Reklama

Jak můžu pomoct člověku, co mluví o sebevraždě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 14:03
Můžu poradit a jak

Ahoj holky potřebovala bych radu-názor. Sestřenky dcera (budu jí zde říkat třeba X) opět mluví o sebevraždě několikrát se o to už pokoušela ale sestřenka to nijak neřeší ba naopak na dceru často ječí nadává jí do magorů, debilů atd. U psychiatra se X léčí s deoresí ale nedůvěřuje mu. Můžu tý dceři nějak pomoc když nejsem rodič já nevím třeba jí zavolat rychlou, vzít jí něka do krizového cetnra řešily by to se mnou nebo můžu X dokopak k tomu aby tam šla sama ještě jí je 17 ale dospělá bude brzo. Zkoušela jsem přimět sestřenku k tomu aby dceru podpořila a pomohlanjí to řešit přece jen ještě X není dospěla a bylo mi řečeno že to je sestřence jedno. Mám o X strach a nechci to nechat bejt když o tom vím připadala bych si hodně blbě když by se X pokusila se zabít a já bych tomu nijak nepředešla. Já vím to musí řešit rodič ale když se k tomu máma nemá tak chci nějak pomoc díky

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18927 příspěvků 09.05.18 14:06

A nepsala sem včera sestřenka náhodou?

D- račice
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 09.05.18 14:10

Když se o tento dceřin stav nestará matka, tak určitě pomoz ty.
Co je to proboha za matku, že ještě více utápí dceru v depresích?

Linka bezpečí: pro děti a mládež v krizových životních situacích

Nonstop & bezplatně: 116 111

E-mail: pomoc@linkabez­peci.cz

Web: www.linkabezpeci.cz

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 14:15
@pikola píše:
A nepsala sem včera sestřenka náhodou?

Vůbec nevím ale spíš asi ne.

D- račice
Jako matka mi příjde nezodpovědna je to blbý chování díky za názor

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 09.05.18 14:15

Já jsem kdysi vezla kamarádku na psychiatrii do Kroměříže, taky se pokoušela o sebevraždu. Tam mi řekli, že s ní nemůžou nic dělat, když nemá doporučení od lékaře a poslali nás domů. Její rodina to neřešila, prohlásili, že to jenom dělá, aby na sebe upoutala pozornost. Takže jestli někde začít - vzít ji třeba k dětské doktorce. Ovšem dnes narazíte, že by tam měla taky jít s maminkou, ale aspoň třeba té doktorce zavolat a poradit se přímo s ní.

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 09.05.18 14:38

A tobě důvěřuje? Zkus s ní promluvit. Píšeš že se o sebevraždu už několikrát pokoušela, jakým způsobem? To to fakt její mámu vůbec nezajímá?

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 09.05.18 14:41

@Poštolka J K dětské může od 15ti let chodit dítě samo, nemusí být doprovod rodiče. Asi by bylo dobré sehnat dobrého psychologa, když tomu ke kterému chodí nedůvěřuje tak je to na nic :? Zakladatelka tedy píše že chodí k psychiatrovi, tak nevím.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama