do anglie, byli tam dva měsíce. ona sehnala práci v Tescu - hruza děs, jemu se nedařilo sehnat. nepřivezli si vlastně nic, žili ty dva měsíce z toho co ona vydělala v tescu, a pak už se to nedalo tak se vrátili.

Děkuji moc, tohle mě namotivovalo! Dobře, žes napsala i to negativní, protože když se dá člověk na cestu, musí počítat s překážkami. Já nevim jak pochodím, ale obecně si myslím, že ten, kdo dělá v Anglii ve služebnictví, - i když tam sama nejdu, ale časem bych chtěla… klidně i uklízečka (však co, práce jako práce ;) ) ten je za vodou. Děkuj

Pennya
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 08.05.18 10:46
@Anonymní píše:
Děkuji moc, tohle mě namotivovalo! Dobře, žes napsala i to negativní, protože když se dá člověk na cestu, musí počítat s překážkami. Já nevim jak pochodím, ale obecně si myslím, že ten, kdo dělá v Anglii ve služebnictví, - i když tam sama nejdu, ale časem bych chtěla… klidně i uklízečka (však co, práce jako práce ;) ) ten je za vodou. Děkuj

Možná není špatné jet tam dozačátku přes agenturu, sice tě trochu oberou, ale až to tam omrkneš tak si najdeš třeba něco svého..rozhodně tam ale jet s tím že už tam máš nějakou práci a ubytování domluvené.

Chobotnice_Lili
Kecalka 281 příspěvků 08.05.18 10:54
@Anonymní píše:
@Chobotnice_Lili
Upřímně nevím, na co bych se měla zeptat. Dá se tam aspoň trochu našetřit? Poměr cen v ČR a tam? Mám šanci i na kvalifikovanější práci? Dá se tam zvyknout? Takhle obecně, jestli to nevadí… ale Pokuď mi chceš něco předat a netýká se to těchto dotazů, přijímám úplně vše :D :D

Šance na kvalifikovanou práci a zda jde něco našetřit závisí od tvé kvalifikace a od toho jaký máš standart. Já jsem třeba doktor, takže bych si mohla z nabídek i vybírat a určite bych i něco ušetřila, něco jiného je když si třeba v Čechách byla servírka, to budeš hledat práci asi o něco déle nebo budeš muset mít štěstí. Co se poměru cen týče, tak v porovnání s Prahou je bydlení o něco dražší, ale ne až tak zásadně (za 1000
liber měsíčně máš už hezký větší dům v menším městě), dražší je topení. Z jídla jak co, ale není to tak hrozný pokud kupuješ základní suroviny. Co je drahé je městská doprava, to se fakt oplatí bydlet v dochozí vzdálenosti od práce. Zvyknout se určite dá. Co se týče přídavků na děti moc neporadím, tuším je tam nějaká sleva na dani do určité výše příjmu a asi i něco dostaneš od státu, ale je to míň než v ČR. A příprav se na to že za nursery jsou to šílené prachy, já platím 36 liber za 1 půlden, za celý den je to asi 50 liber. Jinak povolení k pobytu ani práci jako člen EU nepotřebuješ. Musíš si zažádat o NIN (pojištěni). A počítej s tím že aby ti zřídili účet v bance tak musíš mít UK adresu, takže bydlení si vyhlídni předem.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Příběh Čerešňákové a Ditmara: Chtěla být jako Maláčová, ale chyběl jí Bakala

Za dva roky v čele České Miss se jim podařilo něco, co se zdálo být nemožné.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama