Poloha koncem pánevním

102
3.1.06 14:29

Poloha koncem pánevním

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli někdo máte zkušenost s porodem koncem pánevním. Já jsem potřetí těhotná ve 33+2tt a mimísek je hlavičkou nahoře. Mám 2 holčičky a rodila jsem normálně záhlavím, tak mě to celkem překvapilo, co si to ten brouček usmyslel. Doufám, že se ještě může otočit, ale zatím je to pořád stejné. Napište, jestli máte někdo zkušenosti, jak mimíska přesvědčit, aby se otočit, nebo s případným porodem. Mám z toho celkem obavu.
Moc vám děkuju.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
3.1.06 14:37

Ahoj, já mám zkušenost jen zprostředkovanou. V 33.tt je ještě na otočení čas, jsou na to i nějaké cviky.
Většinou ale mimčo ví, proč zůstává hlavou nahpře, PA nám říkala, že může mít krátký pupečník, či ho mít omotaný okolo sebe, atd…
taky se dá mimčo lékařsky otočit do správné polohy, říká se tomu verze-ale mnoho odborníků to nedoporučuje. A navíc jedna mačma od nás z deníčku toto podstoupila a měla z toho dost hnusný zážitek, bolelo to, měli starch následně z předčasného odloučení placenty atd a malá se stejně neotočila…Vím, že KP se dá normálně porodit přirozeně, i tady ale panují mezi lékaři rozpory-někdo řekne, že normálka přirozeně, jinde tě pošlou přímo na CŘ…záleží na přístupu v dané porodnici i daného lékaře…
ale zatím se nestesuj, mimi má ještě čas se otočit:)
držím palce K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
958
3.1.06 14:43

Ahojky,
Neměj žádné obavy. Mě se malá otočila až ve 36t. A to jsem nic pro to ani nedělala. Ale vím, že mi radily lézt po čtyřech po zemi.....to jsem zkusila a upozorňuji, že to není legrace s tim obřím břichem. A pak ještě ležet na zádech a zvedat pánev nahoru a pak jí podložit, abys byla ohnutá jako luk…podložit polštářem a vydržet tak co to půjde, alespon 5 minut…taky žádná sranda. Chvilku mě to bavilo, ale pak mě to spíš unavovalo, tak jsem to vzdala o nechala to na prckovi. Pak jsem se dočetla, že pomáhá při tulení být v kleku na čtyřech, což jsme zkoušeli docela často, protože to ani jinak nešlo…a možná až to jednou zabralo.........protože v noci mě pak vzbudil šílenej tanec v břiše a druhý den mi v poradně řekli, že je prcek, jak má být!
A kdyby náhodou zůstal prcek koncem pánevním, tak nezoufej, určitě to zvládnete i obráceně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
3.1.06 14:44

Ahoj.

V nejnovějším čísle Betynky je 1/2006 je článek na toto téma - Udělej kotrmelec. Je tam popsáno cvičení, akupunktura, čínské tyčinky Moxa, masáž, homeopatie a výše zmíněný zevní obrat.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
3.1.06 16:10

Ahojky,

já jsem rodila císařem z důvodu polohy koncem pánevním a mé úzké pánve.

Cviky jsem cvičila různé … a nic :( Pak jsem si nechala ukázat, jak vypadá zevní obrat (39tt) a když mne ukázkově trápil asi 3min, já byla zelená jak sedma a Pavlík se ani nehnul, tuto variantu jsem zavrhla…

Nevím, možná by to vyšlo, ale mě bylo špatně už za takovou chviličku a měla jsem o Pavlíka strach… Navíc se více jak 50% zevně otočených dětí přetočí za pár dní zase nazpátek.

Chtěla jsem rodit přirozenou cestou, ale nakonec strach zvítězil a šla jsem na císaře.

Tak třeba se Tvé mimčo ještě otočí, držím Vám pěsti :! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
3.1.06 18:28

Ahoj holky,
moc děkuju za rady a zkušenosti. Zkusím cvičit a uvidíme. Když se otočí, bude to super a jak ne, tak se taky uvidí, jestli to půjde normálně, nebo na císaře.
Z normálního porodu mám trochu strach, všude čtu o tolika komplikacích, chtěla bych, aby hlavně mimčo bylo OK. Ale ještě mám trochu času, tak se zkusím nestresovat a nechat to na prckovi. Na přetáčení se určitě nenechám přemluvit.
Tak nám držte palce a moc moc díky.
Lenka a Dominik stále zadečkem dole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
3.1.06 19:10

Ahoj Leni,

náš malý lenoch byl taky koncem pánevním, otočit se prostě nehodlal a vydržel tak až do konce. Na doporučení doktorů z motolské porodnice, kde jsem byla na předporodním vyšetření, jsem rodila císařem, protože jeho ultrazvuk. hmotnost byla 3,6 kg a hraniční pro spontánní porod když je plod KP je prý 3,5 kg. Nejdřív jsem se s císařem nemohla psychicky smířit, ale nakonec jsem byla docela ráda, protože to byla rychlovka - porod trval 5 minut, šití 20 minut, sice poporodní bolesti jizvy a rozhýbávání celého těla byly utrpení ale byla jsem ráda, že bylo vše bez komplikací. Přeji ti ať vše dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.1.06 19:23

Porod KP

Ahoj,
já rodila dceru taky koncem pánevním. Gynekolog mně radil cvičit kočičí hřbet, že by to mohlo pomoci, ale říkal, že se dítě může otočit i před porodem. Švagrové se otočil syn také před porodem ovšem obráceně (nakonec šel KP).
Mě nic nepomohlo a tak jsem šla k porodu s tím, že půjde prdelkou a ani jsem strach neměla. Bylo mi řečeno, že pokud nebudou nějaké problémy, porodím přirozenou cestou(dítě nesmí být větší než 3500g). Také mi gynekolog připravil na to, že porod může být zdlouhavý, protože prdelka tak nerozráží porodní cesty jako hlavička . Já rodila 23 hodin, bylo to náročné, ale že by to byl nějaký horor, to ne.
Buď v pohodě a věř doktorům, oni ví co dělají.

• Nahlásit
  • Citovat
1648
9.12.10 12:09

poloha koncem pánevním a případný porod

Dnes jsem byla na kontrole v 30 tt v poradně a pan doktor zjistil, že holčička, tedy naše třetí v pořadí je koncem pánevním a sedí tam prý jak paša.Placenta je dost nízko a na zadní straně, plodovky je prý jakžtakž, ale břicho tedy prostor je dost malý, takže nevím jestli se zvládne otočit, sice říkal, že to snad půjde, ale viděla jsem na něm, že moc spokojený není, nerad císaře dělá. Měl to někdo z vás taky tak a dítko se neotočilo? Jaký se pak volí porod, jedině císařem? Mám malou pánev a měřím 155 cm, tak si myslím, jestli to berou taky v porodnici v potaz nebo ne.A v kterém tt se většinou dělá? Oba předchozí porody byly normálně,ale druhý už v 37 tt tak radši víc informací než nic abych byla pro případ připravená.Zapoměla jsem se zeptat, protože mu druhá dcera mezitím málem zbourala ordinaci v klinice 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
9.12.10 13:07

Já jsem rodila před 2,5 lety KP… Prostě se nechtěla otočit, nic jsem necvičila, nic jsem neřešila, já lezla na svět zadkem taky :-) Akorát v porodnici mi ke konci těhu na každé kontrole nabízeli císaře, ale já úspěšně odolávala. Pak jsme jeli na kontrolu v pátek… Dr říkala, že to o víkendu asi příjde, tak že by bylo dobré to vyvolat, když jsou tam všichni doktoři, sál a tak…pro sichr. Tak jsem dostala postupně 2 tablety a za 5,5 h bylo dítko venku. Určo pomohla i horká vana… Šili mě asi 2+2 stehy. Ještě jsem si dr. u toho fotila :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1648
9.12.10 14:26

aha takže to jde i normálně jak tak koukám :wink: , no asi se teda necháme překvapit , je to ale divné, ani jedna z holek se tak blbě neotočila, jen se mi teď asi 3 týdny zdálo, že pohyby jsou úplně v jiných místech, než bývaly normálně a ono ejhle paša :mrgreen:ono je fakt každý těhotenství jiný takže to máme i s překvapením

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14535
9.12.10 14:55

Ahoj, tak tý naší malý potvůrce se taky nějak nechce točit směrem dolů :roll: . Doktorka mě už upozorňovala ať jí domluvím, že pokud bude nadále takhle růst a neotočí se, že by mě císař asi neminul. Jsem prvorodička, poloha koncem pánevním (sedí si pěkně na močáku), já mám 160 cm a málá už teď v pondělí měla 1740 gramů. I když u vícerodiček prý nemusí přejít k císaří, protože jsou porodní cesty již lépe připravené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1648
9.12.10 15:12

terrad ahoj, tak malá má zatím 1500 g , jenže problém není jen s mou velikostí, sice první holka byla veliká, ale tělo si u té druhé už nepamatovalo, mají od sebe devět let, je to jako by porodní cesty rodily poprvé. Teď právě měřil a koukal jak o život, a říkal, že je to to samé, jako po té první a že mu to dělá starost, ale dáme tomu prý čas, snad se holka umoudří, pokud dovolí i pupečník, prý délka nic moc.Druhou holku právě musel vyvolat dřív protože by pak cestama neprošla.U první jsmemměla veliké komplikace. Ta poloha je pitomá i v tom, že se mi v týdnu zadařilo jí asi skřípnout nohu jak řídím auto, myslela jsem, že snad nabourám jaká to byla bolest, ale na utz se ukázalo, že je v pořádku, myslela jsem, že jsem jí ublížila :-( .No tak nanejvýš bude řezem, dva porody jsem vyzkoušela, tak možná vyzkoušíme i toho císaře, prý se ve mě zbytečně hrabat nebude,a riskovat taky nehodlá, naštěstí je to lékař citlivej. Ty taky furt lítáš na malou? Mě to teda leze pěkně na nervy, dole šťouchne a já už běžím :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14535
9.12.10 15:23

Jojo, lítám a lítám. Doktorka se mě ptala jestli mi to nedělá problémy (jestli se prostě nemopočuju), tak jsem ráda že ne, ale je to otravný :roll: . Jak píšeš, stačí kopaneček a já musím. Když sedím, tak se nemůžu pořádně předklonit, protože se okamžitě ozve a je to nepříjemný jak mě, tak asi i jí. Jinak mě všichni uklidňujou, že má ještě hodně času se přetočit, tak uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1648
9.12.10 15:30

jsem ráda, že nejsem sama, je to hlavně otravný na poradách pořád jim odbíhám a sekretářka si může ruce upsat :evil: la jsem speciální židli, houpací, prý abych měla pohodlí. Už minule jsem byla nachystaná, že si jdu odpočinout a nemakat, ale nějak to nejde, prý mě pořád potřebují, tak aspoň že myslí na to, že nemůžu sedět, ještě i gauč by mi mohli do kanclu pořídit, docela bych si občas i schrupla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama