"Pokuta" v práci kvůli nepřítomnosti v období neschopenky

13.12.25 14:38

"pokuta" v práci kvůli nepřitomnosti v období neschopenky.

Dobrý den, píšu sem protože upřímně nevím kam se obrátit, dostal jsem od lékaře neschopenku a oznámil jsem to zaměstnavateli, dnes jsem měl mít původně směnu ale kvuli neschopence nikoliv, ten mi dnes poslal zprávu že mam přístí týden přinést pracovní oblečení a srážka ze mzdy 5000 kč, mají na toto právo??

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36186
13.12.25 14:43

No pokud máš celou mzdu pevný základ tak nemůžou. Jestli máš část mzdy jako odměny tak můžou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65453
13.12.25 15:33
@smile_xxx píše: Více

předpokládám, bude asi ve zkušebce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24779
13.12.25 15:40

Jsi ve zkušebce?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6626
13.12.25 16:03

Obrať se na inspektorát práce, ten váš spor posoudí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101941
13.12.25 16:23
@JancaS84 píše: Více

Ani odměny nemohou jen tak snížit, pokud pro to není pracovní důvod.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77497
13.12.25 16:25
@j.a.n.i1 píše: Více

my jsme v minulém zaměstnání měli benefit 1700 za odpracovaný celý měsíc, a kdo marodil nebo šel k lékaři, tak mu těch 1700 strhli, takže je to možné

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36186
13.12.25 16:30
@j.a.n.i1 píše: Více

Však má neschopenku, takže mu to můžou poměrově pokratit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12979
13.12.25 16:35

Za prvé záleží, jak máš koncipovanou mzdu. Takže těžko říct.
A za druhé, pokud ti chtějí okamžitě ukončit zkušební poměr, tak pokud máš neschopenku, tak i ve zkušební době to jde až za 14 dní, pokud se nejedná o hrubé porušení.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24779
13.12.25 16:37
@Sany80s píše: Více

Jo, to je vlastně pravda o těch 14 dnech. :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65453
13.12.25 16:38
@Sany80s píše: Více

ale budou s tím počítat, takže chtějí věci zpět, protože hned po ukončení mu to ukončení dají.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24779
13.12.25 16:39
@vokishka píše: Více

Možná, ale on není povinen jim tam něco v neschopnosti nosit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12979
13.12.25 16:42
@vokishka píše: Více

A nebo tam chtějí dostat neznalého člověka a donutit ho okamžitě podepsat ukončení.
Nikam bych nešla a napsala, že nemám vycházky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19793
13.12.25 17:03
@Sněhulák100 píše: Více

Nemají na to právo. Na srážku ze mzdy mají nárok jen v zákonem stanovených případech, a mezi ty omluvená nepřítomnost kvůli pracovní neschopnosti nepatří.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat