Žlučník

3025
2.1.06 13:45

Žlučník

Ahoj holky,
po pěti dnech bolestí jsem zašla k doktorce a vypadá to prý na žlučník. Poslala mě na chirurgii, kde si myslí totéž. Doktorka mi doporučila, aby se doktor v rámci těhu utz podíval i na něj, jestli tam nebudou nějaké kamínky… dost zvláštní, jsem zvědavá co mi na to doktor zítra řekne…
No ale spíš jsem se vás chtěla zeptat, jestli se vám to v těhotenství taky nestalo, jak dlouho vás to trápilo a případně čím vám to léčili. Doktorka mi nic nenapsala, prý ať mi to napíše gynekolog, že bude líp vědět co se v těhu může a co ne. Doporučila mi jen žlučníkový čaj (v lékárně mi zase řekli, že je v těhu nevhodný…?). Napište, prosím, i jaké jste měly příznaky, mě totiž od toho bolí i záda.. je to normální?
Díky Irucha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1128
2.1.06 14:17

Ahoj, já teda osobně se žlučníkem zkušenost nemám, ale mojí mámu chytnul žlučník den po štědrém dni a říkala, že jí záda bolí, tak jí to totiž i začalo…bolest v dolní části zad jakoby pod pasem, nejdřív myslela, že někdě ofoukla a bolelo jí to po celou dobu i s tím žlučníkem což bylo do včera. Snad jsem ti pomohla Lenka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3025
2.1.06 16:18

Leni díky. Je to strašně nepříjemná bolest…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aki
1280
2.1.06 17:39

Ahoj. Tak zrovna já problémy se žlučníkem mám.. Sice jsem bez kamínků, ale mám anatomické zúžení žlučovodů, které mi dělá stejné problémy. Četla jsem, že se tyto problémy v těhu zintenzivňují (potvrzuji). Když jsem otěhotněla, tak byla bolest žlučníku prvním znamením, že asi těhotná jsem, protože se mi udělalo špatně i po bezpečných potravinách (může to být jen má zkušenost). Dieta to spravila. Žádné léky se brát nemůžou (podle toho, co jsem zjistila na netu) a dokonce i ten čaj je špatný, protože obsahuje bylinky, které by se v těhu brát neměly.
Teď jsem o miminko v 9tt přišla, tak se rozhoduju, že si raději nechám žlučník před dalším těhotenstvím operovat.

Držím palce ať všechno dobře dopadne!
Aki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.1.06 17:42

Ahoj, ja mela se zlucnikem problem skoro cele tehu. Jak jsem snedla neco mastnejsiho hned bolest. Bylo me receno,ze je to v tehu normalni. Po porodu je opet vse ok a ja muzu jist co chci :P Nora

• Nahlásit
  • Citovat
1230
2.1.06 17:56

Ahoj Irucha.
Priznaky ktore popisujes vyzeraju naozaj ako zlcnikovy problem, ale neznamena to, ze musis mat kamene, mna zlcnik v tehotenstve bolel cca od 20 tyzdna, kamene na 100% nemam. A prestalo to az po porode. No a s tym utz :lol: som velmi zvedava, co to ten gynekolog povie… :roll: sama robim sono, niekedy je to so zlcnikom tazke, myslim, si ze aj skuseny gynekolog este k tomu u tehotnej bude mat problem…daj potom vediet :wink: Podla mna sa z toho vykeca. Ak nie tak klobuk dolu.
k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3025
2.1.06 18:17

Taky myslím, že se z toho vykecá… nevím, jestli mě doktorka nechtěla zbytečně hnát po doktorech nebo co… Uvidíme zítra. Kdyžtak si to vyšetření vynutím jinde. Jen mě nestrašte, že to tak bude až do porodu… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3025
2.1.06 18:18

Aki, je mi líto, že jsi přišla o mimi, příště bude určitě líp!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.1.06 19:11

Ahojky,
mám také svoji zkušenost. Ale že se jedná o žlučník jen předpokládám, nikdy jsem (zatím) u lékaře nebyla. Poprvé mě to překvapilo právě o silvestru v roce 2004, kdy jsem byla ve 24 tt, byli jsme u našich. Začalo to po jídle jakoby ostrý tlak pod hrudní kostí a současně s tím mě začly děsně bolet záda. Myslela jsem, že mám jen těsné prádlo, tak to jsem uvolnila, ale začlo mi být i dost zle. Tak jsem si šla lehnout ale bolest mi usnout nedovolila. Tehdy to trvalo 4 dny, kdy i moje máma volala o radu na pohotovost…tam poradili taky čaj, který jsem tedy popíjela pořád a horký. Moc to ale nepomohlo. Vyvrcholilo to poslední den zvracením, po kterém se mi konečně ulevilo. Od té doby se to občas opakuje, ale naštěstí už ne se zvracením a tak dlouho. Řeším to tak, že v těhu a kojení jsem si dala 2 paraleny (teď už nekojím, tak ibalgin), udělala půl litru fenyklového čaje a tím horkým hrnkem si nahřívám žaludeční oblast. To trochu pomáhá. Takto zvládnu žlučníkovou koliku max. do jednoho dne, ale častěji do několika hodin. Naposledy včera :-( Je to hrozně nepříjemné…raději bych pokaždé rodila…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.1.06 19:22

Já jsem dostala v 24 tt přímo žlučníkovou koliku, můžu tě ujistit že je to opravdu zážitek. Důvodem byl písek ve žlučníku. Zklidnili mi to v porodnici na rizikovém, diagnózu a léčbu vedli internista s chirurgem, kterého si tam brali na konzilia. Jednu dobu to vypadalo, že mě budou muset operovat, ale nakonec z toho naštěstí sešlo. Zvládli to léky a samozřejmě dietkou..
Bolesti přestaly až po porodu, kdy děloha klesla. Měla jsem dietu, proti bolesti no-spu a jaterní enzymy..
Těhotenství potom proběhlo v podstatě v pořádku, ale už jsem musela být doma a šetřit se, žádné čokošky a tak :) :) a určitě budu muset na operaci protože se žlučník ozývá po každé dietní chybě..
Hlavně se nebraň medikaci, riziko nuceného císaře je při případné operaci hodně vysoké :(

Pavla a Klárka 20měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
273
2.1.06 20:23

Ahojky, Irucho. Jsem ráda, že jsi toto téma načala..už jsem se s ním chtěla sama přihlásit. Potíže se žlučníkem (tedy předpokládám, že je to žlučník) jsem měla již před otěhotněním. Po pórku či česneku, paprice jsem cítila tupou bolest na opačné straně hrudníku než je žaludek. Teď v těhu to cítím více. Dokonce párkrát jsem tuto bolest měla několik hodin, bolelo to až do zad, při pohybu, nádechu a tak. Zatím jsem to neřešila, ale na doporučení své tety (která prodělala operaci žlučníku v šestinedělí) řeknu gynekoložce, zda by mne neposlala na UTZ, jestli tam přeci jen není písek či kamínky. I když bolesti nejsou tak silné, tak snad to přejde. Prý jinak v těhu je to skoro normální, někomu pomáhá mátový čaj. Teta říkala, že žluč. záchvat a kamínky bych poznala, že to jsou hrozné bolesti, které ničím neustoupí a to prý bych brzo běžela k lékaři. Takže přeji ať je to lepší a zdraví vám i mimíškům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.1.06 21:51

Díky holky za vaše zkušenosti. První den kdy dodržuju opravdu přísnou dietu a je mi mnohem líp, ťuk ťuk… Prověří to až noc, protože ty poslední byly fakt hrůza, co pohyb to bolest.
Ten mátový čaj by se právě neměl, proto se nesmí ani ten žlučníkový čaj, který ji obsahuje. Takže piju heřmánkový, sice to na žlučník není, ale chutná mi a dělá mi dobře.
Když mi doktor napíše léky, brát je budu, svému gynekologovi věřím na 100% a ještě bych si to u něho pro jistotu ověřila:)
Tak jsem se těšila, až mi konečně začne růst bříško a ucítím kopance a když je to tu, ohlásí se žlučník, hrůza :D . Plánuju zůstat v práci do března, tak snad mi to doktor nepřekazí. Ale určitě bych dala na jeho doporučení.
Ještě jednou díky. Na jednu stranu se mi ulevilo, že to je ten žlučník, já už v těch bezesných nocích měla šílený představy… nádory a podobně…
Irucha a Adámek 23tt

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.1.06 23:34

Ahoj,i já si se žlučníkem pěkně užila 8O .Bolel mě už před těhu(ale to jsem vůbec netušila,že je to žlučník),á si myslela,že mě bolí záda a tak jsem vesele chodila na neurologii,kde mě vždycky pěkně „odblokovali“ a píchli mi obstřiky.No pak v těchu mě to chytlo ke konci(myslela jsem,že už budu rodit) a to byla hrůůůza.Pak jsem porodila a začalo to:bolesti trvaly i 8 hodin,tak jsem naklusala k doktorovi,ale nic mi na utz nenašli.Takhle jsem to vydržela skoro rok a pak přišla kolika(to vím až dnes,že to byla kolika),že jsem myslela,že je po mě(ztuhlo mi celé tělo-neviděla jsem a neslyšela a necítila vůbec nohy,ruce…nic).Přijela záchranka,píchli mi algifen(opět na nic nepřišli,ale sdělili mi,že si to tak nemám brát,když se to „ztuhnutí“náhodou vrátí) :evil: No a ráno bylo veselo,protože jsem zežloutla(moč barvy piva) a už jsem se vezla,ale na infekční(tady jsem byla 5 dní-což dodnes nechápu,proč tak dlouho,když už věděli,že je to žlučník.protože to samozřejmě žloutenka nebyla ,ale pak mě tam chytla další kolika a vezla jsem se na sál a pak na JIP(takže jsem kvůli žlučníku byla v nrmocnici 14 dní!!í).V té době jsem měla ani né roční dceru,o kterou se naštěstí postaral(vzorně)manžel.Tak to jsou mé hrozné zkušenosti se žlučníkem.Ale jsem spokojenější,že už je „zmetek“pryč.Můžu teď předpovídat počasí :oops: .Držím všem „žlučníkářům“ pěsti!Gábina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
4.1.06 11:04

Ahoj,
i ja prispeju k tematu zlucnik (a to jsem min.tyden nekomu psala k tehot.cukrovce-bohuzel znam oboji).
Taky jsem mela v tehu koliku - hruza (priznaky jiz popsany v predeslych prispevcich)-nikdo(ani ja)ale nevedel, ze je to zlucnik - kazdy to pripisoval nevolnosti z tehu (i doktori !!! :roll: ). Bylo to jen jednou (24tt), ale nejvetsi hruzy nastaly po porodu - tzn. pri kojeni. Zjistilo se to az po par tydnech (kdy me odvezli do nem. s ledvin.kolikou a pri te prilezitosti zjistili, ze mam zlucnik plny kamenu) - do te doby mi moje prakticka dr neustale tvrdila, ze mam „zkazeny zaludek“. Mela jsem celodenni bolesti, venku chodila v predklonu oprena o kocar, proste strasny - diky tomu nemam ani moc hezky vzpominky na zacatky s mimi. Bylo mi porad zle, a nevedela jsem proc.
Vse se upravilo, kdyz jsem prestala kojit (to diky te ledvinove kolice, protoze jsem byla kvuli ni tyden v nemocnici, takze mimi bylo u mamy a ta ho prevedla na Sunar), ale ja si potom - cca po pul roce nechala zlucnikovy kameny vyndat v nemocnici (laparoskopie), protoze kdyz uz jsem vedela, ze tam jsou, a tudiz me to muze kdykoliv chytnout, tak jsem se jich proste chtela zbavit.
Doktor (gynekolog) mi rekl, ze je na to hrozny to kojeni - ze tim se to vsechno vzdycky rozbehne a da do pohybu. Fakt je ten, ze jakmile kojeni skoncilo, bylo mi uz porad dobre, a ani dietu jsem nijak zvlastni nedrzela (ale jak rikam, presto jsem si je pak nechala vyndat - ty kameny - byly tri :o ).
Takze drzim palce, at Vas to netrapi, a jestli to tak bude i po porodech, tak uz vite, ze to kojo je na to holt blby …
Ahoj
Lenoska

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.1.06 08:49

Tak to se mám na co těšit s tím kojením:)
Ale jinak musím pochválit svýho gynekologa, byl skvělej a udělal mi i jaterní testy, to se moje praktická ani neobtěžovala a opravdu mi udělal sono žlučníku. Naštěstí žádné kameny, je to jen podrážděné, uf.
Je mi mnohem líp, zatím teda na žádný juchání, ale když jsem v klidu doma, cítím se skvěle. Horší to bude příští týden v práci - blázinec s uzávěrkou…
Jen bych si tak dala něco dobrýho… ach jo :? .
Díky všem a co nejméně problémů se žlučníkem!
Pa, Irucha a Adámek 23tt.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama