Pokles bazální teploty před MS

45
16.5.11 12:44

Pokles bazální teploty před MS

Ahojky, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s poklesem bazální teploty před MS. Kolik dní před příchodem menstruace vám poklesla bazální teplota? Jsem 3 dny před příchodem MS a teplota se vyšplhala na 37,3, ale zmátly mě 2 předchozí poklesy teploty 5 DPO a 9 DPO. Můžu být podle grafu http://www.womenzone.cz/…a/grafy.aspx těhotná?
Děkuju všem za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15672
16.5.11 12:51

Ahoj. Graf jsem neviděla (nejde mi se na něj dostat), ale s měřením BT mám jen dobré zkušenosti. Ovšem je potřeba měřit nějakou dobu, abys byla schopná z toho něco vyčíst. Pokud nemáš srovnání, jak se tvoje BT mění v netěhu, tak z BT asi moc nepoznáš, jestli jsi těhotná. Pokles BT před MS bývá různý. Mně třeba klesala v den MS, max den před ní. Když jsem byla těhotná, tak mi naopak kolem termínu MS znovu vzrostla.

Měření BT bývá hodně ovlivněno vnějšími vlivy, je nutné měřit za stejných podmínek, tj stačí spát o hodinu dýl/míň, jít spát později/dříve a už se může BT ráno lišit. Navíc někdo i po delším měření BT nepozná nic, protože žádnou pravidelnost nezaznamená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52042
16.5.11 13:13

On to má opravdu každý jinak. Třeba mně BT klesá den-dva před MS a někomu jinému zase až v jejím průběhu, občas se najde i trochu atypický průběh… Jednodenní poklesy bych neřešila, teplota 3 dny před MS je nevypovídající a graf nejde zobrazit, takž má odpověď je taková hodně obecná :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14552
16.5.11 13:18

Pokles BT 5DPO by mohl značit zahnízdování vajíčka v děloze, ale může to být ovlivněno třeba i změnou prostředí, poklesem teploty v místnosti, kde jsi spala…a jinak mně BT pred MS klesla jen jeden den předem. No a při těhu se teplota proste držela nahoře furt :mrgreen: Když už to bylo 18DPO, tak uz jsem vedela a nemusela ani kupovat test…ale koupila a bylo to tam :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14552
16.5.11 13:21

Mrkla jsem na tvé grafy - zobrazit jdou, musí se ale kliknout na konkrétní cyklus - pokles o 2 desetinky vůbec nic neznačí…to by musela být změna treba o půl stupne. Ale ten poslední vypadá dobre a nadějne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
16.5.11 13:23

Příspěvek upraven 04.11.18 v 12:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5044
16.5.11 13:23

Ahoj, mně většinou mírně klesne den před MS a v den MS jde rapidně dolů. Ale jak psala hkac, teplota je ovlivněna hodně faktory. Pokles teploty kolem 5 DPO bývá poměrně častý.
Drží palce, ať to vyjde :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
16.5.11 14:33
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
16.5.11 19:52
akdarika píše:
odkaz přímo na graf:
http://www.womenzone.cz/…a/grafy.aspx?…

Zatím to vypadá dobře. Držím palce. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
29.5.11 13:06

Pokles teploty

Ahoj vsem,
taky napjate sleduju teplotu, ted 10. a 11. DPO jsem namerila o dve desetiny mene a pomalu se smiruju s tim, ze MS dorazi.. (jsem 29. den cyklu). Ale nadeje umira posledni :-) Kupodivu me totiz zatim nic moc neboli a ani nejsem otekla ;-) Pekny den, S.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
23.4.13 11:24

@SourisM ahoj…vím,že už je to dlouho, ale mám to teď úplně stejně jak ty, tak se chci zeptat jak to dopadlo? Teploty po OVU jsem měla 36,9,pak 7.-9.DPO mi stoupla teplota na 37 a teď 10. a 11. DPO mi klesla na 36,8.Dnes (tj.11.DPO) jsem 23.DC, tak myslím, že je na MS ještě brzy…cykly mám 26-28. Mockrát děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
3.4.15 14:19

Teplota před ms?

Ahoj, oživuji diskuzi. Můžete prosím mrknout, zda s tímto nemáte zkušenost? Vypadá to dle grafu na menstruaci? Mate mě dnešní vzestup teploty na moje normální maximum. Měřím první měsíc, tak nemohu posoudit s dalšími cykly. Ovulace snad byla 15.-16.dc (ukázkový hlen a obvyklé bolesti). Zajímalo by mě, zda jste se někdo setkal s tím, že na pár dní v době očekávané ms teplota klesla, a pak zase stoupla, a kdy přišla ms? Děkuji za odpovědi.

Příspěvek upraven 04.04.15 v 06:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
3.4.15 14:47

@Jaaaa tvuj graf me mate, nevidim tam nikde ovulaci. Spravne ti fertility friend vyhodnoti ovulaci a oznaci ji cervenou carou. Spis to vypada ze ovulace byla teprve vcera a dnes mas proto ten vzestup nad hodnoty pred ovulaci. Anebo to muze byt anovulacni cyklus. Jak dlouhe mas obvykle cykly? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
3.4.15 14:58

@Irees : ahoj, děkuju za reakci. Díky poslednímu cyklu, jsou nepravidelné. Posledně 26 dní. Ale jinak mívám 30 a 31 dní a jednou 35 dní. Jo no teplota se mi zvedla jen o 0,1stupňů, já vím, žádná sláva :(, ale byl hlen a ovu bolesti, navíc 4. den ten pokles (našla jsem, že ho má naprostá většina právě 3.-4. den po ovu), tak si myslím, že ten 15.-16. dc proběhla. Už tři dny mě bolí břicho, záda, boky a tam dole, zkrátka jako kdybych ms už měla, ta se ale zatím ani nehlásí :nevim: a od ovu mám pořád hoodně krémového ale kluzkého hlenu…to jsem nikdy neměla. Snad to nejsou anovulační cykly, to bych asi na psychiku nezvládla :,( moc si přejeme mimčo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
723
3.4.15 15:07

No, podle grafu jsi ovulaci ještě neměla. Není tam žádný vzestu který by se držel. Teplota po ovu se drží výš než teplota před ovu a to až do případné ms…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat