Reklama

Pokuta od PČR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 20:40
Pokuta od PČR

Dobrý večer,
poslední dobou mi vrtá hlavou jedna věc. Manžel má trvalé bydliště v místě, kde už dávno nebydlí. Chystáme se to měnit ale do teď mu chodily dopisy na poštu. No, občas se stalo že dlouho žádný nepřišel, nebo nám o něm rok nikdo neřekl apod.
Napadlo mě, kdyby ho náhodou někde vyfotili a poslali mu dopis s pokutou na adresu, kdyby se to ztratilo tak by byl problém.
Můžeme se někde jít zeptat jestli tam náhodou něco nemá? Samozřejmě, že jezdí podle předpisů na pokuty prostě nemáme ale i tak mi to vrtá hlavou.
Občas ho staví na běžné kontroly, kontrolují mu řidičák přes systém? Viděli by to tam kdyby něco??
Předem děkuji všem :)

Reklama

Reakce:

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 20.02.17 20:43

Podle me jsou pokuty na podpis ne? Ale pokud by si je nevyzvedaval, tak se berou jako dorucene a to by problém byl. Ale to si pouze myslím, třeba někdo upresni :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 20:45

@mamina89 no právě moc nevím jak to je, on má všude danou kontaktní adresu do skutečného bydliště, takže trvalé vůbec neřešil, až tohle mě napadlo že by mohl být problém. Dopláceli jsme nějaké dávno vyhozené simky paušálu pro t-mobile a tam to bylo hrozné, jeden dopis přišel, druhý ne, pak jsem pořád dokola chodila se ptát jestli je vše už ok

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 20.02.17 20:47

Normalne zajdi nebo zavolej na dopravni inspektorat, tam ti to najdou. Ale pokud jel napr z Prahy do Berouna a radar ho vyfotil v Beroune a pritom ostatni pokuty by byli z Prahy, tak nevim jestli to maji propojeny ( mohli by mit v tyhle dobe, ale tezko rict) jinak od nezaplaceni pokuty to do 2m vymahaji, takze by vam mohli prijit dopisy 2-3 a ve schrance snad upominku o vyzvednuti doporuceneho dopisu najdete ne?

Daavis
Kecalka 236 příspěvků 20.02.17 20:49

Na kazdem DI ti za 79,– vyjedou kompletni zaznamy z karty ridice.
Prestupek, kdy kde jaka pokuta jaky body.

Daavis
Kecalka 236 příspěvků 20.02.17 20:51

No kdyz lustruji ridice pri bezne kontrole, tak tam vsechno zjisti. Treba me rekli at si davam bacha, ze tam mam za posledni pulrok dva bodovany prestupky, tak abych neprisel o papiry.

Helen78
Kecalka 454 příspěvků 20.02.17 21:31

Kdyby dostal pokutu od Policie a nezaplatil by ji, tak se to předá na celní úřad k vymáhání a přijde vám od nich dopis. A kdybyste zas nic nezaplatili, tak budete mít pravděpodobně exekuci na plat nebo na účet.

fantasie2
Povídálka 28 příspěvků 21.02.17 11:59

Jak se píše viz. víše pokud by měl manžel nějakou nevyzvednutou poštu a týkalo by se to pokuty určitě se o tom dozvíte i nějakým jiným způsobem, podle mne jakmile jde o placení čehokoliv u nás, taková informace se rozšiřuje bud rychle a nebo pak rovnou přijde exekutor, vlastní zkušenost nemám, ale co slýchávám určitě by nikdo rok na zaplacení pokuty nečekal hezký den ;)

fantasie2
Povídálka 28 příspěvků 21.02.17 12:00

Jak se píše viz. víše pokud by měl manžel nějakou nevyzvednutou poštu a týkalo by se to pokuty určitě se o tom dozvíte i nějakým jiným způsobem, podle mne jakmile jde o placení čehokoliv u nás, taková informace se rozšiřuje bud rychle a nebo pak rovnou přijde exekutor, vlastní zkušenost nemám, ale co slýchávám určitě by nikdo rok na zaplacení pokuty nečekal hezký den ;)

elsara
Povídálka 27 příspěvků 21.02.17 16:25
@Daavis píše:
No kdyz lustruji ridice pri bezne kontrole, tak tam vsechno zjisti. Treba me rekli at si davam bacha, ze tam mam za posledni pulrok dva bodovany prestupky, tak abych neprisel o papiry.

To mě nikdy nechtěli říct :cert:

elsara
Povídálka 27 příspěvků 21.02.17 16:26
@fantasie2 píše:
Jak se píše viz. víše pokud by měl manžel nějakou nevyzvednutou poštu a týkalo by se to pokuty určitě se o tom dozvíte i nějakým jiným způsobem, podle mne jakmile jde o placení čehokoliv u nás, taková informace se rozšiřuje bud rychle a nebo pak rovnou přijde exekutor, vlastní zkušenost nemám, ale co slýchávám určitě by nikdo rok na zaplacení pokuty nečekal hezký den ;)

Taky si myslím, možná to pak pro nemožnost vymoct odloží či jestli je po roce promlčení..
To je tak obrátit se na právníka :nevim:

Daavis
Kecalka 236 příspěvků 21.02.17 17:40
@elsara píše:
To mě nikdy nechtěli říct :cert:

Tak i policajti jsou lidi. A jsou mezi nema rozumni a blbci.. Zalezi na koho narazis. Me to rekl v pohode a tim padem napsal pokutu na sjety gumy, tzn. bez bodu.

Daavis
Kecalka 236 příspěvků 21.02.17 17:46
@elsara píše:
Taky si myslím, možná to pak pro nemožnost vymoct odloží či jestli je po roce promlčení..
To je tak obrátit se na právníka :nevim:

Jak kde. Zalezi kolik prestupku maji na starosti a kolik lidi to dela. Me prisla pokuta z D1 z Rosic az po 3/4roce. Pze tam rychlost behem 2 mesicu porusilo 35 tisic ridicu.
Prvnik neni potreba. Nechat si udelat vypis z karty a nasledne se obratit na celni uad a zjistit si jestli tam nevisi neco nezaplaceneho

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama